Aliexpress dispute

Bu konuyu okuyanlar

hasanhhs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhabalar. ben aliexpressden sipariş verdim ancak tracking number veya sipariş numarasını arattığımda hiçbir bilgi çıkmıyor. bende no tracking number diyerek dispute açtım açıklamaya para iadesi yazdım. satıcıda bana "Sevgili arkadaşım: Uluslararası nakliye Yavaş, ben kontrol edemem, Öğeler zaten sizin ülkenizde, lütfen sabırlı olun, anlayış ve destek için teşekkür ederiz. En iyi dilekler! " dedi
ama ben siparişinin nerede olduğunu göremiyorum ne yapmalıyım. seçeneklerde kabul-değiştir-uyuşmazlık iptal-uyuşmazlık tırmandır diyor. ne yapmalıyım? dispute ekranında satıcı onayı bekleniyor 10 gün var yazıyor. hiç bir şey yapmazsam 10 gün sonunda ne olur ? ya da kargo gelir mi ?

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Takip numarasını verdikten sonra beklemen gerekiyor. 1 - 2 hafta sürebiliyor bilgilerin girilmesi.

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Biraz daha beklemenizde fayda var, bazen geç gelebiliyor, keza önceden siparişler verdiyseniz biliyorsunuzdur

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ben tüm alışverişlerimi aliexpressden yapıyorum, satıcı ile önce konuşup sonra sipariş ediyorum, satıcının gösterdiyi ilgi çok önemli, siparişlerim 12 güne geliyo bazen 20 güne kadar , bence sizde önceden iletişime geçmelisiniz passiv satıcılar da var çünki

hasanhhs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben dispute açtım orayı neyle sonuçlandırayım 10 gün süresi var sonra ne olur

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Satıcı mesajlarımı yanıtlamıyor. Dispute açtığımda yolda olduğunu yazdı dispute kısmında

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Daha erken gelir kargon. Bekle 2 hafta daha 30 günü bile doldurmamış

hasanhhs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dispute açmıştım satıcı bekle diye reddetti onu kabul etmeli miyim

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Beklemelisin bende ürün aldım 15-27 günde gelir diyordu 30 günde geldi beklemek tek yol. Zaten alıcı koruması oluyor o süre zarfında açabilir din dispute yi

hasanhhs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yanlış takip kodu diye düşündüm

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Yanlış takip kodu diye düşündüm
Takip falanda biraz satıcı ya bağlı aynı anda 2 ürün aldım tekini Türkiye ye kadar takip ettim çıkıyordu takipte ama diğeri hiç çıkmıyordu. Çıkmamasını rağmen aynı anda ptt eve getirdi :D

hasanhhs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
satıcı da ülkeye giriş yapmış dedi , peki ben şimdi dispute de satıcının önerisini onaylayayım mı :)

hasanhhs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Satıcının önerisi ne?
"Sevgili arkadaşım: Uluslararası nakliye Yavaş, ben kontrol edemem, Öğeler zaten sizin ülkenizde, lütfen sabırlı olun, anlayış ve destek için teşekkür ederiz. En iyi dilekler!
bunu onaylayayım mı modify mi diyeyim bilemedim. 10 gün süre var

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
"Sevgili arkadaşım: Uluslararası nakliye Yavaş, ben kontrol edemem, Öğeler zaten sizin ülkenizde, lütfen sabırlı olun, anlayış ve destek için teşekkür ederiz. En iyi dilekler!
bunu onaylayayım mı modify mi diyeyim bilemedim. 10 gün süre var
Onayla bence

hasanhhs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
onaylarsam sorun olunca tekrar dispute açma imkanım var mı ?

hasanhhs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
onaylamazsam 10 gün sonunda ne olur onuda bilmiyoruz :s