Almanya'dan iPhone 5S getirtiyorum

Bu konuyu okuyanlar

casanova59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar almanyadan iphone 5s getirtiyorum fiyati 700 euro sizce nasil fiyat olarak iyimidir. Fikirlerinizi paylaşirsaniz sevinirim.

Becks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye'de 5 almaktan mantıklıdır ama pasaport kayıt işlemlerine dikkat et derim dostum ben çok uğraşmıştım :)

casanova59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eniştem getircek banada 15 ekimde nasıl yapıcz pasaport kayıttını biraz bilgi verirmisin kardesim

Becks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle sorun yaşamak istemiyosan türk pasaportu olan biri bulmalısın yabancı pasaportla bi yerlerden sorun çıkıyo sonra pasaportun sahibinin telefonu kayıt edeceğin tarihtan en geç 1 ay önce ülkeye giriş yapmadı gerekiyor bu şartlar tuttuğu taktirdi bankadan veya vergi dairesine pasaport adına 115tl para yatırıyosun eğer turkcell vodafone vb operatörler aracılığı ile kayıt işlemini yaptırıcaksan pasaport sahibinin ülkeye giriş belgesi gibi bi belge alması gerek bu belgeyi de aldıktan sonra operatörle yaklaşık 50tl daha vererek kayıt işlemini yaptırıyosun ama pasaport sahibi (türk pasaportu ise ) e devlet şifresi alıcak ve bu 50 tl parayı vermeden kayıt işlemini yapabiliceksin tam açıklaya bildim mi bilmiyorum aklına takılan bişey varsa sorabilirsin dostum :)

casanova59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eniştem ve ben Çift vatandasız bg göcmeniyiz benim e devlt şifrem var öle kayıt yaptırsam olmaz mı çift vatandasız ne tür belge gerekecek

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Öncelikle sorun yaşamak istemiyosan türk pasaportu olan biri bulmalısın yabancı pasaportla bi yerlerden sorun çıkıyo sonra pasaportun sahibinin telefonu kayıt edeceğin tarihtan en geç 1 ay önce ülkeye giriş yapmadı gerekiyor bu şartlar tuttuğu taktirdi bankadan veya vergi dairesine pasaport adına 115tl para yatırıyosun eğer turkcell vodafone vb operatörler aracılığı ile kayıt işlemini yaptırıcaksan pasaport sahibinin ülkeye giriş belgesi gibi bi belge alması gerek bu belgeyi de aldıktan sonra operatörle yaklaşık 50tl daha vererek kayıt işlemini yaptırıyosun ama pasaport sahibi (türk pasaportu ise ) e devlet şifresi alıcak ve bu 50 tl parayı vermeden kayıt işlemini yapabiliceksin tam açıklaya bildim mi bilmiyorum aklına takılan bişey varsa sorabilirsin dostum :)

gürcistan gibi ülkelere malum günübirlik pasaportsuz gidilebiliyor.ülkeye giriş çıkış yaptığına dair belge ile de oluyormuş bunun hakkında bilgin varmı.
bir kaç ay sonra batumdan almayı düşünüyorum taxfree de varmış ve günübirlik giriş çıkıştada kayıt hakkı varsa alacağım.

casanova59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaça alacaksn ordan FİYAT NEDİR SEMİH

Becks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gürcistan gibi ülkelere malum günübirlik pasaportsuz gidilebiliyor.ülkeye giriş çıkış yaptığına dair belge ile de oluyormuş bunun hakkında bilgin varmı.
bir kaç ay sonra batumdan almayı düşünüyorum taxfree de varmış ve günübirlik giriş çıkıştada kayıt hakkı varsa alacağım.

Günü birlik giriş ve çıkışlar hakkında bilgim yok bende yabancı pasaport vardı sorun çıktı türk pasaportu bulmak zorunda kaldım böyle konuları dikkat et derim çok uğraştırıyor telefonu doğru düzgün kullanmadan bıkıyosun resmen

s7e7v7e7n7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cihazı alırken sim free olmasına dikkat edin yada AT&T olmasına sorun yaşamazsınız

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Gürcistanda iphone 5s fiyatları nedir

geçen yıl ip5 1300 liraya alınıyordu tabi türkiyedeki kayıt parası hariç.
5s tahmini 1500 lira olur sanırım.malum dolar çıktı ve fiyatı 700$
120 lirada kayıt parası eklersek türkieden almaktan daha karlı.

