Alex ne yapmış ki heykeli dikiliyor?

Bu konuyu okuyanlar

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Ha kamu'ya zarar vermişsin ha heykelini dikmişsin bir fark yok ikisin de de yetim malını yiyorsun. Oraya izin veren adam adam değilmiş kusura bakmayın. Sergen konuştuğun da çoğu zaman doğruları söylüyor. Bu da onlardan biri. Zaten bir şeylerin ya da birinin heykelinin dikilmesine ve onun karşısında dikilmeye karşı olan biri olarak söylüyorum bu fener de aklı başında bir tane adam yokmu yahu "En fazla topa daha iyi tepiklemiş ne heykeliymiş..." diye soramıyor.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
olayın fenerbahçe ile falan alakası yok. Fenerbahçe'nin gerçekten de efsaneleri arasına girmiş ( her ne kadar Aziz Yıldırım kabul etmese de ) bir şahsın, bir futbolcunun heykeli dikilebilir. Buna en ufak itirazımız yok. Olamaz da. Ama sen bunu çıkıp izin aldım hakkımdır diyerek kamu alanına dikersen itiraz edebilir isteyen. Kamu sonuçta.

Çok seven alır gider Fenerbahçe'nin zilyon tane tesisi, alanı, binası şusu busu var; gider oralara diker.

Yarın bir gün çıkar bir grup zibidi dalar heykeli parça pinçik eder. Bir camiaya maal edilir. O camianın bazı şeyleri parça pinçik edilir. Gider oğlu gider..

Demek istediğim siyasi mekanizmaların oy kaybetmemek uğruna verdikleri her izin sizi başka bir şey için fişteklememeli. Yarın bir gün bu toplumsal kargaşaya döner. Sonra hep birlikte organik biber gazı yemeyelim.

keyfedeğer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hagi nin, Hakan Şükür ün neden heykeli dikilmiyormuş? Bize ne? Stadyumu devlet yaptırdı, heykelinizi de mi devlet yaptırsın? Tokiyi çağıralım isterseniz. İyi alıştınız. Vergi borçlarının affı için izin isteyenler yetim hakkı lafını ağızlarına sakız ediyor. Borsada yaptıklarınızdan hiç bahsetmiyorum bile.

Aristotales

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç kimse darılmasın....
forumdaki bütün mesajları okudum ve görünen o ki Fenerbahçe taraftarı olan arkadaşlar fanatiklik gözlüklerini çıkaramıyorlar ve çok ucuz yorumlar yapıyorlar...

Fenerbahçe taraftarının kendileri için önemli olan, değer verdikleri bir futbolcunun heykelini dikmek istemelerinde herhangi bir sorun görmüyorum. Ancak bir fenerbahçe futbolcusunun heykelinin kamu alanında ne işi var ? Alex Fenerbahçe için önemli olabilir ama ülkemize mâl olmuş bir futbolcu değildir. bu nedenle kamu alanında bir heykelinin olması tamamen saçmalık. bu heykelin fenerbahçe tesislerinde dikilmesi daha mantıklı olurdu. ayrıca gerekli izinler alındığı söyleniyor. izin alınmış olması bunun doğru bir karar olduğu anlamına gelmez. karar mercileri olaylara bu şekilde bakmamış olabilirler.

fenerbahçe taraftarını değer verdikleri futbolcuları için yaptıkları çalışmaları tebrik ederim. keşke heykelin dikileceği yer konusunda biraz daha duyarlı olsalardı.

Saygılar....
Katılıyorum.Bence konu ile ilgili en başarılı yorumlardan.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Hagi nin, Hakan Şükür ün neden heykeli dikilmiyormuş? Bize ne? Stadyumu devlet yaptırdı, heykelinizi de mi devlet yaptırsın? Tokiyi çağıralım isterseniz. İyi alıştınız. Vergi borçlarının affı için izin isteyenler yetim hakkı lafını ağızlarına sakız ediyor. Borsada yaptıklarınızdan hiç bahsetmiyorum bile.

