Altyapısız binadaki internet sorunu..

Bu konuyu okuyanlar

CanBey07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tüm forum sakinlerine merhabalar..
İnternet bağlantısı konusunda ciddi bir sorunum bulunmakta,konu hakimiyeti olan arkadaşlarımdan çözüm önerisi rica ediyorum.

Yeni taşınmış olduğumuz apartmanda internet altyapısı bulunmuyor ve komşular 4 senedir beklediklerini söylüyorlar.Çevremizde ücretsiz wi-fi sunan bir çok işletme var ama gerek dairenin cephesi,gerekse aradaki mesafelerden dolayı sinyal yakalayamıyorum..

Mazur görün,fazla bilgim olmadığı için soruyorum,ücretsiz wi-fi'leri yakalayabileceğim bir cihaz var mı acaba?Bir çok şeye rastladım wireless adaptör-access point vs.. ama bana gereken nedir bilmiyorum..

Bilgilendirirseniz çok memnun olurum..

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
4 sene bi altyapı sürmez telekom müdürlüğüne gidip tekrardan görüşün.

CanBey07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 sene bi altyapı sürmez telekom müdürlüğüne gidip tekrardan görüşün.
Son 2 aylık süreçte 3 kez gittim..ancak herkes konuyu birbirine paslıyor,kimse ilgilenmiyor.
ukala ukala adamlar "müdürlüğün sokağındaki binalarda bile 2-3 senedir altyapı yok" diyorlar vs..
maalesef müdürlük hiçbir şikayet ve taleple ilgilenmiyor :(

CanBey07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
www.superonline.net buradan fiber iste hergun israrla basvur gelir 2s gelicek.
Lubnanli kacarken cok goturmus telekom batik.
şöyle belirteyim artık nereyi kaç defa aradığımı ben bile bilmiyorum :) ama bütün hizmet sağlayıcıların ortak söylediği tek bir şey var "hepimiz türk telekom altyapısı kullanıyoruz"..yani hiç bir ısrar da sonuç getirmiyor,ki zaten altyapı olmadığı için çokta uzatmıyorlar konuyu..

bu yüzden teknik olarak mümkün ise bahsettiğim şekilde çalışan bir sistem oluşturmaktan başka çarem yok..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Btk yuzunden bizimki Turkcell fiber fiberleri Turkcell kendi cekmisti btk her iss fiber kablolari ortak kullansin dedi ve bu oldu lubnanli kacinca batti.

CanBey07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Btk yuzunden bizimki Turkcell fiber fiberleri Turkcell kendi cekmisti btk her iss fiber kablolari ortak kullansin dedi ve bu oldu lubnanli kacinca batti.
Mesajınıza istinaden aradım konuştum,dediğiniz gibi kendilerinin fiber çekiminin TT'den ayrı olduğunu söylediler,ama bu konuda da şansız çıktım,bulunduğunuz mahalle genelinde fiber yok dediler,internetten başvurunuzu yapın ama gelmesi uzun zaman alacaktır dediler.. :(
teşekkür ederim gene de yorumunuz için

yigitakeller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Mesajınıza istinaden aradım konuştum,dediğiniz gibi kendilerinin fiber çekiminin TT'den ayrı olduğunu söylediler,ama bu konuda da şansız çıktım,bulunduğunuz mahalle genelinde fiber yok dediler,internetten başvurunuzu yapın ama gelmesi uzun zaman alacaktır dediler.. :(
teşekkür ederim gene de yorumunuz için
Superbox veya uydu interneti kullansan olmaz mı?

CanBey07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Superbox veya uydu interneti kullansan olmaz mı?
merhaba,
olabilir tabi ama şöyle açıklayayım.
turkcell ile görüştüm ama lokasyonumda sadece 3G ve altı hizmet alabileceğimi söylediler.159 tl idi o zaman,şuan 129 tl ama tam hız kullanma imkanı yok.
uydu ise çok fazla bildiğim bir konu değil ama fiyat listelerine bakmıştım bütçem için çok fazlaydı.

apartmanın bütün çevresi cafe/pastane gibi ücretsiz wi-fi sunan yerlerle dolu,bende uygun bir cihaz alıp bu şekilde istifade edeyim diyorum.

CanBey07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tek umudum bu forumdu soruma karşılık ama buradan da sonuca varamadım :(
Gene de ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim..