AKP’li başkanın o fotoğrafına vatandaşlardan tepki yağdı

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç sabah saatlerinde belediye ve özel halk otobüslerinde yaptığı denetimde vatandaşları corona virüsüne karşı uyardı. Boş bir otobüste günün tenha saatlerinde sosyal mesafe kuralına uyarak yolcu koltuğunda oturduğu fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan AKP’li başkana vatandaşlar, "Öğlen saatinde boş otobüse binip insanlara temennide bulunmak kolay. Akşam ağzına kadar dolu otobüslere de bekleriz sizi" diyerek tepki gösterdi.

akp-kayseri-sozcu_16_9_1596898305-880x495.jpg

AKP'li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sabah saatlerinde Kazancılar Çarşısı'nda Vali Şehmuz Günaydın ile yaptığı denetimlerin ardından Belediye ve özel halk otobüslerinde vatandaşların sosyal mesafeye uyup uymadığını görmek için denetimler gerçekleştirdi.

AKP'li Başkan Büyükkılıç denetimler esnasında sosyal mesafeye uymayan vatandaşlara corona virüse karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

akp-kayseri-sozcu-2.jpg

AKP’li belediye başkanının sosyal mesafe paylaşımı tepki çekti.
FOTOĞRAF ÇEKİP UYARILARDA BULUNDU

Başkan Büyükkılıç denetimler sırasında tenha olan bir otobüste fotoğraf çektirerek sosyal medya hesabından paylaştı. Büyükkılıç yaptığı paylaşıma şu notu düştü:

“Biz bu şehrin insanını seviyoruz ve bu şehre hizmete sevdalıyız. Şehrin her konusu bizim önceliğimiz. Bu manada #SağlıkİçinHepimizİçin sloganıyla Cumhuriyet Meydanı'ndan geçen bir otobüsümüze binerek, maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlattık. Lütfen kurallara uyalım” ifadelerine yer verildi.

kayseri-sozcu.jpg

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

AKP'li başkanın günün tenha saatlerinde özel halk otobüsünde çekilmiş fotoğraflarına tepki gösteren vatandaşlar, paylaşımın altına dikkat çeken yorumlar yaptı.

İşte vatandaşların paylaşıma yaptığı yorumlardan bazıları;

*Öğlen saatinde boş otobüse binip insanlara temennide bulunmak kolay. Akşam ağzına kadar dolu otobüslere de bekleriz sizi

*Sabah saatlerinde yoğunluk zamanı gerçekten bir vatandaş gibi binmenizi bekliyorum saygılar.

*Kayseri Kayseri olalı böyle boş otobüs görmemiştir.

*Kim kandırdı sizi ya biz hep iç içeyiz tıklım tıklımız koyun gibi mi desem saman gibi mi bilemedim

*Sayın başkanım biz her gün dolu dolu otobüslere biniyoruz millet sırt sırta gidiyor ve buradan size çok kez yorum yaptım ulaşımda seferleri çoğaltın diye. Siz hangi otobüse bindiniz bomboş otobüs bize mi denk geliyor dolu otobüs.

*Sayın başkanım sefer sayılarını fazlalaştırın da o zaman insanlar mesafe kuralına uyabilsin yoksa koronavirüs daha çok artmaya devam eder

*Başkanım tebrikler boş otobüsü tak diye denk getirmişsiniz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Harbiden başkan çok ayıp etmiş.

Bu olaya tepki göstermek gerekir. Bir AKP'li belediye başkanı olarak ( Bunun altını özellikle çizelim AKP'li Belediye başkanı hemde Büyükşehir :D ) öğlen saatlerinde ( Hemde mesai saatleri içinde ) Belediye otobüse binmesi kabul edilebilecek bir hareket değil gibi görünüyor. Haklı olarak Vatandaşta tepkisini göstermiş. Bilirsiniz normalde vatandaş çok sağduyuludur hiç boş yere tepki göstermez...

Not: Gerçekten bu habercilik mi şimdi :D

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
gençler konu otobüse binmesi değil neden okumuyorsunuz ya da neden anlamakta zorluk çekiyorsunuz anlamıyorum :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Sözcü gazetesini ve Jack reis'i biraz tanıyorsam bu otobüs dolu olsa ve başkan otobüse binmiş olsa bu seferde başkan korona önlemlerine inat dolu otobüse bindi diye söylemde bulunacaktılar :D Gene yerden yere vuracaktılar. Veya kendi korumları veya yardımcıları koltuklara otursa bu seferde sırf kalabalık görünsün diye başkan adam topladı derdiler :)

Ne yapsalar yaranamayacaktılar yani. AKP'li Belediye başkanı olması eleştirmek için yeterli.

Reaksiyon puanı
6,381
gençler konu otobüse binmesi değil neden okumuyorsunuz ya da neden anlamakta zorluk çekiyorsunuz anlamıyorum :)
O otobüs dolu olsa başkan korona önlemlerine uymadı diyecekler. Millet başkana laf atacağına sağlığı için otobüse binmeyip yürüsün. Ben öyle yapıyorum. Hiç bir şey eksilmedi hayatımda.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
konu boş otobüse binmesi.. insanlar boş otobüs bulamadığı için buna tepki vermiş.. yok anlayamama sıkıntınız var madem böyle yazayım :joycat:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
konu boş otobüse binmesi.. insanlar boş otobüs bulamadığı için buna tepki vermiş.. yok anlayamama sıkıntınız var madem böyle yazayım :joycat:

Şu fotoda konuştukları kim =? Otobüse binmiş vatandaş değil mi =? Bazen gözleri var görmezler lafı cuk diye oturuyor.

Ayrıca başkan OTOBÜSLERİ kontrol edip denetlemiş. Türkçede LER eki çoğul ekidir ve birden fazla otobüs anlamına gelir. Gittiği her otobüs dolu mu olması gerekir burada habere konu olan olay nedir gerçekten anlamadım. ( Başkanın AKP'li olması dışında. )

1596905211933.png

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Şu fotoda konuştukları kim =? Otobüse binmiş vatandaş değil mi =? Bazen gözleri var görmezler lafı cuk diye oturuyor.

Ayrıca başkan OTOBÜSLERİ kontrol edip denetlemiş. Türkçede LER eki çoğul ekidir ve birden fazla otobüs anlamına gelir. Gittiği her otobüs dolu mu olması gerekir burada habere konu olan olay nedir gerçekten anlamadım. ( Başkanın AKP'li olması dışında. )

Ekli dosyayı görüntüle 111573

bu dolu otobüs mü oluyor .. ayrıca yolculuk yaparken çekildiği fotoğrafa bak bom boş birde buna bak.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
bu dolu otobüs mü oluyor .. ayrıca yolculuk yaparken çekildiği fotoğrafa bak bom boş birde buna bak.

Başkan otobüsleri ziyaret etmiş ve korona önlemlerini denetlemiş olması gerekir haber başlığı ama işin içinde Sözcü olunca böyle oluyor.

1596905650808.png

Resmide başkan dağıl 3 kişi var ve otobüsün ön tarafı görünmüyor. Belki üstteki fotoda olan 5 kişide ön tarafta oturuyor. BOMBOŞ olmamış oluyor otobüs...

Konuyu uzatmak ve tartışma ortamı yaratmak istemiyorum ama gerçekten HABER İÇERİĞİ tam senin söylemin ile BOMBOŞ. Bak gerçekten az kaliteli içerikler paylaş lütfen sırf içinde AKP var diye eleştiri veya muhalif haber sanıyon ama değil diyorum. Türkiyede yüzlerce belediye başkanı var ve hepsi denetlemeleri ve ziyaretleri hep böyle yapar. CHP'li HDP'li AKP'li fark etmez. Git belediye sitelerine İL İLÇE fark etmez belediye başkanı orada 3-5 kişi ile konuşur 2 foto çeker evine gider. Buradan siyasi malzeme çıkmaz yani.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Bilgi için teşekkürler hocam.
Ay, ay, ayyy...
Ne bilgi, ne bilgi...
Teşekkür az gelir biraz, bence sevgili Görkem'e mutlaka bir de yemek ısmarlamalısınız. :D
Tabii bizi yine şaşırtmadı Görkem.
Habere bak, hizaya gel hesabı.
Neymiş efenim... "Belediye başkanı, boş bir otobüse binmiş!"
Ekrem'in lebaleb otobüslerinden de biraz haber açsaydın valla çok daha aydınlanmış olurduk. :D

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
İmamoğlunu İstanbulda otobüslere binerken görmedim. Twitterdan İBB Beyaz masaya ne metro ne metrobüs ne de otobüslerde anons yok tweeti attım adamlar yapılıyor yapılmayan hattın numarasını paylaşın diye cevap yazdılar. Her gün toplu taşımayı kullanıyorum hiç bir şoför kalabalık oldu diye uyarmıyor yada anons duyurusu olmuyor sistemlerden. Hangi belediye tam kontrollü dört dörtlük yönetebiliyor ki.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Sadece birinde değil bütün belediyelerde aynı problem var. Aslında konu başlığında AKP'li Belediye Başkanı yerine sadece ''Belediye Başkanı'' yazılsaymış daha iyi olurmuş. Böyle olunca ülkemiz şartlarında ister istemez konu siyasete kayıyor.

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Hangi şehirde bu insanların dedikleri varki istanbulda ateş mi ölçülüyor sanıyorsun yada izmir ankara ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece birinde değil bütün belediyelerde aynı problem var. Aslında konu başlığında AKP'li Belediye Başkanı yerine sadece ''Belediye Başkanı'' yazılsaymış daha iyi olurmuş. Böyle olunca ülkemiz şartlarında ister istemez konu siyasete kayıyor.
Zaten haber kaynağına bakınca tarafı belli oluyor hep algı hep algı bari yaptıkları işleri göstersinlerde bizde iyimiş diyip oy verelim ama yokkk.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Ekte tweetin ssini koydum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200813-114329.jpg
    Screenshot_20200813-114329.jpg
    78.8 KB · Görüntüleme: 168

Son mesajlar