Always on display ekrana zarar verirmi

Bu konuyu okuyanlar

Nevermind-0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar mi 9t telofonumda ortam ekranı yani always on display özelliği telofona zarar verir mi amoled yanığı veya pixel yanığı olur mu

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Yok bende de açıktı zarar gelmiyor sadece şarj,ben dokunmatik olarak açtım displayı şarj yüzünden:)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ekrana zarar vermez ama pili sömürür.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Yanlış hatırlamıyorsam iki saatlik AOD kullanımı yüzde bir şarj kullanıyor. Açılış-kapanış saatlerini doğru ayarlarsanız günlük yüzde 5/6 şarj yer. Amoled ekran olduğu için pili sömürmez, ekrana zarar vermez.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yanlış hatırlamıyorsam iki saatlik AOD kullanımı yüzde bir şarj kullanıyor. Açılış-kapanış saatlerini doğru ayarlarsanız günlük yüzde 5/6 şarj yer. Amoled ekran olduğu için pili sömürmez, ekrana zarar vermez.
Pili sömürür ?
Pil üzerinde ki etkisini anlamazsın bile. Fazlasıyla abartı.
Pili nereye sömürüyor ya.
3 yıldır S7'de AOD açık. Hiç sorun yaşamadım ben.

S10 serisi bir cihaz kullansaydınız ne demek istediğimi rahatça anlardınız. Samsung'un en son sunduğu ekran teknolojisi ile ekranın pil üzerindeki etkisi daha da arttı. Bu yüzden "ekran koruyucu, dokunma hassasiyeti, yanlışlıkla dokunma koruması ve AOD" gibi özellikler pili çokça sömürüyor. Bunlar kapatıldığında fark çok rahat anlaşılıyor. Geçmiş haberleri biraz karıştırın.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
S10 serisi bir cihaz kullansaydınız ne demek istediğimi rahatça anlardınız. Samsung'un en son sunduğu ekran teknolojisi ile ekranın pil üzerindeki etkisi daha da arttı. Bu yüzden "ekran koruyucu, dokunma hassasiyeti, yanlışlıkla dokunma koruması ve AOD" gibi özellikler pili çokça sömürüyor. Bunlar kapatıldığında fark çok rahat anlaşılıyor. Geçmiş haberleri biraz karıştırın.

S10 serisi cihazın AOD'den değil de SoC'den dolayı sıkıntısı olmasın sakın.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
S10 ve S10+ modellerini bir süre kullanma fırsatım oldu. Bu cihazlarda da AOD kullandığım ve kullanmadığım zamanlardaki ekran açık süreleri arasındaki farkları bizzat biliyorum. Yukarıda arkadaşın sorduğu model ise Mi 9T. Yaklaşık iki haftadır Mi 9T kullanıyorum. Hem AOD açık şekilde hem de kapalı şekilde kullanıp ekran açık sürelerini bizzat deneyimledim. Laubali tavırlarını yaşına veriyorum. İnsanlara tavsiye vermeden önce o tavsiyelere uymanı öneririm, zira ihtiyacın var.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Samsung'un resmi açıklaması ve kendi deneyimim aynı doğrultuda o yüzden fikirlerini kendine sakla :)

Arkadaş ne biçim bir üslup bu. Fikirlerini kendine sakla ne?

Burası forum, iyice kafayı yedi herkes

+ Eğer resmi bir açıklama varsa kanıtları ile gelirsin. Samsung resmi açıklama ile "AOD ile OLED uyumsuzluğu var, gerizekalı bir tasarım yaptık, kusura bakmayın" mı demiş.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
S10 ve S10+ modellerini bir süre kullanma fırsatım oldu. Bu cihazlarda da AOD kullandığım ve kullanmadığım zamanlardaki ekran açık süreleri arasındaki farkları bizzat biliyorum. Yukarıda arkadaşın sorduğu model ise Mi 9T. Yaklaşık iki haftadır Mi 9T kullanıyorum. Hem AOD açık şekilde hem de kapalı şekilde kullanıp ekran açık sürelerini bizzat deneyimledim. Laubali tavırlarını yaşına veriyorum. İnsanlara tavsiye vermeden önce o tavsiyelere uymanı öneririm, zira ihtiyacın var.
Tavırlarımı yargılayacak kişi siz değilsiniz. Ben burda fikirimlermi kendi tarzımda söylüyorum muhattap olup olmamak, alınıp alınamamak size kalmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaş ne biçim bir üslup bu. Fikirlerini kendine sakla ne?

