akp döneminde kaç fabrika açılmıştır ?

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Uzunca bir aradan sonra tekrar yazıyorum eğer bu seçim bir şeyler değişsin istiyorsanız geçmişi görmüş insanları anlamanız gerek. 2002 öncesinde Türkiye gerek ekonomi gerek yaşam alanları açısından koskocaman bir çöptü. Bu kadar insan yalan mı söyleyeceğiz size?

Ülkenin ekonomisi inanın patates soğan patlıcan fiyatları ile ölçülemez.

Evet hatta dumanla haberleşiyor, atla seyahat ediyorduk

Ordumuz ok kılıç Kalkan kullanıyordu

Hastalanınca cin girmiş denip şamanlar çağırılıyordu

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Kendinize gelin yahu. Kendinize. Gören de 2002 öncesinde mağarada yaşıyoruz sanacak.

Ak Parti 17 yılda enfes işler de yaptı, maalesef yaptığı işleri darmaduman da etti. Ben kişisel olarak sizin gibi değilim. İyi işleri alkışlar destek olurum, darmaduman ettiği işlerde de eleştiririm.

Partizanlık etmeyin burada. 17 yıl yahu. O gün doğan çocuk seneye oy kullanacak. Yapmayın artık bu kadar.

Gören de sanacak ki 2002 öncesinde insanlar sürüm sürüm sürünüyordu.

Sizin vicdanınız ne zaman kurudu yahu!
Sürünüyorduk. Aldığımız maaş ev kirasına yetmiyordu. Haftanın 7 günü ve her günün 12-15 saati çalışıyorduk.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet hatta dumanla haberleşiyor, atla seyahat ediyorduk

Ordumuz ok kılıç Kalkan kullanıyordu

Hastalanınca cin girmiş denip şamanlar çağırılıyordu
Kullandığımız silahlar 2. Dünya savaşı sonrasından ve Kore savaşı zamanından kalma hibe silahlardı. Üstelik PKK ya karşı kullanmamız durumunda, bizden aldığınız silahları özgürlük savaşçılarına karşı kullanamazsınız diye baskı yapan ülkeler olurdu.

Görev yaptığım Tabur'da 33 M47 Tank vardı. 7 tanesi çalışır durumda, diğerleri yedekparça kaynağı olarak kullanılıyorlardı. Bir Tank Bir Ton yakıt alıyor (Benzin) ve o yakıt ile 100-115 kilometre yol yapabiliyordu. Türkiyenin toplam (atıl olanlarla birlikte) 1000 Tankı vardı. Kafkas cephesinde Sovyetler birliği 40.000 adet Tank ve zırhlı araç dizmişti

Son düzenleme:

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Kendinize gelin yahu. Kendinize. Gören de 2002 öncesinde mağarada yaşıyoruz sanacak.

Ak Parti 17 yılda enfes işler de yaptı, maalesef yaptığı işleri darmaduman da etti. Ben kişisel olarak sizin gibi değilim. İyi işleri alkışlar destek olurum, darmaduman ettiği işlerde de eleştiririm.

Partizanlık etmeyin burada. 17 yıl yahu. O gün doğan çocuk seneye oy kullanacak. Yapmayın artık bu kadar.

Gören de sanacak ki 2002 öncesinde insanlar sürüm sürüm sürünüyordu.

Sizin vicdanınız ne zaman kurudu yahu!
Sana basit bir örnek vereyim, yıl 1993 okmeydanı ssk (şimdi sgk) hastanesine muayene olmak için saat 04.30 da gittim( o zamanlar böyle randevu sistemi falan yoktu) baktım önümde 10-15 kişi daha var neyse dedim epey öndeyim, tabii saat 08.30 a kadar orada ayakta dikildik Alla'tan yanıma yiyecek bir şeyler götürmüştüm. arkamdaki sıra almış başını gitmiş ben deyim 150 siz deyin 250 kişi o kadar yani. Benden önce sanırım 30-40 kişi numara (muayene olabilmek için ) aldı, aslında ben önlerdeyim ama hastanede çalışanalar tanıdıklarına oradan numara ayırıyorlar. Neyse zaten 100 olunca numara verme işi bitiyor arkada kalanlar ertesi gün tekrar deneyecek.Neyse uzatmayalım muayene olduk zor bela, doktor reçete verdi sıra geldi ilaçları almaya...Amma öyle istediğin eczaneden alamıyorsun şimdiki gibi , kuzu kuzu gideceksin o hastanenin eczanesinden alacaksın ilaçları tabi çoğu zaman reçetendeki ilaçların bir kısmı eczanede olmuyordu..Neyse eczaneye gittim aman Allah'ım uzunca bir kuyrukta orada var meğer muayeneye gelenler ve işi bilenler iki kişi geliyor ve biri numara sırası beklerken diğeri eczane sırası bekliyormuş. ...
Şimdi sen karar ver nasıl bir durumdaydı o zamanlar bu ülke ve bu millet.