Bak keyfedeğer kardeşim,
Heykele ve heykelin karşısında dikilmeye karşıyım. Devletten bunu isteyen Galatasaraylı yönetici varsa halt etmiş. Stadyumu da devlet bedavaya yapmadı İstanbulun en değerli yerindeki kullanım hakkını devlete verdi. Bilmeden konuşma. Şimdi bana vergi borçlarından bahsetmişsin. Bu bahsettiğin için bana kaynak göster bu bir. Borsa da yaptıkları demişsin ne yapmışta milleti kandırmış yada dolandırmış öyle işkembeden atmayla olmaz bu işler bu da iki.

keyfedeğer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bak keyfedeğer kardeşim,
Heykele ve heykelin karşısında dikilmeye karşıyım. Devletten bunu isteyen Galatasaraylı yönetici varsa halt etmiş. Stadyumu da devlet bedavaya yapmadı İstanbulun en değerli yerindeki kullanım hakkını devlete verdi. Bilmeden konuşma. Şimdi bana vergi borçlarından bahsetmişsin. Bu bahsettiğin için bana kaynak göster bu bir. Borsa da yaptıkları demişsin ne yapmışta milleti kandırmış yada dolandırmış öyle işkembeden atmayla olmaz bu işler bu da iki.

Biraz meşguldüm, cevaplara gel. Bak tachyon kardeşim, 73 küsür milyonluk vergi indirimiyle ilgili kaynağımı aşağıda link olarak veriyorum bu bir :) Borsa için de ayrıca kaynak göstereceğim bu iki :) Hepsini bir arada vermiyorum zira kolay hazmedilecek haberler değil, bu üç​ :)

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=140397

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Biraz meşguldüm, cevaplara gel. Bak tachyon kardeşim, 73 küsür milyonluk vergi indirimiyle ilgili kaynağımı aşağıda link olarak veriyorum bu bir :) Borsa için de ayrıca kaynak göstereceğim bu iki :) Hepsini bir arada vermiyorum zira kolay hazmedilecek haberler değil, bu üç​ :)

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=140397
alex heykeli konusunu nerelere getirmişsin. yok stad, yok vergi... hazım sorunu olan biri varsa o da sensin. bizim stadımız da, vergimiz de, borsamız da içine dert olmuş. al bunu iç, rahatlarsın. :)

soda.jpg

Dr.Yunus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir fenerbahçeli ve alexi seven biri olarak sergene fazlasıyla katılıyorum . adamın demek istediği gayet açık niye karışıyor deyip geçemeyiz . ya böyle takımı3 ligden süper ligemi taşıdı şampiyonlar ligi mi kazandırdı bizim yönetimde saçmaladı bu konuda arkadaş

keyfedeğer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
alex heykeli konusunu nerelere getirmişsin. yok stad, yok vergi... hazım sorunu olan biri varsa o da sensin. bizim stadımız da, vergimiz de, borsamız da içine dert olmuş. al bunu iç, rahatlarsın.:)

"Yetim hakkı"ndan geliyor buralara ve söylediklerimi kanıtlayamayacağımı düşünüyor bazıları. İş ciddiye binince "ahah, kuzum neler diyorsun öyle" mealinde cevaplar alıyoruz böyle.

Ve evet, hazmedemiyorum.

Milyonlarca lirayı sağa sola saçtıktan sonra bizim kursağımızdan kesilip vergilerinizin bir kısmının silinmesini hazmedemiyorum.
Teknik direktörünüzün maaşının asgari ücret üzerinden ödenmesini hazmedemiyorum.
Borsada kimisi takım sevgisiyle yatırım yapan kişilerin elinden hisselerini etik dışı bir hareketle toplanmasını hazmedemiyorum.

Hazmedemiyorum ve midemde pislik çukuru oluşmasına izin vermeyerek kusuyorum. Geniş mideli olmak bana göre değil.

Hakkımı helal etmiyorum.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Yaw ne heykelmiş takım tutan biri değilim açıkcası yanlız konuyu 2 defa görünce içimde kalmasın istedim. Altı üstü heykel. Adam saygı değer biriydi , Hemen her kesimden seviliyordu , Futboluda oldukça iyiydi bence yeterli bir sebep heykel için ne yapsın adam dünyayı mı kurtarsın.

Takılmayın bunlara , Futbol bir spor , taraftarlık bir zevktir.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
"Yetim hakkı"ndan geliyor buralara ve söylediklerimi kanıtlayamayacağımı düşünüyor bazıları. İş ciddiye binince "ahah, kuzum neler diyorsun öyle" mealinde cevaplar alıyoruz böyle.

Ve evet, hazmedemiyorum.

Milyonlarca lirayı sağa sola saçtıktan sonra bizim kursağımızdan kesilip vergilerinizin bir kısmının silinmesini hazmedemiyorum.
Teknik direktörünüzün maaşının asgari ücret üzerinden ödenmesini hazmedemiyorum.
Borsada kimisi takım sevgisiyle yatırım yapan kişilerin elinden hisselerini etik dışı bir hareketle toplanmasını hazmedemiyorum.

