Aliexpress ilk alisverisim olucak yardim

Bu konuyu okuyanlar

fatsaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar merhaba . Aliexpress.com dan telefon alicam bu ilk alisverisim olucak . Paypal varmi sitede ve ilanda soyle yaziyor kargo suresi 23-37 gun kargoya 20is gunu icerisinde verilir yaziyir asagidada teslimat 60 gun yaziyor biraz arastirdim galiba 30.gunden sonra sistem otomatik onay veriyormus vermemesi icin ne yapmaliyiz ve parami iade ederlermi ogrenciyiz telefon parasi ucarsa biterim lutfen aliexpress den alisveris yapanlar yardim ederse cok makbule gecer .

S

SDN Anonim 1

SDN Okuru
Gümrük konusunda;
“posta/hızlı kargo taşımacılığı yoluyla muaf olarak veya vergileri ödenerek cep telefonu getirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Dolayısıyla, bu yolla cep telefonu getirilmiş olsa dahi hiçbir surette sahibine teslim edilmemektedir.”
Kayıt ettirme konusunda;
“Yurt dışından bireysel ithalat yolu ile getirilen cihazlar Gümrük Müsteşarlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün düzenlemeleri doğrultusunda kayıt altına alınmakta olup; posta ile gelen ya da internet üzerinden satın alınan cihazlar kayıt altına alınmamaktadır.”
Ancak yurtdışından gelirken yanınızda getirip daha sonra burada kaydettirebiliyorsunuz.
Not: Bilgiler BTK ve Gümrükler Genel Müdürlüğü sitesinden alınmıştır.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Gümrükte takılır, gelmez telefon. Gümrükten alabilmen için da bir sürü vergi ödemen gerekir, imei kaydı vs ile normal fiyatının da üzerine gelir.

Gelebiliyor olsa herkes oradan alırdı zaten.

Hah!!! vergisini ödesen de alamıyormuşsun bak :D

fatsaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar bunlari biliyorum siz galiba size ne sordugumu okumadinuz lutfen okuyup cevap verin ve bilgisi olan versin lutfen

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Valla ne diyeyim hayırlı alışverişler. Anlamadım ama neyse, biz cahillerin kusuruna bakma ...

Paypal ile ödeme var sitede ama bilemedim şimdi...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

şimdi baktım da paypal seçeneği kaldırılmış. Yok yani paypal ödemesi...

fatsaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla ne diyeyim hayırlı alışverişler. Anlamadım ama neyse, biz cahillerin kusuruna bakma ...

Paypal ile ödeme var sitede ama bilemedim şimdi...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

şimdi baktım da paypal seçeneği kaldırılmış. Yok yani paypal ödemesi...

Anladim kardesim sagol