Bu konuyu okuyanlar

LReanX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Şimdi öncelikle 9.sınıfım
Okulumdaki alanlar şunlar;
1-Bilişim Teknolojileri Web Programcılığı
2-Pazarlama Ve Perakende Sigortacılık
3-Adalet Zabıt Kâtipliği
4-Muhasebe Ve Finansman Bilgisayarlı Muhasebe
5-Büro Yönetimi Yönetici Sekreterliği

Not: Meslek lisesinde okuyorum.

Ben Bilişim alanına yakın hissediyorum kendimi. O yüzden bilişim seçmeyi düşünüyorum. Adalet e yakın değilim diğer alanlarda geride kalıcak gibi yapay zekaya geçiliyor çünkü. Alanı seçim yaptığımda meslek seçimine gelicek sıra. Malum meslek lisesinden mühendis olmak zor. Zaten olamassında diyorlar. Olabilirmiyim bilmiyorum ama bilgisayar mühendisi olmayı planlıyorum. Yazılım vs. varmış bu işi yaparken sıkılma bunalma durumu olurmu? Yada ne mesleği olabilirim? Öneriniz nedir?

'Alpha'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bence 5. seçenek daha mantıklı çünkü eğer ileride kendini geliştirirsen iyi bir yerlerde çalışabilirsin ancak diğer alanlar kısıtlı sürekli aynı işiyapıcaksın programlanmış gibi maaşın hiç değişmiyecek bilişim teknolojiler oku derim ama ondada kendini çok geliştirmen lazım ve bir sürü yazılım kod dillerini öğrenmen lazım:confused:

LReanX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Büro tipine biraz uzağım ya o yüzden seçmeyi şimdilik düşünmüyorum

LReanX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yolun açık olsun bu eğitim sisteminde okumak çok zor
Sorma ya 5 gün boyunca hergün 8 saat ders olmak üzere kafamız karışıyor. Bide hocaların iyice yazdırma inatı felan insanı okuldan soğutuyor 2 gün tatil ne zaman geçtiğini bile anlamıyorsun
Mesela bu yılbaşı tatili özeti
2 gün tatil (Haftasonu) 1 gün okul 1 gün tatil(yılbaşı tatili) 3 gün okul 2 gün tatil (Haftasonu) sonra niye odaklanamıyorsunuz diye söyleniyorlar.