Hazmedemiyorum ve midemde pislik çukuru oluşmasına izin vermeyerek kusuyorum. Geniş mideli olmak bana göre değil.

Hakkımı helal etmiyorum.
etmezsen hatrım kalır. :)

galatasaray düşmanlığı insanı borsacı da yapar, vergi memuru da, hatip de...

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Yine işkembeden sallamışsın kardeşim. Tabi arazi geniş olunca salla sallayabildiğin kadar.

1. Hakan şükür ve Hagi'nin heykelleri için hangi GS'li yönetici hangi devlet kurumuna başvurmuş cevabını ver? Cevabı yok tabi. İşkembeci seni...

2. Söz konusu affın sadece Cimbom'u kapsadığı diğer büyükleri es geçitği iması hem zalimce hem de yalan. Bak sana şimdi linki veriyorum.
http://ekonomi.haberturk.com/makro-...lmasaydi-uc-buyukler-180-milyon-tl-odeyecekti

Hazmedemiyormuş midesi pislik çukuru oluşmasına izin vermiyormuş. Pardon kamu malına heykel yapan babam değildi... Miden o zaman bu kadar dar değildi heralde. Tabi birden bire evrim geçirip pislik çukuruna dönüşmesine izin vermez oldun senin ağzınla konuşuyorum hakaret ettiğimi sanma. Alex efendiye peşkeş çekilen kamu arazisi senin mideni niye ilgilendirsin değilmi?

Senin gibilere ne denir biliyormusun

Ele verir talkını kendi yutar salkımı.

Bak ben sana en kralından maden suyu ısmarlıyım. Verdiklerine hamdolsun ihtiyacım yok.

beypazari-maden-suyu.png

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
...midesinin pislik çukuruna dönüşmesine izin vermeyen arkadaşımızın kulup başkan ve yöneticilerinin mahkeme kararıyla tescilli şikeci olduklarını hatırlatmayı yukarı da ki yazımda belirtmeyi unuttum

keyfedeğer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yine işkembeden sallamışsın kardeşim. Tabi arazi geniş olunca salla sallayabildiğin kadar.

1. Hakan şükür ve Hagi'nin heykelleri için hangi GS'li yönetici hangi devlet kurumuna başvurmuş cevabını ver? Cevabı yok tabi. İşkembeci seni...

2. Söz konusu affın sadece Cimbom'u kapsadığı diğer büyükleri es geçitği iması hem zalimce hem de yalan. Bak sana şimdi linki veriyorum.
http://ekonomi.haberturk.com/makro-...lmasaydi-uc-buyukler-180-milyon-tl-odeyecekti

Hazmedemiyormuş midesi pislik çukuru oluşmasına izin vermiyormuş. Pardon kamu malına heykel yapan babam değildi... Miden o zaman bu kadar dar değildi heralde. Tabi birden bire evrim geçirip pislik çukuruna dönüşmesine izin vermez oldun senin ağzınla konuşuyorum hakaret ettiğimi sanma. Alex efendiye peşkeş çekilen kamu arazisi senin mideni niye ilgilendirsin değilmi?

Senin gibilere ne denir biliyormusun

Ele verir talkını kendi yutar salkımı.

Bak ben sana en kralından maden suyu ısmarlıyım. Verdiklerine hamdolsun ihtiyacım yok.

Evet arkadaşlar, bir "yetim hakkı yiyorsunuzdan miden o kadar da dar olmayacak" programının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yapımda ve yayında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz buradan.

1. Ben "Siz Hakan Şükür'ün heykelini bir yerde gördünüz mü? Heykel dikilecekse neden Alex'in heykeli dikiliyor?" sözü üzerine yazdım. Bir defa anlaşılması gfereken nokta bu heykelin devlet, Fenerbahçe kulübü tarafından yapılmadı gerçeği. Bu heykel Fenerbahçe taraftarı tarafından masrafları ödenerek gerekli izinler alınarak yapıldı. Siz de yapsaydınız kardeşim, izin mi verilmedi? Köprünün statik dengesi mi bozulur dediler? Az okusan anlayacaksın ama yok işte.

2. Evet Galatasaray dışında diğer kulüplerin de cezaları affedildi. Bu davranışın tamamı yanlış fakat Galatasarayın affedilen 70 küsürüyle Fenerbahçenin 20si arasındaki farkı aynıymış gibi değerlendirmer bence zalimce sıfatını daha çok hak ediyor.

