Altyazı.org neden kapandı!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Altyazı.org neden kapandı!

Altyazı.org kapandı! Yıllardır divxplanet adıyla bildiğimiz ve sonrasında faaliyetlerini altyazı.org adıyla sürdüren, altyazı paylaşım sitesi bir anda kapandı! Peki bu ani gelişmenin sebepleri ne?

Sizce altyazı.org neden kapatıldı?

Son düzenleme:

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Alternatif siteler var ama bu alternatifler kaç senelik? Mesela 15 sene öncesinin filminin altyazısını divxplanette bulabilirdin, şimdiki yeni altyazı sitelerinde bulunur mu bilmem. Yeni altyazı gelmese bile eskileri kalsa iyi olurdu. Tabi bu da bir masraf.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Sadece altyazı konusunda başka alternatifler de var ama altyazi.org sitesi; filmin konusu, bütçesi, fragmanı, imdb puanı, oyuncu kadrosu, izleyici yorumları gibi filimle ilgili her türlü bilgi ve birikimi düzenli olarak bulmak adına harika iş görüyordu.

Şimdilik en sağlam alternatifi Türkçe Altyazi sitesi..

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Yeniden farklı bir ad ile açılır düşüncesindeyim.

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Türkçe altyazı sitesini kullanıyorum.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Arayüzünü beğenmediğim için TA sitesini kullanıyordum. Yazık olmuş.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
belli başlı sebeplerin olduğunu açıkladı site yöneticileri, ancak atılan iki tweet farklı düşündürdü.

OMERZEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
site yöneticilerinin katı kurallarına, kendi çevirmenlerine yaptıkları pozitif ayrımcılığa yıllarca şahit olduk da,
çevirmenlerin emeğine, ve üyelere saygılarının olmadıklarını da yeni öğendik...
(kapatmadan önce kapatacaz yedeğinizi alın diye ilan edip 1 hafta beklemediler)
(admin sırra kadem bastı.. yedek de almadıydık siteyi kapattı kaçtı.. diye saçma sapan bir açıklama inandırıcı değil)
meddi sorunlar olsa bağış sistemini ve VIP/PREMIUM üyelik sistemini geliştirmeleri lazımdı...
Telif sorunları olsa 10 yıl sinema şirketlerine dayandılar 1 sene Netflix, Google-Filmler gibi VOD'lara mı kafa tutamayacaklar..???

güldürmeyin beni!

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Gördüğüm zaman bu nedir diye çok düşünmüştüm: Türkçe Altyazı sitesi siyah şerit çekmiş, nedeni bu kapatılma olayı mıdır?

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
kapatılmasına üzüldüm.

babycray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kala kala T.A. ya kaldık. T.A. çok mu iyi değil! adamlara yanlışlarını söyledik diye 1 ay uzaklaştırma verdiler. geçen sene bu zamanlarda verilen bu uzaklaştırma ne gariptir ki hala devam etmekte. o kadar boş beleş bir site. adam kayırmaca hat safhada. kendi bildikleri doğruda ilerleyen bir siteden fazla beklenti içinde olmamak gerek.
Bazen kuyu kazan kendi yakınındaki de olabiliyor. umarım altyazı.org yeniden aramıza döner. ve işin iç yüzünü en kısa zamanda öğreniriz.

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Beta olarak tekrar aktif.

http://www.altyazi.org

Selam Dostlar!

Sonunda kavuştuk. Göreceğiniz üzere logomuzun üzerinde kocaa bir BETA ibaresi var. Bu şu demek oluyor ki, halihazırda gördüğünüz sitemiz hem bölümleri hem de içeriği ile sadece bir başlangıç noktası. Bir yandan sizin için yeni bölümler hazırlıyor, hem tahmin ettiğiniz hem de hiç ummadığınız kısımları eklemek üzere çalışıyoruz. (Evet doğru tahmin ettiniz, adımıza uygun içerikler de yolda )

Sitemize katılmak isterseniz bize yazmanızı bekliyoruz, her tür katkıya açığız ve sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz

Eğer güzel fikirleriniz varsa bunları Öneriler ve Fikirler forumunda herkese açık şekilde paylaşabileceğinizi hatırlatırım.

Siteye üye olanların forum paylaşımlarına başlamadan önce kendisini Tanışma Köşesinde tanıtması doğrusu bizi çok memnun eder.

Şimdilik bu kadar. Bir kaç saat sonra site live olacağı için daha fazla yazmak istesem de yazamıyorum.

İyi paylaşımlar!

babycray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
site şu an beta konumda aktif ve çok fazla bir detay bulunmamakta ki yavaş yavaş ilerlediği ortada.
kafama takılan soru sizi T.A. sitesine yönlendirmesi. zaten adamların dediğim dedik demelerinden gına gelmişti. eski sitemiz tekrar yayına ne zaman girecek diye konuya yazılar yazmaya ve öneminden bahsetmeye çalışırken bizi altyazı arayışında bildik malum siteye yönlendirmesini çok garipsedim. zira siteyi herkes biliyor. sen bu siteye yönlendirmeyi neden yapmaktasın? bu bir aldatmaca mı?
sitenin tüm hakları satın alınarak yeni bir kurgu mu hazırlandı malum kişilerce? neler oluyor laaaannnnnn!!!???