Aliexpress güvenilir mi ?

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Beyler aliexpressten bir sürü telefon kılıfı buldum ama ne kadar güvenilir, ödeme şekli nasıl oluyor ? İnsanlar kayboluyo filan diyor ne kadar doğrudur ve vergi ekleniyormuş üstüne o nasıl oluyor beni bi aydınlatın

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Verilen sipariş sayısına göre sıralayın en yüksek sipariş sayısı olanlarından sipariş verin

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Valla ben telefon kabı sipariş ettim. Genelde 5 yıldızlı ve yorumları olumlu olan satıcılardan almanı tavsiye ederim üstteki arkadaşın dediği gibi bende öyle yaptım ve 7 TL lik ürün 1 buçuk ayda geldi sorunsuz anlatıldığı gibi

Akın AK100

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Güvenilir ama alcağın şeyin gümrükten geçip geçmemesi belli olmaz sivri veya kesici şeyler gümrükten geçmiyor mesela biraz geç geliyor o kadar.

SKaan27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
gittigidiyordan al aliexpres dolardan satıyo

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Beyler aliexpressten bir sürü telefon kılıfı buldum ama ne kadar güvenilir, ödeme şekli nasıl oluyor ? İnsanlar kayboluyo filan diyor ne kadar doğrudur ve vergi ekleniyormuş üstüne o nasıl oluyor beni bi aydınlatın
ben aldim s10 plus icin 1 ay sürdü Türkiye'ye gelmesi ptt ilede 2 haftada elime ulaştı vergide odemedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben aldim s10 plus icin 1 ay sürdü Türkiye'ye gelmesi ptt ilede 2 haftada elime ulaştı vergide odemedim
50 tl aldim kilifi

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Mesaj otomatik birleştirildi:

50 tl aldim kilifi
Bende 3 tane sipariş ettim farklı satıcı ama aynı kargo şirketi. 20 gün oldu benimde şu an bu aşamda aşamaları biliyosan yardımcı olur musun ? Aliexpressten de baktığımda menşe ülkesinden yola çıktı yazıyor.
Screenshot_20190603-235336_17TRACK.jpg

EgoBabaPro

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Güvenilir

Reaksiyon puanı
5,172
Bir şey yazmadan önce 1 kere düşünüp 30 kere yazacağına 30 kere düşünüp bir kere yaz.

Böylece nasıl yetkili olacağım konundaki sorunun cevaplarından birini uygulamış olursun.

Çok mesajla yetkli olunsaydı bugün bu üyelerin hepsi yetkili olmuştu.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Tabii ki güvenilir. Aliexpress N11 gibi çalışan bir sistem. Daha doğrusu Alibaba diyelim. Aliexpress Alibaba'nın vitrini diyebiliriz.

Sen bir ürünü aldığında N11'deki gibi ürün parası senden alınıyor ama satıcıya verilmiyor. Sen mal geldikten sonra ve uygun olduğuna OK dersen sistemden "Tamam ürün geldi" diyorsun ve komisyonunu alan Alibaba parayı satıcıya veriyor.

Sen unutsan bile bunun bir süresi var.

Ürün eğer düzgün gelmedi ise dispute açabiliyorsun.

Yani kısaca güvenilirdir.

Sanal kart ile işlem yap için ferah olsun.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Tabii ki güvenilir. Aliexpress N11 gibi çalışan bir sistem. Daha doğrusu Alibaba diyelim. Aliexpress Alibaba'nın vitrini diyebiliriz.

Sen bir ürünü aldığında N11'deki gibi ürün parası senden alınıyor ama satıcıya verilmiyor. Sen mal geldikten sonra ve uygun olduğuna OK dersen sistemden "Tamam ürün geldi" diyorsun ve komisyonunu alan Alibaba parayı satıcıya veriyor.

Sen unutsan bile bunun bir süresi var.

Ürün eğer düzgün gelmedi ise dispute açabiliyorsun.

Yani kısaca güvenilirdir.

Sanal kart ile işlem yap için ferah olsun.
Çok teşekkürler sağolun. Peki ne kadar sürede geliyor benim 20 gün oldu hatta geçti hala tık yok. Aliexpress' in yazdığı bilgiler de yanlış sanırım iki site ayrı şey gösteriyor o yüzden biraz güvenim sarsıldı.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Çok teşekkürler sağolun. Peki ne kadar sürede geliyor benim 20 gün oldu hatta geçti hala tık yok. Aliexpress' in yazdığı bilgiler de yanlış sanırım iki site ayrı şey gösteriyor o yüzden biraz güvenim sarsıldı.

Hocam sabırlı olun. Çin sistemleri çok güvenilir değil. Muhtemelen eli kulağındadır gelmesi konusunda.

Zaten ürünler ile ilgili 60 gün süre oluyor. Yakın zamanda elinize geçer.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Hocam sabırlı olun. Çin sistemleri çok güvenilir değil. Muhtemelen eli kulağındadır gelmesi konusunda.

Zaten ürünler ile ilgili 60 gün süre oluyor. Yakın zamanda elinize geçer.
Peki Türkiye girişi olduğu zaman Ptt'den kargo hareketleri görüntülenebiliyor mu ?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Peki Türkiye girişi olduğu zaman Ptt'den kargo hareketleri görüntülenebiliyor mu ?
17 track uygulaması var oradan bakın bence.

Ama güncellemeler çok sağlıklı olmuyor. Mesela ben geçtiğmzi ay başında beklediğim bir paket vardı. Nisan sonu gibi gelmişti.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
17 track uygulaması var oradan bakın bence.