Kamu malına heykel yaptırma(ma)kla ilgili kanun maddesini burada paylaşır mısınız? Eğer böyle bir yasak yoksa çok havada kalıyor söyledikleriniz. Benim çizgimde bir sapma yok zira.

DeepLune

Asistan
Reaksiyon puanı
1
parasıyla değilmi sizde dikin heykelinizi kardeşim

Sergio Enrique

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir Galatasaraylı olarak Alex efsanedir gerçekten kişilik ve oyunculuk konusunda tartışması bile olmaz .

cincoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kimse ne olduğunu bilmeden konuşuyor biri şehitlerimizden konuşuyor şehitlerimize devletimiz önem verseydi bu zamana kadar bu kadar vatan evladı mehmetçik ölmeyecekti ben herbirinin öldüğü gün kahrolurken ama siz ne anlarsınız neyse gelelim heykele öncelikle ben sergenin yaptığı bu konuşmayı tv de izledim keşke izlemez olaydım sergene baya bi saydırmışımdır herhalde sanane be adam ve senin gibi düşünenlere de size ne adamın heykelini kimse yaptırmadı fenerbahçeden yardım alınmadı sadece fenerbahçenin taraftar grubunun yaptırdığı bir heykeldir niye bu kadar abartılıyo kimse anlamıyo sanattan sevgiden falan bunlar sadece bir obje daha fazlası değil daha ileri gidip konuyu başka boyutlara taşımayalım lütfen...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Feenrliler ve saldırgan halleri her yerde her konuda var... Burda olmaması mümkün değil zaten. Bırakın artık her laf zorunuza gitmesin. Sergen haklı Alex kim ya dün heykelini dikin bugün takıma bile sığdıramayın. Sonra yine anlaşın...

Root-Sistemci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Adam Haklı aynen dediğine katılıyorum.adamın oğlu olmuş tutmuş şeyini neyse altı üstü ufak tefek zir-zop tr kupaları almışlar ne yapacaklarını bilmiyorlar. normaldir fenerbahçe 100 yıllık hayatı boyunca bir kaç kupayı bir arada görmediği için heykel dikerler.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Evet arkadaşlar, bir "yetim hakkı yiyorsunuzdan miden o kadar da dar olmayacak" programının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yapımda ve yayında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz buradan.

1. Ben "Siz Hakan Şükür'ün heykelini bir yerde gördünüz mü? Heykel dikilecekse neden Alex'in heykeli dikiliyor?" sözü üzerine yazdım. Bir defa anlaşılması gfereken nokta bu heykelin devlet, Fenerbahçe kulübü tarafından yapılmadı gerçeği. Bu heykel Fenerbahçe taraftarı tarafından masrafları ödenerek gerekli izinler alınarak yapıldı. Siz de yapsaydınız kardeşim, izin mi verilmedi? Köprünün statik dengesi mi bozulur dediler? Az okusan anlayacaksın ama yok işte.

2. Evet Galatasaray dışında diğer kulüplerin de cezaları affedildi. Bu davranışın tamamı yanlış fakat Galatasarayın affedilen 70 küsürüyle Fenerbahçenin 20si arasındaki farkı aynıymış gibi değerlendirmer bence zalimce sıfatını daha çok hak ediyor.

Kamu malına heykel yaptırma(ma)kla ilgili kanun maddesini burada paylaşır mısınız? Eğer böyle bir yasak yoksa çok havada kalıyor söyledikleriniz. Benim çizgimde bir sapma yok zira.

Çevir kazı yanmasın... Çigisinde sapma yokmuş...

1.- Midesinde pislik çukuruna izin vermeyen hazımsız arkadaş mahkeme kararıyla kesinleşmiş şikeci başkan ve yöneticilerinin sayesinde kazandıkları 2010-2011 sezonun daki şampiyonluğu belli ki pek bi güzel hazmediyor.

2.- Hazmetme sorunu olup elindeki salkıma bakmadan millete talkını sakınmayan arkadaş fenerin affedilen bilmem kaç milyon dolarlık borçlarını görmezden gelebiliyor.

3.- Alex'in ucube heykelini savumasını biliyor ama o heykelin nereye dikildiği hususunda hala problem yaşıyor galiba ki "ulan o kadar fener arazisi var, oralar dururken biz bunu niye buraya diktik" acaba sorusunu kendine soramıyor.