Burası forum, iyice kafayı yedi herkes

+ Eğer resmi bir açıklama varsa kanıtları ile gelirsin. Samsung resmi açıklama ile "AOD ile OLED uyumsuzluğu var, gerizekalı bir tasarım yaptık, kusura bakmayın" mı demiş.
Bu şu demek ben firmanın dediğine bakarım, senin söylediğine değil.
Google'da arattığında zaten onlarca haber var, buyur bak. Uğraşırım dersen Canlı Destek ile iletişime geç açıklasınlar.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Tavırlarımı yargılayacak kişi siz değilsiniz. Ben burda fikirimlermi kendi tarzımda söylüyorum muhattap olup olmamak, alınıp alınamamak size kalmış.

Google'da arattığında zaten onlarca haber var, buyur bak. Uğraşırım dersen Canlı Destek ile iletişime geç açıklasınlar.
Öğrencim yaşında çocuksun, şurada takındığın üsluba bak. Bana cevap veren sensin, muhatap olan sensin. Yanlış hatırlamıyorsam birkaç gün önce de kamera konusunda bir şeyler atıp tutuyordun. Bilmediğin konuları öğren diye var forum siteleri, insanlara boş beleş konuşmak için değil. Senin gibileri eğitmek işim olsa da sana hayatta başarılar diliyorum. Hoş, seni ciddiye alana fikir dahi beyan etmek boş olur.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Öğrencim yaşında çocuksun, şurada takındığın üsluba bak. Bana cevap veren sensin, muhatap olan sensin. Yanlış hatırlamıyorsam birkaç gün önce de kamera konusunda bir şeyler atıp tutuyordun. Bilmediğin konuları öğren diye var forum siteleri, insanlara boş beleş konuşmak için değil. Senin gibileri eğitmek işim olsa da sana hayatta başarılar diliyorum. Hoş, seni ciddiye alana fikir dahi beyan etmek boş olur.
Söylediğiniz gibi öğrenmek ve yardım almak için var bu siteler, sizin gibi insanların fikirlerine saygısızlık edip, kendini en tepede görmek ve üstten konuşmak için değil.
Bir de benim üslübuma laf söyleyene bir bakın tencere dibin kara seninki benden kara hesabı yaşa göre muamele yapıp, hitap ediyor.
Mümkünse şu dakikadan itibaren atıp tutmalarıma (!) herhangi bir cevao vermeyin, aynı hareketi bende size göstereceğim emin olun, sizin söylediğiniz %100 doğru bilgiler asla yargılanmamalı.

Son düzenleme:

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Vallahi ben Note9'umu ilk aldığım hafta AOD yanığıyla karşılaşmıştım :D fazla aldırmadım henüz delirmediğim için.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361

Firmanın ne dediğini kanıtını buraya koy. Ben google'da baktım Samsung official (resmi) olarak öyle bir açıklama yapmamış. Ne idüğü belirsiz saçma sapan sitelerdeki birinin bi tarafından uydurduğu bir fact'i gelip burada bilmiş edalarla caka satmak ile forum kullanıcısı olunmuyor.

Kişisel deneyimlerinizi yazarsınız buna kimse bir şey demez. Ama bunun üzerinden ahkam kesmek istiyorsanız KANITLARI ile gelmeniz lazım.

"Ben firmanın dediklerine bakarım, senin söylediklerine değil" lafı ile de forum mantığını anlamamış bir ergen olduğunu da kanıtlamış oldun.

Daha fazla bana cevap verme ciddi anlamda şikayetçi olurum senden.

Fikirlerinle başbaşa bir hayat diliyorum.