Becks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Gürcistan'da 700$ olduğundan emin misin ?

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Bende yurt dışına çıkan tırcılarla getirtiyorum 600 euro :)

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Bende yurt dışına çıkan tırcılarla getirtiyorum 600 euro :)

Bir de bu tax free var nedir bilen var mı acaba? Vergi iadesi diye geçiyor sanırım. bu vergi iadesini Almanya'da oturma ve çalışma izni olan teyzemede verirler mi acaba? çünkü 50 euro bile olsa 150 TL indirim neredeyse :)

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Gürcistan'da 700$ olduğundan emin misin ?
gürcistandan alan tanıdıklarım var.
arada ciddi fiyat farkı var zaten gübübirlik turlar 70tl trabzondan gezip dolaşıp 5s alınabilir.tabi henüz gelmemiştir ki amerikada bile sınırlı sayıda şimdilik

ortalama 1500 civara malolur.

taxfree ile

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Gürcistanda herşey ucuz ) arabalar, tekno urunler ve başka

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0

1500 lira tax free alınmış fiyatı mı

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
1500 lira tax free alınmış fiyatı mı

hayır geçensene vergilerinde ödenmiş haliyle 1500 liraya toplamda maloluyordu.bugün araştırma yaptım 5s şimdilik 2000tl ye geliyor taxfree alınmamış hali ama zamanla ucuzlar
bayağı zorlaştırmışlar ama.kimlikle gürcistanda notere gitmek vs.
googleden araştırın derim dh de birçok açıklama var.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
676
En mantıklısı türkiye fiyatı ile orada 2 tane alırsın :)

Lee Tai

Müdavim
Reaksiyon puanı
2

Hacı bende rizeliyim geçmişken fiyatları ogrenebilirmisin. 5 ve 5sin 32 liklerini.

seyhanursel

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaslar bütün avrupada ingiltere haric iphone 5s 16gb 699euro -32gb 799-64 gb 899 ben avusturyada kaliyorum fiyatlar bu

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=279362]seyhanursel[/MENTION]

Fiyatlar maalesef bütün avrupada ayni degil..

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Hacı bende rizeliyim geçmişken fiyatları ogrenebilirmisin. 5 ve 5sin 32 liklerini.

http://iphoneplus.ge/

bu siteden hangisini istiyorsan bakabilirsin

http://www.birimcevir.com/para-birimleri-cevirici/para-birimleri.aspx

buradanda gürcistan parabirimini tl ile çevirebilirsin

5s şuanda ordada çok pahalı ama zamanla ucuzlar.
birde bu fiyatlara taxfree dahil değil. hesapladığın tutardan 250 lirasını geri alacaksın ortalama
tabi bunun türkiyedeki kayıt parası vs hariç
ip5 1400liraya geliyor ortalama ülkemizde ise 1900tl
arada 400tl fark var o 400tl ye batumda alem yapılır:laugh:

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Telefonun devlete olan kısmını ödedikten sonra e-devletin sitesinden 5 dakikada yapabilirsiniz imei kaydınızı :)

seyhanursel

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bizim burada ( isvicre ) Iphone 5S 16GB yaklasik 780 euro. Fiyatlarin neye göre belirlendigini hala anlayabilmis degilim.
Bende lichtenstein sınırındayım yakınım size şimdi telefon karaborsada diyebilirim biraz daha beklemen lazım ayda bizim buraya gelip teknoloji markt dan al yoksa isviçrede daha ucuz

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=279362]seyhanursel[/MENTION]

Fiyatlarin düsecegini tahmin ediyorum. Bekleyelim görelim, 4-5 ay sonra belli olur zaten.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:drool:arkadaşlar almanyada 5 ne kadar ve 5s ne kadar ? ve abd hariç iphoneyi nerden almalıyım