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
ne fabrikası olanları sattılar açılan yok...

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
ne fabrikası olanları sattılar açılan yok...
Doğru söylüyorsun, 36 milyar dolardan 168 milyar dolara çıkan ihracat hep kapatılarak satılarak başarıldı zaten.
Bu ülkeyi sürekli kötülemek yada küçük görmek neden sizi mutlu ediyor

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Doğru söylüyorsun, 36 milyar dolardan 168 milyar dolara çıkan ihracat hep kapatılarak satılarak başarıldı zaten.
Bu ülkeyi sürekli kötülemek yada küçük görmek neden sizi mutlu ediyor
şu ithalatıda bir yaz bakalım görelim

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
223 milyar dolar, Allah'a şükür ülkemiz hem üretiyor hem tüketiyor.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
ben hala kaç fabrika açıldığına dair somut bir rakam göremedim

yokmu aydınlatacak ?

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
-169 Tane fabrika açıldı dostum. 2002'den bu yana, muhteşem rakam değil mi?

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
-169 Tane fabrika açıldı dostum. 2002'den bu yana, muhteşem rakam değil mi?
Sizler bunlarla mı mutlu olmaya çalışıyorsunuz, bence ülkemizin etrafı cehennem gibi kaynıyorken , ambargolar tehditler havada uçuşurken dimdik ve sapasağlam ayakta duran ve eğilmeyen ülkenizle gurur duymaya çalışın ve mutlu olun derim ben.

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Sizler bunlarla mı mutlu olmaya çalışıyorsunuz, bence ülkemizin etrafı cehennem gibi kaynıyorken , ambargolar tehditler havada uçuşurken dimdik ve sapasağlam ayakta duran ve eğilmeyen ülkenizle gurur duymaya çalışın ve mutlu olun derim ben.
Mutlu olmak derken? Dostum pek kavrayamadın galiba neyi kastettiğimi, ayrıca kimin hangi şartlar altında nelerle uğraştığını bilemezsin. Kendimle de ülkemle de gurur duyuyorum yeteri kadar.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Sana basit bir örnek vereyim, yıl 1993 okmeydanı ssk (şimdi sgk) hastanesine muayene olmak için saat 04.30 da gittim( o zamanlar böyle randevu sistemi falan yoktu) baktım önümde 10-15 kişi daha var neyse dedim epey öndeyim, tabii saat 08.30 a kadar orada ayakta dikildik Alla'tan yanıma yiyecek bir şeyler götürmüştüm. arkamdaki sıra almış başını gitmiş ben deyim 150 siz deyin 250 kişi o kadar yani. Benden önce sanırım 30-40 kişi numara (muayene olabilmek için ) aldı, aslında ben önlerdeyim ama hastanede çalışanalar tanıdıklarına oradan numara ayırıyorlar. Neyse zaten 100 olunca numara verme işi bitiyor arkada kalanlar ertesi gün tekrar deneyecek.Neyse uzatmayalım muayene olduk zor bela, doktor reçete verdi sıra geldi ilaçları almaya...Amma öyle istediğin eczaneden alamıyorsun şimdiki gibi , kuzu kuzu gideceksin o hastanenin eczanesinden alacaksın ilaçları tabi çoğu zaman reçetendeki ilaçların bir kısmı eczanede olmuyordu..Neyse eczaneye gittim aman Allah'ım uzunca bir kuyrukta orada var meğer muayeneye gelenler ve işi bilenler iki kişi geliyor ve biri numara sırası beklerken diğeri eczane sırası bekliyormuş. ...
Şimdi sen karar ver nasıl bir durumdaydı o zamanlar bu ülke ve bu millet.

Başka da argümanınız yok zaten. Evet sağlık sisteminde ciddi anlamda bürokratik iyileşmeler oldu. Oldu ama bu sefer de "performans sistemi" sebebiyle doktorların para hırsı ile 1 hastaya 3 ila 5 dakika bakmalar oldu. 5 dakika sonrasında yazılan ilaç antibiyotik oldu.

Madem o günleri hatırlattın ben de size ilk zamanlar iyi giden ama sonrasında bozulan sağlık sisteminden bahsedeyim. Dikkatle dinle.