Bundan sonra ne yazarsan yaz benim için tırıvırı'sın kusura bakma.

keyfedeğer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çevir kazı yanmasın... Çigisinde sapma yokmuş...

1.- Midesinde pislik çukuruna izin vermeyen hazımsız arkadaş mahkeme kararıyla kesinleşmiş şikeci başkan ve yöneticilerinin sayesinde kazandıkları 2010-2011 sezonun daki şampiyonluğu belli ki pek bi güzel hazmediyor.

2.- Hazmetme sorunu olup elindeki salkıma bakmadan millete talkını sakınmayan arkadaş fenerin affedilen bilmem kaç milyon dolarlık borçlarını görmezden gelebiliyor.

3.- Alex'in ucube heykelini savumasını biliyor ama o heykelin nereye dikildiği hususunda hala problem yaşıyor galiba ki "ulan o kadar fener arazisi var, oralar dururken biz bunu niye buraya diktik" acaba sorusunu kendine soramıyor.

Bundan sonra ne yazarsan yaz benim için tırıvırı'sın kusura bakma.

Algılama problemi yaşıyorsun herhalde. Vergi borçları ile ilgili görmezden geldiğim bir şey yok. Yukarıda yazdım. Sen "kanıtlarla gel yeaa" dedin, kanıt getirdim şimdide ama sizde yaptınız boyutuna taşıyorsun olayı.

Bir şeyler hala yanlış anlaşılıyor, anlaşılana kadar düzelmek tekrar ve takra yamak istiyorum. Fenerbahçe yönetiminin resmi olarak yaptırdığı bir şey yok ortada. Alex i seven Fenerbahçe taraftarlarının organize olarak aralarında topladığı parayla yaptırdığı bir heykel bu.

Tekrar soruyorum heykelin oraya dikilmesi ile ilgili kanuni bir problem var mıdır? İlgili kanun maddesi hangisidir? Eğer böyle bir hakkım varsa sizi ilgilendirir mi?

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Federasyonun sizi küme düşürmesi gerekirken hala lig'de oynuyor olmanız ve utanmadan, sıkılmadan sağa sola laf yetiştiriyor olmazın takdire şayan.

a.- Yahu vergi borçları ile ilgili herkesin bildiği ve devlet tarafından affedilmiş üç büyük kulubün borçlarının vurgusunu her defasında yapmanın bir anlamı olmadığını söylüyorum. Herkesin ki affedilmiş kulüplerin çetelesini mi tutuyorum da borçlarını bilecem. Ondan sonra suçlu biz oluyoruz beyefendi değil.

Bir şeyler hala yanlış anlaşılıyor, anlaşılana kadar düzelmek tekrar ve takra yamak istiyorum. Fenerbahçe yönetiminin resmi olarak yaptırdığı bir şey yok ortada. Alex i seven Fenerbahçe taraftarlarının organize olarak aralarında topladığı parayla yaptırdığı bir heykel bu.
b.- Bende sana diyorum ki bak kalın yazacağım inatla görmek istemiyor ve polemik yapıyorsun. "O kadar fener arazisi duruken o heykelin kamu arazisinde işi ne?"

"Ulan biz gaspediciyiz kamu arazine de yaparız sizi ilgilendirmez" de. Ben de sana bu soruyu bir daha sormam. Yok efendim neymiş yasak mı var bilmem ne...

Bir daha senin polemik kokan mesajlarına cevap yazmayacağım. Uğurlar olsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sabah com tr/multimedya/galeri/spor/heykeli-dikilen-futbolcular bakın bakalım Alex bu sırada yerini hakkediyor mu? :dil:

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ilhan-yeni.jpg

Süper Lig’in 33. haftasında Fenerbahçe'nin, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda kazandığı 6-0’lık galibiyet sonrası Fenerbahçe yöneticisi İlhan Ekşioğlu, Aziz Yıldırım’a yakın isimlerden Ali Kıratlı’yla konuşuyor. Ekşioğlu, Kıratlı’ya teşekkür ederken, “Alex’in değil bunun heykelini dikeceksin. Allah razı olsun” ifadesini kullanıyor
Tarih 17 Mayıs 2011… Fenerbahçe-Ankaragücü (6-0) maçından iki gün sonra… İlhan Ekşioğlu ile Ali Kıratlı görüşüyor… :blink:

Devamı: http://www.trtspor.com.tr/Haber.aspx?Id=6730