Ali Ekspress'ten Nasıl Sipariş Yapılamlıdır Gümrüğe Takılmaması İçin ?

Bu konuyu okuyanlar

TheBaricath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 16 yaşında öğrenci biriyim instagram da doğal taş bileklik yapıp satıyorum ama okuluma engel oluyor o yüzden biraz hazır almak istiyorum bunun içinde en iyi yer aliekspress fakat gözüm cok korktu bu gümrük nedeniyle şimdi benim normalde 100 ürün almam lazım ama gümrük nedeniyle nasıl yapacağımı hala çözemedim 30 tane ürün 70 dolar yapıyor kargo ücretsiz ama farklı satıcılardan hepsi hemde hepsi yani nasıl yapacağımı bilemiyorum lütfen yardımlarınızı bekliyorum günde 5 er tane edeyim diyorum farklı isimlere yaparım diyorum ama hepsi farklı satıcı bi çözümü varmıdır nasıl yapmalıyım ne etmeliyim bilen bir abim varmıdır acaba yardımlarınızı bekliyorum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

tek seferde 30 ürün getirtsem sipariş olarak 70 dolar yapıyor ama farklı satıcı olduğu için aynı pakette olmuyor galiba bilmiyorum hiç :(

rainman4009

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Kardesim,ebay.com, dx.com, amazon dene.. kucuk parca ise , ben monitor ekrani getittiriyorum takilmiyor, ama ayni anda getittirirsen takilir, farkli zaman araliklarinda getitdir... 3 adet multicopter istedim, o takildi, sonra tek tek getittiriyorum..

TheBaricath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardesim,ebay.com, dx.com, amazon dene.. kucuk parca ise , ben monitor ekrani getittiriyorum takilmiyor, ama ayni anda getittirirsen takilir, farkli zaman araliklarinda getitdir... 3 adet multicopter istedim, o takildi, sonra tek tek getittiriyorum..

şöyle yapsam nasıl olur sizce bir satıcıdan 15 tane bileklik alayım tek paket içerisinde toplam 60 dolar tuttu cokta ağır değil içine açılıp bakılırmı sonra 2 gün geçtikten sonra başka satıcıdan başkasının adına 15 tane yine aynı şekilde bileklik alsam anlaşılırmı 3 ve üzeri ticari diyorlar pek anlamadım3 paketmi yoksa bir paketin içerisinde 3 tanemi

rainman4009

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bu is , o isi denetleyen kisiye bagli, ben bir defa monitor istedim, uzerine ptt kontrol edilmistir. Etiketi yapistirmislar... Bir arkadasim havaii den kahve istedi, eskisehire gondermis. Kahvelerden ikisini hediye ettiler. Gecirdiler.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Ürünler artık xray cihazından geçiyor aslında neyin ne olduğunu gümrük memurları biliyor ama tolerans tanıyabiliyorlar.

307kd

Asistan
Reaksiyon puanı
3
100 dolara kadar sıkıntı yok diye biliyorum. Şimdiye kadar da sorun yaşamadım. Ama sürekli aynı isme gelince maliye falan peşine düşer

TheBaricath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı isme yapmıycam mesela 65 dolar tutu kendi adıma kendi evime istiycem icinde 20 bileklik olacak paketin diğer pakette babamın yada soyadıf arklı olan akrabamın adına olacak onun evine istiycem 60 dolar olacak icinde 15 parca bileklik olacak böyle sorun olurmu sizce ama hepsi aynı kredi karttan cekilecek sizce sorun cıkarmı

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Kaç günde geleceğini biliyorsun değil mi?

TheBaricath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki bir paketin içindeki bileklik adedi önemlimidir bildiğiniz gibi 50 tane bileklik olsada 20 kg yapmaz ama simdi adamlar acarmı kafama takılan o