Küçük bir kaza geçirdim, parmağım yaralandı. İş yeri hekimim hemen acile yönlendirdi. Gittim hastane aciline, oluk oluk kan akıyor parmağım patlamış durumda. Yarılmış. Bana "Bekleyeceksiniz" dendi. Dedim "Benden acil hastalar var sanırım"

Bu arada koridora damla damla elimdeki kan düşüyor.

Ne kadar bekledim biliyor musunuz? tam 45 dakika. Acısı, ağrısı dayanılır gibi değil. Temizlikçi ekstra gazlı bez felan getiyiror. Görevliye dedim ki "Eğer bir bu kadar daha bekleyeceksem kan kaybım artacak şurada yığılırsam ne olacak?" dedim.

utandı da içeriye aldı. Bir baktım içerde doktorlar lay lay lom. Intern'ün biri baktı. Olayı anlattım. Film çekelim dedi. Peki dedim. Film çekmeye gittim. Acilden gelince hızlıca alacaklar. Ama gün içerisinde olduğu için ultrason ve mr için randevu alan bir hanımefendiye 25 gün sonrasına gün verildi. Yirmibeş.

4 dikiş atıldı. Acil'in durumunu gördüm. Halime şükrettim.

Başka bir örnek; işyerindeki arkadaşımın çocuğu oldu, sarılık olduğundan ve fototerapi tedavisine cevap vermediğinden kan transfüzyonu yapıldı bebeğine. Ama sıkıntılı durum olduğundan MR çekilmesi istemi yapıldı. Bütün bunlar Eylül ayı başında oldu. MR ne zamana verildi biliyor musunuz? Kasım sonu. KASIM.

Bana gelip sağlık sisteminin ne kadar iyileştiğini anlatma hocam. Sana envai çeşit sinir bozucu şeyler anlatırım.

İnsanlar hemen, dakikasında MR çektirmek istemiyorlar. Bari 10 gün sonraya verilsin istiyorlar.

"Omo yoğonlok vordor" deme.

Suriyeliler acil serviste benim acil durumumda önüme geçiyorlardı. Ben kendi ülkemde, parasını verdiğim, her ay benden kesilen paralar ile beslediğim sistemden doğru düzgün hizmet alamıyordum arkadaş.

Sonra bir bakıyoruz resmi rakamlara göre 40 milyar dolar harcamışız.

Sonra bir bakıyoruz ekonomik bir resesyon hatta stagflasyon yaşıyoruz.

Sonra bir bakıyoruz ürünlere zam yapmamak ve birilerini kızdırmamak için gramajlar düşüyor.

Parti gözlüklerinizi bırakın ve vicdanlı vatandaş olur. Biraz mahallenize dönün ve eleştirin. Bu argümanları başka ortamlarda da söylediğimde "Sizinle tartışmayacağım" diyerek kaçan Ak Parti sempatizanı olmayın.

İyi para veriyorlar mı bu cümleleri kurmanız için... :)

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Başka da argümanınız yok zaten. Evet sağlık sisteminde ciddi anlamda bürokratik iyileşmeler oldu. Oldu ama bu sefer de "performans sistemi" sebebiyle doktorların para hırsı ile 1 hastaya 3 ila 5 dakika bakmalar oldu. 5 dakika sonrasında yazılan ilaç antibiyotik oldu.

Madem o günleri hatırlattın ben de size ilk zamanlar iyi giden ama sonrasında bozulan sağlık sisteminden bahsedeyim. Dikkatle dinle.

Küçük bir kaza geçirdim, parmağım yaralandı. İş yeri hekimim hemen acile yönlendirdi. Gittim hastane aciline, oluk oluk kan akıyor parmağım patlamış durumda. Yarılmış. Bana "Bekleyeceksiniz" dendi. Dedim "Benden acil hastalar var sanırım"

Bu arada koridora damla damla elimdeki kan düşüyor.

Ne kadar bekledim biliyor musunuz? tam 45 dakika. Acısı, ağrısı dayanılır gibi değil. Temizlikçi ekstra gazlı bez felan getiyiror. Görevliye dedim ki "Eğer bir bu kadar daha bekleyeceksem kan kaybım artacak şurada yığılırsam ne olacak?" dedim.

utandı da içeriye aldı. Bir baktım içerde doktorlar lay lay lom. Intern'ün biri baktı. Olayı anlattım. Film çekelim dedi. Peki dedim. Film çekmeye gittim. Acilden gelince hızlıca alacaklar. Ama gün içerisinde olduğu için ultrason ve mr için randevu alan bir hanımefendiye 25 gün sonrasına gün verildi. Yirmibeş.

4 dikiş atıldı. Acil'in durumunu gördüm. Halime şükrettim.

