Alex gitti, sıradaki...

Bu konuyu okuyanlar

barbunyaza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
alexi savunanlar a kısmen katılıyorum kısmen katılmıyorum. evet fenere emeği çoktur sonu böyle olmamalıdır. ama asıl olan antrenörün dediğidir. aykut kocaman sessiz sakin olduğu için bu kadar üstüne gidiliyor hatalıdır sene başında göndermemiştir vs vs bunlar tartışılır ama alexde sonuç itibari ile bir futbolcu alex gıder başkası gelir fenerbahce gibi bir klup hiç bir zaman bir futbolcuya bağlı kalmaz bir futblcunun bıreysel yeteneklerı ile kendini sınırlamaz. ayrıca aykut kocamanı alexi takımdan kesmesi konusunda destekliyorum kesme- gönderme yöntemi yanlış ama alex gelmiş 35-36 yaşına hadi 1 sene daha oynasın sonra ne olacak. en iyisi en kısa zamanda göderip yerine yenisini bulmak yada taktiği değiştirmek.

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
işin özü şu alex laflarından dolayı yanlış yapmıştır.aykut çok pasif kalıyor yada yönetimine çok karışılıyor baskı yapılıyor.başkan ise ayrı bir mesele...sorunun özü bu hepside hatalı al birini vur birine

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
alexi savunanlar a kısmen katılıyorum kısmen katılmıyorum. evet fenere emeği çoktur sonu böyle olmamalıdır. ama asıl olan antrenörün dediğidir. aykut kocaman sessiz sakin olduğu için bu kadar üstüne gidiliyor hatalıdır sene başında göndermemiştir vs vs bunlar tartışılır ama alexde sonuç itibari ile bir futbolcu alex gıder başkası gelir fenerbahce gibi bir klup hiç bir zaman bir futbolcuya bağlı kalmaz bir futblcunun bıreysel yeteneklerı ile kendini sınırlamaz. ayrıca aykut kocamanı alexi takımdan kesmesi konusunda destekliyorum kesme- gönderme yöntemi yanlış ama alex gelmiş 35-36 yaşına hadi 1 sene daha oynasın sonra ne olacak. en iyisi en kısa zamanda göderip yerine yenisini bulmak yada taktiği değiştirmek.

Dostum elbette ne Fenerbahçe, ne de diğer kulüpler asla bir futbolcuya bağımlı olmamalıdır.
Eyvallah.
Fakaaat...
Bu işin yaşla alakası yok.
Alex bir porfesyonel.
Hem de tam bir profesyonel.
Kendisine bakan her sporcu rahatça kırk yaşına dek bile oynar.
Hiç kimse Alex'in 40 yaşına dek oynatılmasını yani adeta sömürülmesini arzu etmez.
Lakin Alex henüz 35 yaşında.
Bu tam gelişmesini tamamlamamış bir insanın en verimli çağıdır.
Vücutça en güçlü zamanlarıdır, en tecrübeli zamanlarıdır.

Ayrıca, durup, dururken ne oldu da aniden 180 derece çark edildi.
Adam bazı diğerleri gibi isyankar değil, terbiyesiz değil, aksine oldukça alicenap bile.
Ücretinden belli bir miktarından, kulübün zamane şartları dolayısıyla feragat etmiş bir adam.
İlaveten bu görevi üstlenecek hangi futbolcuyu aldın da, Alex'i bir de kovmaya çalışıyorsun?
Adam sezon başında gitmek istediğinde, "Aaa! olur mu, sen bizim evladımız sayılırsın." Diyenler kafalarına ne düştü de aniden bu ihanetlere girişiyorlar?
Evet.
Bunun adı ihanettir, şerefsizliktir.
Bu kulübe bunca emek vermiş, ter akıtmış bir sporcu ile yolları ayırma metodu bu olamaz.
Bunlar yazdığım gibi sinsi ve kıç yalayan antrenörümüzün basit hesapları.

