Amazon Siparişim

Bu konuyu okuyanlar

Melikşah Kekeç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amazon.com.tr üzerinden 19 Aralık 2019 günü "Xiaomi Redmi Airdots" isimli kulaklıktan iki adet sipariş verdim. Sipariş vermeden önce internette bir çok farklı kaynaktan ürünün yorumlarını inceledim. Genellikle replika ürün gönderildiğini gördüm dolayısıyla ürünün başlığında "XIAOMİ TÜRKİYE GARANTİLİ" yazmasına ekstra özen göstererek siteleri gezmeye başladım. Amazon üzerinde satış yapan "TEKNOLOJİ GEZEGENİ" adlı satıcının bu ürünü sattığını başlığında ise istediğim gibi "XİAOMİ TÜRKİYE GARANTİLİ" yazdığını görünce sipariş verdim. Ürün ertesi gün kargoya verildi ancak kargo takip numarası sisteme girilmedi. Satıcıyla Amazon üzerinden iletişime geçtiğimde ise takip numarası "ertesi gün mesai saatleri içersinde sizinle paylaşılacak" denildi. Ertesi gün cevap verilmedi bir kaç kere tekrar mesaj atmama rağmen bu mesajlarıma tekrar dönüş yapılmadı. 28.12.2019 tarihinde ise kargo geldi. Kargo poşetinin içinden çıkan ürün replika bir üründü. Ben ürünü iade seçeneği oluşturdum ancak satıcı halen bir dönüş yapmadı bana. Ben bu durumda ne yapmam gerekiyor? Satıcıya verilen 2 günlük süre bugün saat 18.50'de son bulacak. Eğer cevap vermezse o talebe ne olucak? Bilen arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Gittigidiyor n11 gibi sitelerde iade talebine cevap vermezse para iadesi otomatik yapılıyor zaten sen onaylamadan para satıcıya gitmiyor ama amzonda nasıl bilmiyorum..

Son mesajlar