Başka bir örnek; işyerindeki arkadaşımın çocuğu oldu, sarılık olduğundan ve fototerapi tedavisine cevap vermediğinden kan transfüzyonu yapıldı bebeğine. Ama sıkıntılı durum olduğundan MR çekilmesi istemi yapıldı. Bütün bunlar Eylül ayı başında oldu. MR ne zamana verildi biliyor musunuz? Kasım sonu. KASIM.

Bana gelip sağlık sisteminin ne kadar iyileştiğini anlatma hocam. Sana envai çeşit sinir bozucu şeyler anlatırım.

İnsanlar hemen, dakikasında MR çektirmek istemiyorlar. Bari 10 gün sonraya verilsin istiyorlar.

"Omo yoğonlok vordor" deme.

Suriyeliler acil serviste benim acil durumumda önüme geçiyorlardı. Ben kendi ülkemde, parasını verdiğim, her ay benden kesilen paralar ile beslediğim sistemden doğru düzgün hizmet alamıyordum arkadaş.

Sonra bir bakıyoruz resmi rakamlara göre 40 milyar dolar harcamışız.

Sonra bir bakıyoruz ekonomik bir resesyon hatta stagflasyon yaşıyoruz.

Sonra bir bakıyoruz ürünlere zam yapmamak ve birilerini kızdırmamak için gramajlar düşüyor.

Parti gözlüklerinizi bırakın ve vicdanlı vatandaş olur. Biraz mahallenize dönün ve eleştirin. Bu argümanları başka ortamlarda da söylediğimde "Sizinle tartışmayacağım" diyerek kaçan Ak Parti sempatizanı olmayın.

İyi para veriyorlar mı bu cümleleri kurmanız için... :)
o durumu bende yaşadım

1 saat bekledim, ağrım vardı, içeri girdim doktor 3 dakika tam tamına kontrol etmeden iş yapmadan jet hızıyla bitirdi

bozuk arkadaş sağlık sistemide bozuk

bi kere gereksiz istekler var, yahu adam grip olmuş mr çektirin diyorlar antibiyotik yazıyorlar

ben faranjit olmuştum, boğazım tahriş olmuş ağrım sızım yok,ama doktor bana ağrı kesici yazdı

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
o durumu bende yaşadım

1 saat bekledim, ağrım vardı, içeri girdim doktor 3 dakika tam tamına kontrol etmeden iş yapmadan jet hızıyla bitirdi

bozuk arkadaş sağlık sistemide bozuk

bi kere gereksiz istekler var, yahu adam grip olmuş mr çektirin diyorlar antibiyotik yazıyorlar

ben faranjit olmuştum, boğazım tahriş olmuş ağrım sızım yok,ama doktor bana ağrı kesici yazdı
Ben size bir sistemden bahsediyorum siz bana bir hastanede yapılan bir yanlıştan bahsediyorsunuz, ben size ne anlatabilirim ki. Sağlıcakla kalın

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Ben size bir sistemden bahsediyorum siz bana bir hastanede yapılan bir yanlıştan bahsediyorsunuz, ben size ne anlatabilirim ki. Sağlıcakla kalın
senin sistem dediğin çarkı bozuk paslı bir demir parçası olmuş haberin yok.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361

İşte Ak partili arkadaşlarımızın mükemmel manevra kabiliyetleri. Hemen arazi.

Hastanede yapılan tek bir yanlış değil. Daha anlatırım istersen bendeki onlarca örneği.

Neyse, tartışmak isterseniz yine gelin. Karpuz da keseriz bu sefer. ?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Fabrikaları Devlet değil, şirketler açıyor. Şirketlerin sürekli büyüyor olması da Fabrikalarının da sürekli büyütüldüğünü, yada yenilerinin açıldığının göstergesi. Kapatılanlar da oluyor tabii ki. Verimli işletilemeyen şirketler bazen Fabrikalarını, bazen da şirket olarak kapanıyorlar.

Büyüyen şirketlerin büyük çoğunluğu İstanbul Borsasına da giriyor. Sermaye artırımı yapan şirketler, yeni yatırım yapan şirketler. Oradan şirketlerin yatırımlarını takip edebilirsiniz.

Mesela bu bir yeni kurulan şirket. Ortak kuruluyor : STAR Rafineri

Önemli olan Fabrika sayısı değil, yatırım değeri. Küçük bir Fabrikada 100 kişi istihdam ediliyorsa, büyük Fabrikalarda yüzlece kişi istihdam ediliyor. Ve artı olarak yan sanayi kuruluşları hizmet üretimine başlıyor. Ve istihdam sayısı böylelikle daha da artıyor.

Burada bir listeleme var : https://haberegider.com/ak-parti-do...ucaklar-fuzeler-tanklar-nerede-uretiliyormus/

Son düzenleme: