alan adı gizliliği hakkında

Bu konuyu okuyanlar

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
merhabalar,

godaddy den sorgulatma yaptığımda alan adı gizliliği istiyor musunuz diyor (ekstra ücret) ve bazı açıklamalar var.
iyi ama ben zaten kendi e-malimi hatta resmimi koymayı planlıyordum sayfama (about us kısmında felan)
o zaman bu ne işe yarayacak ..

tahmin ettiğim bikaç şey var aceba bunlr doğru mu?

1) bu aslında JS de, Document Object Model (DOM) kısmında bi bölüm. yani aslında JS ye hakim olan birinin buna ihtiyacı yok aslında, komutlarla da bu işlem elde edilebilir. bu doğru mu?

2) birde bu aslında şu işe mi yarıyor. makinelerden ve bu tarz ile yapılacak zararlardn korunma. yani ben aslında kimliğimi (e-mail ,fotoğraf hatta belki telefon) açıklasam dahi kullanmalıyım. (neden?) çünkü bunu kullanırsam mailim patlamayacak ,saçma sapan ve içi boş maillerden korunuyor olacağım (bot lardan koruma sağlıyor)

bunlar doğru tahminler mi. değilse bilgi aktarırsanız çok sevinirim.

teşekkürler
iyi çalışmalar

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
merhabalar,

godaddy den sorgulatma yaptığımda alan adı gizliliği istiyor musunuz diyor (ekstra ücret) ve bazı açıklamalar var.
iyi ama ben zaten kendi e-malimi hatta resmimi koymayı planlıyordum sayfama (about us kısmında felan)
o zaman bu ne işe yarayacak ..

tahmin ettiğim bikaç şey var aceba bunlr doğru mu?

1) bu aslında JS de, Document Object Model (DOM) kısmında bi bölüm. yani aslında JS ye hakim olan birinin buna ihtiyacı yok aslında, komutlarla da bu işlem elde edilebilir. bu doğru mu?

2) birde bu aslında şu işe mi yarıyor. makinelerden ve bu tarz ile yapılacak zararlardn korunma. yani ben aslında kimliğimi (e-mail ,fotoğraf hatta belki telefon) açıklasam dahi kullanmalıyım. (neden?) çünkü bunu kullanırsam mailim patlamayacak ,saçma sapan ve içi boş maillerden korunuyor olacağım (bot lardan koruma sağlıyor)

bunlar doğru tahminler mi. değilse bilgi aktarırsanız çok sevinirim.

teşekkürler
iyi çalışmalar
Alan adı gizliliği: Siz herhangi bir siteden whois bilgisi sorguladığınızda orada sizin ikamet adresiniz, telefon numaranız, adınız ve mail adresiniz gözüküyor.Eğer siz ek ücret ödeyip whois gizleme yaptırırsanız bu bilgilerin hiçbiri gözükmez.