Bu konuyu okuyanlar

Nwavyudeh

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Merhabalar, ablamla Aliexpress'ten yaklaşık 25 adet ürün alacağız, ama benim korkum gümrüğe takılır mı takılmaz mı bilmiyorum. Ancak 25 adet ürünün hepsi aynı anda Türkiye'ye gelmez diye düşünüyorum ve ayrı ayrı gelirse de alacağımız ürünlerin fiyatı çok pahalı değil Max. 23 Tl'lik bir ürün var yani gümrükten geçebilir diye düşünüyorum. Eğer hepsi aynı anda Türkiye'ye girerse ürünlerin toplam fiyatı yaklaşık 200Tl civarı sanırım gümrüğe takılır. Lütfen cevaplandırın ;

1- Türkiye'ye ayrı ayrı mı gelir ? (Tüm ürünler aynı satıcıdan değil)
2- Eğer aynı anda gelirse (bence ihtimal düşük) gümrüğe takılır mı ?
3- Gümrüğe takılırsa vergi mi ödeyeceğiz, ödersek ne kadar öderiz ?

Sorularım bunlar, eğer başka sorunların çıkma ihtimali olursa lütfen bana yazın ve sorularımı cevaplandırın. Cahilliğim için kusuruma bakmayın, ürünleri bugün sipariş etmeyi düşünüyoruz yani Acil cevaplandırın lütfen :)

Teşekkürler

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Tahminimce ayrı ayrı gelir. Ama siz ayrı ayrı gelmesini istiyorsanız eğer aralarında 10 dakika zaman farkı ile siparişleri oluşturabilirsiniz. Gümrük yüzdelik pay diye biliyorum.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
uçak yada gemi her gün yola çıkmıyor çinden buraya. aldığın satıcılar ürünleri 1-2 gün arayla bile kargolasa gönderim merkezinde toplanırlar ve gönderilirler. bu da aynı anda ülkeye ulaşmaları demek. aynı anda ülkeye ulaşması sana hepsi birlikte gelecek anlamına gelmiyor. gümrükte işler farklı işliyor. 25 ürünün toplamı 200 tl ise adet başına 25 euronun altında kaldığı için gümrük ücreti çıkmayacaktır.

Nwavyudeh

Asistan
Reaksiyon puanı
37
uçak yada gemi her gün yola çıkmıyor çinden buraya. aldığın satıcılar ürünleri 1-2 gün arayla bile kargolasa gönderim merkezinde toplanırlar ve gönderilirler. bu da aynı anda ülkeye ulaşmaları demek. aynı anda ülkeye ulaşması sana hepsi birlikte gelecek anlamına gelmiyor. gümrükte işler farklı işliyor. 25 ürünün toplamı 200 tl ise adet başına 25 euronun altında kaldığı için gümrük ücreti çıkmayacaktır.
Teşekkürler içimi rahatlattınız :D Yani gümrüğe takılır mı ?? takılırsa oluşturduğum planı uygulayacağım

---- Mesajlar birleştirildi ----

Tahminimce ayrı ayrı gelir. Ama siz ayrı ayrı gelmesini istiyorsanız eğer aralarında 10 dakika zaman farkı ile siparişleri oluşturabilirsiniz. Gümrük yüzdelik pay diye biliyorum.
Mantıklıymış teşekkürler :)

Son düzenleme:

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
tanesi 20 küsür tl lik ürün takılmaz gümrüğe. takılırsa zaten sana mesaj atıp para yatırmanı isterler.

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Ürünleri farklı satıcıdan alırsanız farklı zamanda gelir (takipli-Takipsiz olması burda önemli olan)
Gümrük limiti en son 30 euro idi yani en fazla bir seferde 30 euroluk ürün alabilirsiniz
Alacağınız ürünler yasaklı ürünler değilse (elektronik sigara,Sim kart takılan ürünler vs) Gümrüğe takılmaz zaten ki paketinizden şüphe duylup umki ye sevk edilirse herhangi bir paketiniz 6 tl gibi bir ücret öderseniz damga vergisi vb bir ücret,bu ücreti de teslim ederken ptt görevlisi ister,Aliexpress ucuz diye alışveriş yapmak tehlikeli bir şey önce iyice ayrınıtsını öğrenmek gerekiyor bir de getirttiğiniz ürünleri Ticari amaçlı kullanıcağınız anlaşılırsa Bunun için de exstra ücretler ödeyebilrisiniz