Ama güncellemeler çok sağlıklı olmuyor. Mesela ben geçtiğmzi ay başında beklediğim bir paket vardı. Nisan sonu gibi gelmişti.
Evet indirdim onu ama aliexpress'in adımları ile çok alakasız. Bakalım inşallah gelir bu ay içinde.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Evet indirdim onu ama aliexpress'in adımları ile çok alakasız. Bakalım inşallah gelir bu ay içinde.

Alakasız değil girmiyorlar. Bir noktadan sonra global olarak kopukluk yaşanıyor.

Gelir hocam. Destination country gördüysen 1 haftaya elinde.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
İstanbul kadıköyde çok güzel bir kılıf buldum. Şeffaf kılıf ve kameraların açık kalacağı şekilde halkalar var... İmkanınız varsa bakın derim. 20 TL fiyatı...

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
İstanbul kadıköyde çok güzel bir kılıf buldum. Şeffaf kılıf ve kameraların açık kalacağı şekilde halkalar var... İmkanınız varsa bakın derim. 20 TL fiyatı...
Manisalıyım kardeş :)

M.C.D

Asistan
Reaksiyon puanı
43
ne kadar güvenilir ->Ben uzun zaamandır kullanıyorum şu ana kadar hiçbir problemle karşılaşmadım
ödeme şekli nasıl oluyor ? -> çokda zor degil, kredi kartı, yaşadıgın yer, Posta kodu gibi
İnsanlar kayboluyo filan diyor ne kadar doğrudur -> 2 ay içinde gelmezse paranı geri iade ediyolar ama öyle bir sorunun oluşması çok zor

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bu arada ben de Aliexpress'den bir şeyler almayı planlıyorum. Allahın cezası tech sitelrinde dandik kablolara 20-30-40-50 tl gibi fahiş fiyatlar istiyorlar. Mis gibi bir kablocu da buldum. Nefis kabloları var. Şu vergi zıkkımı nasıl uygulanıyor bilgisi olan var mı?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bu arada ben de Aliexpress'den bir şeyler almayı planlıyorum. Allahın cezası tech sitelrinde dandik kablolara 20-30-40-50 tl gibi fahiş fiyatlar istiyorlar. Mis gibi bir kablocu da buldum. Nefis kabloları var. Şu vergi zıkkımı nasıl uygulanıyor bilgisi olan var mı?
Abi 22 euro üstü vergi biniyor onun altında sıkıntı yok. Ayrıca ürünlerde ekstra vergi fiyatlara yansıtılmış zaten çevirince ürün daha pahalıya geliyor. Bende dedim acaba ekstra bi vergi ödüycem mi diye ama şu ana kadar bi sıkıntı olmadı.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Abi 22 euro üstü vergi biniyor onun altında sıkıntı yok. Ayrıca ürünlerde ekstra vergi fiyatlara yansıtılmış zaten çevirince ürün daha pahalıya geliyor. Bende dedim acaba ekstra bi vergi ödüycem mi diye ama şu ana kadar bi sıkıntı olmadı.

O 22 € olayı 1 Mayıs itibariyle kalktı. 0 (sıfır) oldu.

Ürünlerin fiyatı mı artmış.

Ya sevgili arda; burada 30-40 TL'ye satılan muadil ürün adamlarda 2.99 $ hadi TL'ye çevirelim 18 TL olsun. Hadi 20% + 5.4 TL koyalım, yine ucuz yine ucuz.

Vergi sistemimiz çok bozuk çok. Tuttuğunu öpen cinsten. Oysa çok kazanandan çok alınsa keşke.

Reaksiyon puanı
5,172
Aliexpresste şimdiye kadar çok nadir gerçek fiyattan fatura kesildiğini gördüm. Genelde bir milyonlukta ürün alsan adamlar 5$ dan faturalandırıyor. Dolayısı ile gümrükte ödeyeceğiniz bedel 5$ ın %20 si oluyor.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Aliexpresste şimdiye kadar çok nadir gerçek fiyattan fatura kesildiğini gördüm. Genelde bir milyonlukta ürün alsan adamlar 5$ dan faturalandırıyor. Dolayısı ile gümrükte ödeyeceğiniz bedel 5$ ın %20 si oluyor.

Peki diyelim 5 dolarlık bir şey getirmeye karar verdim. Ben şimdi 1$ gümrük vergisi mi ödeyeceğim? Bir de nereye ödeyeceğim?

technologylover

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Güvenilir ama satıcıya da bakmak lazım.Bir siparişim dışında hepsi geldi.O verdiğim yerde çok kullanılmış bir yer değildi.Yorumlarına da bakın ürünlerin.

Reaksiyon puanı
5,172
Peki diyelim 5 dolarlık bir şey getirmeye karar verdim. Ben şimdi 1$ gümrük vergisi mi ödeyeceğim? Bir de nereye ödeyeceğim?
Satıcı ile iletişime geçerseniz ülkemizde vergi durumu var faturayı 0.1$ dan kesin derseniz size yardımcı olurlar. Vergi konusunda ise bu güne kadar hiç vergiye denk gelmedim ancak artık eskisi gibi değil. Bildiğim kadarı ile sizi arıyorlar ödemeyi gerçekleştiriyorsunuz ve ürünü evinize kargoluyorlar.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Satıcı ile iletişime geçerseniz ülkemizde vergi durumu var faturayı 0.1$ dan kesin derseniz size yardımcı olurlar. Vergi konusunda ise bu güne kadar hiç vergiye denk gelmedim ancak artık eskisi gibi değil. Bildiğim kadarı ile sizi arıyorlar ödemeyi gerçekleştiriyorsunuz ve ürünü evinize kargoluyorlar.
Hatta ptt görevlisi kapıda dahi alabiliyormuş.