Amazon alışveriş hakkında

Bu konuyu okuyanlar

ErayCatak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Amazon.de' den ekran kartı almayı düşünüyorum fakat garantisi nasıl oluyor, bir sıkıntı olduğunda benim muhattabım amazon mu? Bir diğer sorum ise adres girerken İlçe/il kısmına yaşadığım şehri yazıyorum, Eyalet kısmına ne yazmalıyım yine yaşadığım şehri mi?

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Amazondan ürün alındıktan sonra artık muhatabın almış olduğun ekran kartı firmasının garantisi altındasın. Eğer ekran kartın bozulursa bunu almış olduğu ülkenin distribütör merkezine göndermen gerekir. Yani yabancı ülkeden alınan bir ürünün başka bir ülkede garantisinin işe yaraması için o ürünün uluslararası garanti kapsamında ve bulunulan ülkedeki ana ithalatçı yada distribütöründe uluslararası garanti sözleşmesi yapmış olması gerekiyor.

Eyalet Kısmına; Bulunduğunuz şehrin ismini yazabilirsiniz.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Amazon.de' den ekran kartı almayı düşünüyorum fakat garantisi nasıl oluyor, bir sıkıntı olduğunda benim muhattabım amazon mu? Bir diğer sorum ise adres girerken İlçe/il kısmına yaşadığım şehri yazıyorum, Eyalet kısmına ne yazmalıyım yine yaşadığım şehri mi?

Ürünü sağlam teslşm alındıktan sonra amazon ve satıcıyla alakan kesilir.
Garanti sürecinde marka ile irtibata geçersiniz ;)

cangs119

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba. Amazondan kulaklık siparişi vereceğim. Örneğin ürün 100 dolar. Amazona özel indirim kodları vs gibi bir olay varmış diye duydum. Böyle bir şey var mıdır ? Bilen biri varsa yardımcı olabilir mi ?