Aliexpress'ten nasıl alışveriş yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

lovarze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ali express'te çok hoşuma giden telefon kapları bulunuyor ve daha ucuz. Alışveriş yapan var mı bu siteden, ne kadar güvenilir? bir kaç konuyu okudum ama pahalı şeyler almayacağım. Dediğim gibi sadece telefom kabı :yes::confused1:

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Ben yapmadım ama, alış veriş yapan arkadaşlarım var etrafımda, bir sorun yaşamadılar bu güne kadar. (biraz da şans işi)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ebay gibi güvenilir bir sitedir gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz

lovarze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler dilerim öncelikle. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim hepinize :)

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
tek seferde ve tek satıcıdan 75 € dan fazla ürün almadıkça gümrüğe takılmaz;

birde dikkat etmeniz gereken diğer kriter adetli ürün almamanız; yani 2 den fazla aynı satıcıdan telefon kabı alırsanız muhtemelen gümrüğe takılacaktır ptt kargo bazen güzellik yapıp gümrük bedelini yansıtıp getiriyor yine
ama bunlar fiyatı düşük ürünler için geçerli,

ben 2-3 ayda bir 100 150 $ arası beğendiğim bir çok ıvır zıvırı alıyorum 10 15 parçadan mutlaka 1-2 tanesi takılıyor; satıcı ile iletişime geçtiğinizde, ilgilenip tekrar gönderim yapıyorlar..

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
bazıları özellikle telefon kabı gibi ucuz şeyler satanlar (1-2 dolar arası) "bu zaten ucuz bişey elimde yok bundan onayla gönderiyi" felan diyebiliyorlar bunlar kanmayın şikayet edin yetkililer ilgileniyor

lovarze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tek seferde ve tek satıcıdan 75 € dan fazla ürün almadıkça gümrüğe takılmaz;

birde dikkat etmeniz gereken diğer kriter adetli ürün almamanız; yani 2 den fazla aynı satıcıdan telefon kabı alırsanız muhtemelen gümrüğe takılacaktır ptt kargo bazen güzellik yapıp gümrük bedelini yansıtıp getiriyor yine
ama bunlar fiyatı düşük ürünler için geçerli,

ben 2-3 ayda bir 100 150 $ arası beğendiğim bir çok ıvır zıvırı alıyorum 10 15 parçadan mutlaka 1-2 tanesi takılıyor; satıcı ile iletişime geçtiğinizde, ilgilenip tekrar gönderim yapıyorlar..

yani bir satıcıdan 1'den fazla aynı üründen sipariş etmememi mi öneriyorsunuz? peki eğer takılırsa, takıldıktan sonra mı satıcıyla iletişime geçmem gerekiyor?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bazıları özellikle telefon kabı gibi ucuz şeyler satanlar (1-2 dolar arası) "bu zaten ucuz bişey elimde yok bundan onayla gönderiyi" felan diyebiliyorlar bunlar kanmayın şikayet edin yetkililer ilgileniyor

peki teşekkür ederim, neredeyse daha önce internetten, hatta yurtdışından alışveriş yapmamış biriyim :D

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
ben yaptım satıcı çok önemli birde swiss post ile yollayanlardan alma çok sorun çıkıyor swiss postta

ali_axe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En az bu yıl 30 defa alisveris yaptim hicbir zaman takilmadi. Birde istediğin seyin guzel olmasini istiyorsan saticinin referanslarina ve kac tane order aldigina bak oyle hiçbir zaman yanilmazsin. Kafana takilan birsey olursa pm atabilirsin

Damla142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yapmadım ama, alış veriş yapan arkadaşlarım var etrafımda, bir sorun yaşamadılar bu güne kadar. (biraz da şans işi)

alialaskarov

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Abi hesapladim tam tamina 2869 $ lik alişveiş yapdim 6 ayda sadece 2 tane si gelmedi fazlasiylada parasini aldim (1 iphone 4 dock 5 $ di 6 $ aldim

harun1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En az bu yıl 30 defa alisveris yaptim hicbir zaman takilmadi. Birde istediğin seyin guzel olmasini istiyorsan saticinin referanslarina ve kac tane order aldigina bak oyle hiçbir zaman yanilmazsin. Kafana takilan birsey olursa pm atabilirsin