Ama yakındır.
Bu kadro ile alacağı bir iki yenilgi, ki, zaten kuracağı her kadro işten anlamamasının gayet iyi örneği, tribünler onun için gereğini haykıracaktır.

barbunyaza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dostum elbette ne Fenerbahçe, ne de diğer kulüpler asla bir futbolcuya bağımlı olmamalıdır.
Eyvallah.
Fakaaat...
Bu işin yaşla alakası yok.
Alex bir porfesyonel.
Hem de tam bir profesyonel.
Kendisine bakan her sporcu rahatça kırk yaşına dek bile oynar.
Hiç kimse Alex'in 40 yaşına dek oynatılmasını yani adeta sömürülmesini arzu etmez.
Lakin Alex henüz 35 yaşında.
Bu tam gelişmesini tamamlamamış bir insanın en verimli çağıdır.
Vücutça en güçlü zamanlarıdır, en tecrübeli zamanlarıdır.

Ayrıca, durup, dururken ne oldu da aniden 180 derece çark edildi.
Adam bazı diğerleri gibi isyankar değil, terbiyesiz değil, aksine oldukça alicenap bile.
Ücretinden belli bir miktarından, kulübün zamane şartları dolayısıyla feragat etmiş bir adam.
İlaveten bu görevi üstlenecek hangi futbolcuyu aldın da, Alex'i bir de kovmaya çalışıyorsun?
Adam sezon başında gitmek istediğinde, "Aaa! olur mu, sen bizim evladımız sayılırsın." Diyenler kafalarına ne düştü de aniden bu ihanetlere girişiyorlar?
Evet.
Bunun adı ihanettir, şerefsizliktir.
Bu kulübe bunca emek vermiş, ter akıtmış bir sporcu ile yolları ayırma metodu bu olamaz.
Bunlar yazdığım gibi sinsi ve kıç yalayan antrenörümüzün basit hesapları.

Ama yakındır.
Bu kadro ile alacağı bir iki yenilgi, ki, zaten kuracağı her kadro işten anlamamasının gayet iyi örneği, tribünler onun için gereğini haykıracaktır.

işin yaş ile şöyle alakası var:
alex 35 yaşında ve 40 yaşına kadar oynar diyorsun güzel oynayabilir.
ama 40 yaşına geldiğinde hala fenerbahçede oynayamaz gider manisasporda oynar gider çanakkale belediyede oynar.
bu saatten sonra alex sadece günü kurtarır sen eğer büyük kulupsen 40 yaşındaki futbolcuyla işin olmaz.
senin belirli bir yapın vardır 23-30 yaş arası kemik kadron 30 yaşına gelen futbolcuyu gönderir yerine 20 yaşında yenisini koyar takıma adaptasyonunu sağlar ve 10 sene bu futbolcuyla oynarsın. büyük takım gelecek 10 senesi 15 senesi için futbolcusunu yada diğer branşlarda dahil oyuncusunu bugunden yetiştiren bugunden seçen takımdır.
35 yaşında olan birinin en verimli çağıdır demişsin bana bilimsel kaynak gösterebilirsen sevinirim.

alexle ilgilide yanlış anlaşılmasın fenerbahçe tarihihin en iyi oyuncularındandır ve takımdan ayrılması bu şekilde olmamalıdır bunda hemfikiriz.

takımda bazı değişiklikler yapmaya çalışmasındada aykutun yanındayım. yanlış strateji izlemiştir evet bu tartışılır ayrı konudur.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Benim anlamadığım şu Alex neden adam akıllı geçen sezon bittiğinde yazın başlarında kendisine yakışır bir şekilde teşekkür edilip gönderilmedi?

Madem adamı istemiyorsunuz, takımda düşünmüyorsunuz, bazı sorunlarınız var koskoca bir transfer döneminde adamı neden göndermediniz şimdi lig başlayınca ortaya böyle bir sorun çıkardınız?

Aynısını Beşiktaş yönetimi de yapıyor ama Beşiktaş yönetimi aşırı derecede acemi, ne yapacaklarını bilmiyorlar, Fenerbahçe'de ise uzun zamandır duran bir yönetim ve hoca var. Bu işi bir skandala çevirmeden Alex'i üzmeden, onu bu şekilde ortada bırakmadan bu iş halledilebilirdi.