AliExpress Rehber ve Ürün Tavsiyeleri [Ana Konu]

Bu konuyu okuyanlar

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Merhaba arkadaşlar hepimiz az çok internet üzerinden alışveriş yapmışızdır yada niyetlenip acaba sorusu yüzünden vazgeçmişizdir.

Bu konu altında aldığımız ürünleri link olarak paylaşabilir yorumlarımızı ekleyebiliriz. Böylelikle ürün almak isteyen arkadaşlarımız satıcı değerlendirmesini daha kolay yapabilir ve sipariş verebilirler.

Aliexpress Güvenilir mi?
Birçok kullanıcı, özellikle yurtdışından ürün sipariş ederken web sitesinin güvenilir olup olmadığını sorguluyor. Bu noktada Aliexpress'in günde milyonlarca işlem yapan oldukça güvenilir bir internet sitesi olduğunu belirtelim.

Yine de eğer internetten alışveriş yapma konusunda biraz tedirginseniz, alışveriş yaparken sanal kart veya debit kart alternatiflerini kullanabilirsiniz.

Sipariş vermeden dikkat edilmesi gereken konular.

1. Ürün başlığı altında kaç puan aldığını ve kaç adet sipariş edildiğini kontrol edin.
01.png

2. Bu bölümde kargo için ücret alınıp alınmadığını kesinlikle kontrol edin.

02.png

3. Satıcı için olumlu geri bildirim oranına dikkat edin. %100 - 97 arası sıkıntı yaşama ihtimaliniz az ama bu yüzde düştükçe sıkıntı yaşama ihtimali de artıyor.

03.png

4. Ürün yorumlarına aldığı ortalama yıldızlara bakın 5-4 arası iyi bir oran sayılır. Ayrıca ortalama yıldız oranı 4 altı olmaması sizin faydanıza ve alt kısımda yapılan geri bildirimleri türkçe çeviri ile gözden geçirmeniz de faydanıza olacaktır.

04.png

Evet arkadaşlar ufak çaplı rehberimiz de ilk sipariş verecekler için fikir oluşturacaktır.

Gümrük Sınırı ve Yasaklar
Öncelikle fiyatı ne olursa olsun SIM özelliği olan telefon ve tablet gibi mobil ürünlerin yurtdışından kargo yoluyla satın alınmasının yasak olduğunu belirtelim. Bununla beraber bazı kozmetik ürünler de yine gümrük yasağına tabii.
tr-aliexpress-alisveris-yapma-3.jpg

Diğer ürünlerde ise 30 Euro sınır bulunuyor. Bu rakama kargonun dahil olmadığını belirtelim, yani alacağınız bir ürün 30 € ise takılmayacaktır.

Ürünüm Kaç Güne Gelir?
Kullanıcılar genellikle alışverişlerinde ücretsiz kargo seçeneğini tercih ediyor. Bu da değişkenlik göstermekle beraber 15 ila 30 gün içerisinde ürününüz geleceği anlamına geliyor. Eğer farklı kargo şirketlerini tercih ederseniz bu süreyi kısaltmak mümkün. Ancak kargo parası, kimi zaman aldığınız üründen pahalıya denk geldiği için çok mantıklı bir seçenek değil.

sizler de verdiğiniz siparişleri aldığınız ürünleri düşünceleriniz ve link ile bu konu altında paylaşabilirsiniz.
--- Gönderi Güncellendi ---
Şuan kargoda olan ürünüm 5 adet sipariş verdim 1 güne yola çıktı beklemedeyim ÜRÜN LİNKİ

1 adet de bu ürünü sipariş verdim 3 metre beklemedeyim gelince yorumlarımı paylaşacağım ÜRÜN LİNKİ

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
1. Dereceden çakma rezervasyon hammerhead pro almayın. Evet iyi ses veriyor ama çabuk bozuluyor özellikle mikrofonu 60-70 vereceğinize 60 daha katın senheiser alın

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Harika bir konu. Ellerine sağlık.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Teşekkürler, umarım faydalı olur.

Kulaklık bakan arkadaşlar için güzel bir ürün Link

kutusuz 10 liraya geliyor listemde ekli ve almayı düşündüğüm ürünlerden birisi

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Hiç alışveriş yapmadım ama yapan arkadaşlarım var hiç şikayet duymadım .

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Ülkeden aldığım ürünlerde daha çok sorun yaşıyorum ben :D :D

orası öyle :D ben büyük teknoloji marketinde mağazadan teslim almak için bazen aksesuar siparişi veriyorum çünkü o an gidip sorsam geneli yok diyip geçiyor.

hiç unutmuyorum bir gün mağazaya gittim sipariş kodunu vs söyledim sistemden baktı yanındaki arkadaşına dönüp siparişimiz varmış dedi :D bi bakıştılar aradan bi top şeklinde kuru çalı geçmediği kaldı rüzgar filan :D

beni tam 2 saat 20 dakika beklettikten sonra depoda buldu ürünü arkadaş aslında bende yorulmuştum dinlenme bahanesi ile gıcıklık yapıp arattım yok dediler ama sistemde var ve siparişim onaylandı hatta ödememi bile yaptım filan dedim :D

bazen hiç ummadığımız yerlerde aslında hayatı kolaylaştıracak incelikler oluyor aliexpress den çok değişik ürünler aldığım oluyor.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Tahmini Teslimat Zamanı

Ses çoğaltıcı..Yeterince giriş yoksa bunu alıp hem mikrafon hem kulaklık vs kullanabilirsiniz.
Tahmini Teslimat Zamanı

