Aliexpress'ten ekran kartı alınır mı ?

Bu konuyu okuyanlar

#quess

Asistan
Reaksiyon puanı
24
GTX650 alacaktım HD7770 buldum trde 252 tl fiyatı var ama ben alana kadar bitebilir o yüzden aliexpree'ten almak istiyorum sizce alınır mı ?

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
GTX650 alacaktım HD7770 buldum trde 252 tl fiyatı var ama ben alana kadar bitebilir o yüzden aliexpree'ten almak istiyorum sizce alınır mı ?
1-2 ay gelme süresi var. Ürünün gümrüğe vs ek vergiye takılma ufak problemler görülebilir. Çünkü tam olarak Türk lirası ile almıyorsunuz. Ürünün garantisiz olduğunu tekrardan izah edeyim. :)

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
Alinır ancak gümrükle size pahalıya gelir.
Bu yüzden satıcıya 5dolar etiket yazdırabilirsiniz. Böylece takılmaz.
Ekran kartı ortalama 1 ay da gelir.

#quess

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Alinır ancak gümrükle size pahalıya gelir.
Bu yüzden satıcıya 5dolar etiket yazdırabilirsiniz. Böylece takılmaz.
Ekran kartı ortalama 1 ay da gelir.
Sağolun hocam Türkiye'deki HD 7770 bitmiş bende Çin'den GTX 650 alicam yorumlarda genellikle 15 20 günde geldi yazıyor

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
Benim Ali. üzerinden bütün siparişlerim 2 haftadan önce geldi :)
Şans işi.

Reaksiyon puanı
5,171
Ben ekran kartı alacak olsam Amazondan alırdım. Alacağın kart düşük bütçeli. Hatta belki vergi bile düşmüyor. Eğer amazondan alırsan ürününün arkasında duran biri bulunur.

Bide AliExpress bilgisayar bileşenleri konusunda Amazon kadar iyi değil. Neredeyse çoğu bileşen 100 taneden az satılmış. Buda ister istemez ürün hakkında yorum bulamamamıza sebep oluyor.

Bu arada faturanın 5$ dan kesilmesi sadece basit ürünlerde iş görür(kulaklık yada kutu gibi) çünkü artık Çinliler bu durumu adet haline getirdi. Sen başvurmasan bile %99u Türkiye'ye ürününü 5$ fatura ile gönderiyor. Ancak gümrükteki adam ekran kartı gibi bir parçadan şüpheleneceğinden %99 kredi kartı geçmişinden kontrol edecek ve ürün gümrüğe takılacaktır. Ben yine hatırlatmak isterim Amazon ürünün vergisini senin yerine ödediği için ve ürününün arkasında durduğu için bu tarz ürünlerde kesinlikle Amazon kullanılmalı...

#quess

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Ben ekran kartı alacak olsam Amazondan alırdım. Alacağın kart düşük bütçeli. Hatta belki vergi bile düşmüyor. Eğer amazondan alırsan ürününün arkasında duran biri bulunur.

Bide AliExpress bilgisayar bileşenleri konusunda Amazon kadar iyi değil. Neredeyse çoğu bileşen 100 taneden az satılmış. Buda ister istemez ürün hakkında yorum bulamamamıza sebep oluyor.

Bu arada faturanın 5$ dan kesilmesi sadece basit ürünlerde iş görür(kulaklık yada kutu gibi) çünkü artık Çinliler bu durumu adet haline getirdi. Sen başvurmasan bile %99u Türkiye'ye ürününü 5$ fatura ile gönderiyor. Ancak gümrükteki adam ekran kartı gibi bir parçadan şüpheleneceğinden %99 kredi kartı geçmişinden kontrol edecek ve ürün gümrüğe takılacaktır. Ben yine hatırlatmak isterim Amazon ürünün vergisini senin yerine ödediği için ve ürününün arkasında durduğu için bu tarz ürünlerde kesinlikle Amazon kullanılmalı...
Tahmini Teslimat Zamanı

Tahmini Teslimat Zamanı

verdiğim linklere bakarsan 1. linkte 1600 sipariş var türkiyeden alan çok fazla kişi var
2. linkte 1091 sipariş alanlar 8 gün 10 gün 15 günde geldi diyor

buda almak istediğim kart : Tahmini Teslimat Zamanı

veya bunu alacağım : Tahmini Teslimat Zamanı

dikkat edersen hepsi aynı satıcı.

Reaksiyon puanı
5,171