Altın yatırımı ve saklanması

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Katılım
2 Nis 2018
Mesajlar
89
Puanları
8
Konum
İstanbul
Altın biriktirmeye başladım ama evde saklamak falan bana çok riskli geliyor. Daha öncesinde evimize hırsız girdi. Her ne kadar pencerede demir olsa da insan korkuyo yani bi kez hırsız girdimi rahat edemiyor. Çözüm olarak hesap açıp ona yatırayım diye düşündüm, bankaların vadesiz altın hesapları hakkında bilgisi olan var mı? Vadesiz şekilde olan Halkbank’ın varmış. Başka bilen ya da önerebilecek olan var mı?
 

Ahmetcan26

Asistan
Yasaklı
Katılım
2 May 2018
Mesajlar
416
Puanları
28
Konum
Ankara
ama enparanınkine finansabanka gidip yatırılıyor mu ?bence sen onları kuyumcuya sat.bankadan al banka almıyor çünkü benim bildiğim.hem kuyumcu gram başına 5tl bindiriyor.internette 1 tl spread.ya da yatırılıyor mu ?diye sor finansbanka belki yatırılıyordur çünkü yatıranlar vardı finansbanka mıydı tam hatırlayamıcam.sen hala da evde altın saklama çağında mısın ?
 

jumo43

Üyecik
Katılım
9 May 2015
Mesajlar
14
Puanları
3
Altını bankada tutman daha güvenli olur. Bankalar artık altın hesabı açıyor. İstediğin bankadan kolayca altın hesabı açabilirsin. İStersen elindeki altınları götürüp, ekspertizlere inceleterek değerini ölçtürebilirsin. Onlar ölçtükten sonra direk hesabına yatırıyorlar ve sen de internet üzerinden kolayca işlem yapabiliyorsun. Yalnız elindeki altınları bankaya götürmeden önce bankaların altın günlerini öğren. Çünkü her zaman olmuyor altın teslim etme işi. Ona göre elinde götürüp gelme dikkatli ol.
Eğer bankaya karar vermediysen hangi bankaların altın hesabı açığını ve vadeli vadesiz hesaplarının şartlarını öğrenmek için altın hesabı nasıl açılır yazısına göz atabilirsin.
 
Üst
stat counter