Android şarj kablosu..En kaliteli kablo diyebilirim..Resmi ugreen ürünü.
Tahmini Teslimat Zamanı

Kulaklık saklama kutusu çok işe yarıyor
Tahmini Teslimat Zamanı

İşe yarar mikrofon..
Tahmini Teslimat Zamanı

Hdd. telefon saklama kabı gayet kaliteli güzel

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Tahmini Teslimat Zamanı

Ses çoğaltıcı..Yeterince giriş yoksa bunu alıp hem mikrafon hem kulaklık vs kullanabilirsiniz.
Tahmini Teslimat Zamanı

Android şarj kablosu..En kaliteli kablo diyebilirim..Resmi ugreen ürünü.
Tahmini Teslimat Zamanı

Kulaklık saklama kutusu çok işe yarıyor
Tahmini Teslimat Zamanı

İşe yarar mikrofon..
Tahmini Teslimat Zamanı

Hdd. telefon saklama kabı gayet kaliteli güzel

usb kablosu işe yarıyor

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Tahmini Teslimat Zamanı

Çok beğendiğim ürün.Usb girişi olan yere takıyorsunuz sarj kutusu veya laptop bilgisayara ışıklandırıyor
Tahmini Teslimat Zamanı

Çok keskin maket bıcagı başka amaclar içinde kullanabilirsiniz ( seri katil iseniz). Yedek parçalarıda mevcut
Tahmini Teslimat Zamanı

Kredi kartı şeklinde bir bıçak kesinlikle metal değil avm girişlerinde vs ötmüyor cüzdanda taşıyabilirsiniz :D
Tahmini Teslimat Zamanı

Güzel şık bir saat

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Tahmini Teslimat Zamanı

Çok beğendiğim ürün.Usb girişi olan yere takıyorsunuz sarj kutusu veya laptop bilgisayara ışıklandırıyor
Tahmini Teslimat Zamanı

Çok keskin maket bıcagı başka amaclar içinde kullanabilirsiniz ( seri katil iseniz). Yedek parçalarıda mevcut
Tahmini Teslimat Zamanı

Kredi kartı şeklinde bir bıçak kesinlikle metal değil avm girişlerinde vs ötmüyor cüzdanda taşıyabilirsiniz :D
Tahmini Teslimat Zamanı

Güzel şık bir saat
Bıçaklarda sorun olmuyor mu gümrükte ?

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bana sorunsuz geldi bir sıkıntı olmadı

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bu ücretli kargoları seçtiğimizde yurtiçi taşıyıcıları sipariş vermeden görebiliyormuyuz?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
4 sipariş verdim, 2 siparişim geldi.

Birisi 13 günde gelen 10 adet Mini OTG Adaptör

Diğeri de 25 günde gelen 2 adet USB LED Lamba

Takip yapamadım henüz. Arada bir posta kutusunu kontrol ediyorum. PTT dağıtım elemanı kutuya atıp gidiyor.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Bu ücretli kargoları seçtiğimizde yurtiçi taşıyıcıları sipariş vermeden görebiliyormuyuz?

Tam emin değilim ama satıcı ile alakalı diye biliyorum bana bir ara yurt içi ile geldi son iki sipariş de ya ptt yada yurt içi kargo ile gelir diye düşünüyorum

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
uzun süredir microsoft intellimouse 1.1 almayı düşünüyorum buradan ama güvenemiyorum işte hem dolar da yüksek :/

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
uzun süredir microsoft intellimouse 1.1 almayı düşünüyorum buradan ama güvenemiyorum işte hem dolar da yüksek :/

biraz bekle ürün pahalı ürün dolar kuru düşmesi sonucunda uygun alınabilir 50 liraya otomatik saat aldım gelmez dedim geldi :D

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
biraz bekle ürün pahalı ürün dolar kuru düşmesi sonucunda uygun alınabilir 50 liraya otomatik saat aldım gelmez dedim geldi :D
çok büyük şeyler almadım buradan anahtarlık,telefon kılıfı,falan filan bazen bir sipariş gelmiyordu ben sipariş etmeye devam ediyordum bütün siparişler toplu olarak geliyordu elime :D iş birazda ptt'de bitiyor onlarda pek sallamıyor.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
çok büyük şeyler almadım buradan anahtarlık,telefon kılıfı,falan filan bazen bir sipariş gelmiyordu ben sipariş etmeye devam ediyordum bütün siparişler toplu olarak geliyordu elime :D iş birazda ptt'de bitiyor onlarda pek sallamıyor.

aynen en son alışveriş de ama benim sisteme girilmeden elime ulaştı ürün :D aliexpress de yolda görünüyordu :D

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Ürün linki : Tahmini Teslimat Zamanı

Manyetik şarj kablosu. Bu kablo sayesinde bozulma ihtimali olan şarj girişini minimum yıpranma ile kullanıyoruz kablo ucunda ki ilk parçayı micro usb girişimize takıyoruz ve sürekli orada kalıyor kablonun birleşme kısmında ki manyetik soketler sayesinde rahatlıkla şarj edebiliyoruz

biz bu kablo ile telefon platformunu birleştirip kablosuz şarj standı benzeri bir çalışma yapmıştık güzel oluyor.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Şarj kablolarında, uzun tercih etmenizi tavsiye etmem. Şarj kablosu ne kadar kısa olursa şarj o kadar sağlıklı ve hızlı oluyor.

3 metre kullanıyorum konsol kolunda ve tablette fazla bir direnç kaybı yok kaliteli olursa tabi hızlı şarj için 1.5m standart bence

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302