Alex: "Zico gitti, Avrupa'da başarı bitti"

Bu konuyu okuyanlar

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Alex'ten itiraf!

Brezilyalı yıldız, Men’s Health Dergisine birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu.

alex-zico-17409_501.jpg

Derginin Eylül sayısına konuşan Alex, takımın Avrupa hedefinin olmamasından yakındı. Alex, “Fenerbahçe 2004 yılından, yani benim geldiğim dönemden itibaren Avrupa’da başarılı olma hedefi olan bir takımdı. Zico döneminin sonuna kadar Fenerbahçe bu hedefini sürekli canlı tuttu. Sonuçta Zico ile birlikte Avrupa’da kazanılan başarı varken Zico’nun gidişi ile birlikte bu hedef yıkıldı ve ülke içi başarıları hedefleyen bir yapıya büründü. Bu bir plandır. Fenerbahçe Avrupa’da başarılı olmayı tekrar planlarsa elbette ki başarılı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

‘BENİM GÖRÜŞÜME UYGUN OLMADI’’

Alex, “Elinizde 10 numara oyuncusu varsa yapacağınız, 10 numara üzerine oyunu kurmak değil. O 10 numaralı oyuncunun karakterini, oyun kalitesini, tekniğini daha ön plana çıkartacak ve verimliliğini artıracak takımı kuruyorsanız başarılısınız. Fakat bir oyuncu üzerine takımı kurmak benim görüşüme hiçbir zaman uygun olmadı. Bütün başarılar sizin kalitenizle, çalışmanızla ve idmanlarımızla birlikte ortaya çıkan başarılardır. Tekniğiniz ya vardır ya yoktur ama tekniğinizi ortaya çıkarmanız için çalışmanız gerekir. Bunun neticesinde de tüm oyuncu karakterleri bir araya gelip sizi başarıya ulaştırır. Hiçbir zaman bir oyuncunun üzerine takım kurarak olmaz bu. Tüm oyuncuların birlikte çalışmasıyla olur” dedi.

Kaynak

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
yani diyorki saçma sapan kadro kuruldu bide bana b.k atıyorlar adam haklı zico dan beri gün yüzü göremedikki aziz baktı fazla başarılı olacak taraftar kendisinden çok sevecek diye yol verdi aziz döneminden bir denizli biraz başarılı oldu bir de zico 7 8 tane hoca geldi gitti hiç biri dikiş tutturamadı oğuz bile hocalık yaptı bu takımda ne haldeydik herkes hatırlıyordur aziz kontenjanından başımızda kaldı aziz devri kapandı bence tez zamanda adam gibi bir yönetime ihtiyaç var

free_agent

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Vizyonu geniş bir oyucu Alex,söyledikleri de doğru sana avrupada en büyük başarıyı yaşatan adamı ligde şampiyon olmadı diye yolluyorsun.Bu mantaliteyle avrupada başarılı olamazsın ki.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bu korkak ve basit oyunla çok zor ileriye gitmek ... herşey hoş güzel elinde elma armut vs. vs. meyve var ama meyve tabağı yapamıyorsun bir türlü ... dikkat edin derbileri Anadolu takımları büyük takımlara nasıl oynuyorsa bizde o şekilde oynuyoruz :( Alex iyi bir teknik direktör olacak

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Zamanında Galatasaraya Brian Birch gelmişti.
3 yıl bir şey olmadı, ardından peşpeşe 3 şampiyonluk geldi.
Sabır çok büyük bir erdemdir.
O da Fenerbahçe'de yok maalesef.

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bu korkak ve basit oyunla çok zor ileriye gitmek ... herşey hoş güzel elinde elma armut vs. vs. meyve var ama meyve tabağı yapamıyorsun bir türlü ... dikkat edin derbileri Anadolu takımları büyük takımlara nasıl oynuyorsa bizde o şekilde oynuyoruz :( Alex iyi bir teknik direktör olacak

Avatarında ki adam hint filmlerinde hiç oynadı mı ? :D :D
Birde alex iyi oynuyor diye iyi teknik adam olur diyemeyiz :D Ama olursa fenerbahçenin başına geçtiğinde çok can yakar :D nede olsa süper ligi tanıyor :D

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Avatarında ki adam hint filmlerinde hiç oynadı mı ? :D :D
Birde alex iyi oynuyor diye iyi teknik adam olur diyemeyiz :D Ama olursa fenerbahçenin başına geçtiğinde çok can yakar :D nede olsa süper ligi tanıyor :D

iyi oynadığı için demedim ki :) gerçekten Türkiye ve Fenerbahçe için yaptığı yorumlar olmasını istediği çoğu şey doğru ki eminim ilerde teknik direktör olacaktır adınıda herkes duyacaktır :)

Aamir KHAN bir hindistan aşığı olarak biliniyor ve çoook manyak filmleri var

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Alex Türk futboluna gelmiş geçmiş en önemli yabancılardan birisidir.
Benim gözümde en iyisi ama tabiki geçmişi bilmediğim için en iyilerden biridir diyorum.

Geçen meraktan rakamlarını çıkarttım
Ornadığı 300 küsür maçın 0.92 sinde skorborda etki etmiş.
Onun etki etmek için uğraşıpta Guiza gibi harcayanlar da cabası :D :D

Alex gerek sahadaki performansı, gerek saha dışındaki kişiliği ile bence halen Türkiye'nin en önemli oyuncusu.

Kimse kusura bakmasın ama böyle bir oyuncu Aykut Kocaman'a, Aziz Yıldırım'a, basına yem ediyorsanız bu FB taraftarının suçu.

Alex FB forması değil de BjK forması giyiyor olsa şuan Beşiktaş Çarşı'da boynunda BjK atklı heykeli olurdu.
Böyle bir futbolcu GS forması giyse mazallah futbolcunun değil organlarının heykellerini dikerlerdi oraya buraya.

Kimse kusura bakmasın ama FB taraftarına sorun biz Alex'i seviyoruz hepsi der ancak kimsede bir icraat yok.

3 gol 7 asist yapmış Quaresma için bile BjK taraftarı Nevzat Demir tesislerini bastı.

Biz ne yaptık?
Önce kendinize bunu sormanız lazım.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
daum bizi yönettiğinden beri bu korkak oyundan bir türlü kurtulamadık. nereye kadar gidecek çok merak ediyorum.

Son mesajlar