Aliexpress güvenilir mi ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Yulia23

Üyecik
Alışveriş yaparken 22 euro yu geçmemeniz gerek aksi takdirde gümrüğe takılır. Birde sorunsuz alışveriş için mağaza ve ürün puanının 4+ oluşuna dikkat edin. Müşteriler satın aldıkları ürünleri paylaşıyor, alacağınız ürünü böylelikle görerek alabilirsiniz

@ardagrbz

Profesör
Alışveriş yaparken 22 euro yu geçmemeniz gerek aksi takdirde gümrüğe takılır. Birde sorunsuz alışveriş için mağaza ve ürün puanının 4+ oluşuna dikkat edin. Müşteriler satın aldıkları ürünleri paylaşıyor, alacağınız ürünü böylelikle görerek alabilirsiniz
Maalesef o kanub değişti artık 1 cent bile olsa vergi koyuluyor. Benimde aldıklarım takıldı şuan bekliyorum.

Pigopip

Üyecik
Güvenilir ancak %20 gümrük vergisi ve %18 KDV var artık.

ukose

Üyecik
her türlü güvenilir de yinede gümrük olaylarını araştırmak gerekiyor.

TBM

Dekan
Ürünü almadan önce satıcı ile iletişime geçilmeli yoksa ürünün fiyatı kadar gümrük ödeyebilirsin.

astegon

Profesör
Gümrük sınırı yok artık. Gelen giden ne varsa gümrüğe sunum + damgavergisi adı altında para kesiliyor.

Hatta bir çete var, içindeki pahada ağır yükte hafif özellikle adaptör, kulaklık , kablo vb şeyleri takipsiz ise sisteme sokmadan çöküyorlar istanbulun çeşitli yerlerinde nakte çeviriyorlar.

Benim takipsiz kargom gelmedi. 3 ay sonra refund istedim.

Takipli kargo isterseniz anca vergi çıkarırlar gıcıklığına.

3$'lık ürüne 70 TL gümrük vergisi gördü bu gözler.

Mair

Üyecik
Güvenilir tabii ki. Sadece güzel ve iyi satıcıdan alman yeterli olur.

Benim en çok memnun olduğum Çinli site Banggood'tu. Orada Xiaomi Piston Basic almıştım fakat sıradan bir kulaklık idi.
Kesinlikle sıradan :) Ben oradan şunları almıştım ve problem olmamıştı.

Şimdi de çantada yatıyor incelenmeyi bekliyorlar ;)

osos11

Asistan
Gümrük memurlarını tebrik ederim. Bir bana bir arkadaşıma aynı üründen aynı satıcıdan tek siparişte aldık. Farklı adreslere gidecek. Aynı anda gümrüğe girdiler. Bana 14.4₺ vergi çıkarken arkadaşıma 87.18₺ vergi çıktı. Bu durum nasıl açıklanır, nasıl bir rezilliktir bilemedim.

CCD

Asistan
Ne kadar güvenilir sorusuna cevabım gayet güvenilir. Fakat gümrükte takılıp kaybolabiliyor ve parasını geri de alamıyorsun. O yüzden sadece küçük siparişler (küçük fiyatlı) vermeni öneririm. Gümrükte çok kayboluyor maalesef...

stat counter