şahıs olarak yılda 5 kez alışveriş yapabilirsin. 30 defa derken nasıl yaptın ?

ali_axe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şahıs olarak yılda 5 kez alışveriş yapabilirsin. 30 defa derken nasıl yaptın ?

valla simdiye kadar hiç sorun olmadı hıc gumrege takılanda olmadı. bir tek cap telefonu pili aldım o takıldı gibi cunku baya uzun sure oldu gelmedi yakında anlasılır

fimi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gayet güvenli, şu ana kadar 50ye yakın alışverişim oldu.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
güzel site beleş ürün bile aldım oradan
bak tiyo vereyim satıcı ürünü china post air mail aracılıgıyla gönderirse R ile başlayan kod verir eğer başka bir kod varsa. open dispute yapın yani paranızı iade alın.

WD ile başlıyorsa kesinliklemkabul etmeyin bazen saçma kod veriyorlar

bazen swiss post. honk kong post. ile gönderebiller bunlar geliyor ama open dispute acar ve diretirsen satıcı kabul ediyo ürün eline geliyor

fimi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ne alakası var WD ile başlayan kodlar da Wedoexpress ile gönderiliyor. İkisi farklı kargo şirketleri ve http://www.wedoexpress.com adresinden takip edilebilir. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. :thumbdown:

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Hocam ne alakası var WD ile başlayan kodlar da Wedoexpress ile gönderiliyor. İkisi farklı kargo şirketleri ve http://www.wedoexpress.com adresinden takip edilebilir. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. :thumbdown:

sen wedo expres ile gelen bir ürünü alabildinmi benim 5 tane iadem var bu konuda tecrübeyle sabit

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
bende 1 yılda 120 ürün alışverişinyağtım ama 15 20 ürün iade oldu sıkıntı yok

a.v.kursatcoban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
From the country:China
2014-10-15 21:11:0351805300Departure from outward office of exchange
2014-10-14 02:10:2451805300Opening
2014-10-08 16:18:5851810302Collection
2014-10-07 15:41:07SHENZHEN OF CHINADeparture Scan
2014-10-07 13:44:59SHENZHEN OF CHINAAwaiting packaging
2014-10-07 09:45:56SHENZHEN OF CHINAOrder entry processing center

Benim takip durumu bu ne durumda olduğunu anlayamadım wedo express ile gönderilmiş gelir mi gelmez mi open dispute yaparsam param geri yatar mı bilgilendirirseniz sevinirim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Takip kodu: WD017275761CN

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
bence yapmalısın ptt nin anlaşması yok ürünü nerden alacaksın dispute yap. paranınalırsın adamada aynen böyle söyle ptt ile anlaşma yok ürün nerede

buurakcelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar,
Aliexpress üzerinden iç çamaşırı almayı düşünüyorum 50 tane kadar,Satıcı ile görüştüm toplam fiyatı 10 dolar olarak göstericek,Aynı anda 3 ayrı yerden farklı ürünler alacağım (Toplamda 50+50+50=150),Gümrüğe takılırmı bunlar ? Takılsa bile gümrük memuru sorgularmı neden aldığımı,Satmak için aldığım öğrenilirse sıkıntı yaşarmıyım,Vergi ödeme konusunda sıkıntım yok vergilendirmeler nasıl olur ? çinden deniz kargo ile alacağım

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ürünlerin gümrük adedi var diye biliyorum. Ürünleri satış amaçlı vergi ödeyerek göstermek isterseniz işletmenizin vergi numarasını satıcıya veriyorsunuz gümrükte vergi numarasına göre işletmeye ithalat yaptığınızı belirtebilirsiniz ama ithalat vergisi nedir ne değildir hic bilmiyorum.