AKK'si Taşanlar Gelin Düşüncelerimizi Paylaşalım

Konusu 'İnternet Servis Sağlayıcıları' forumundadır ve Halktan Biri tarafından 20 Nisan 2017 başlatılmıştır.

1. eronis

eronis Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    1.478
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Samsun
    Aksine, derslerim bilgisayardan, tab'larım bilgisayarımda, f klavye çalışıyorum, dizi izleyen biriyim, 480/720p'ye yetiyor. Sitenin attığı dosyanın formatına göre değişim gösterir. Kısaca günlük işlerimin çoğu bilgisayarda.

2. Halktan Biri

Halktan Biri Dekan

Beğenileri:
    2.044
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Evren'de bir yer
    @eronis Malesef bu konuda size tam olarak katılmıyorum. Hocam 3Mbps internet günümüz kullanıcılarına yetersiz gelebilmekte. Örneğin çok düşük indirme hızları, videoyu izlemek için yüklenmesini beklemek gibi.

EfsaneMumya bunu beğendi.
  3. eronis

Beğenileri:
    1.478
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Samsun
    1080p izlemiyorum ama dediğim gibi.
    Genelde 720p izliyorum ama bazen yavaş yükleniyor, 480'e alıyorum, sorunsuz.
    --- Gönderi Güncellendi ---
    İndirme hızına çare yok tabi, Torrent kullanılabilir belki. Genelde 3Mb internetle video'nun kasması benim internet hızımdan değil genelde sunucu hızından kaynaklı oluyor. Bakıyorum bölüm 200Mb ve 30/40 dakika arası. 720p'de takır takır izlemem lazım. Takılıyor, çünkü sunucu yavaş veriyor, ben de hızlı veren sunucu buluyorum :)

4. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    1.991
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
    Şuan iss ler kaymak yiyor 7 yıldır yedi ama buraya kadar. 3 mbps dedigin hız varya 3. Dünya ülkelerinde bile bu hızdan yüksek hızda internet var. Fiyatı da emin ol bizim ülkemizdeki kadar kazık değil. Sana burada farkları anlatmıyorum. Gir DH ye karşılaştırmalara bak. Zaman kaybı yapmak istemiyorum. Bu arada Akk kalkınca 3 mbps kullanmaya devam et şirketlerin kaymağını azaltma ;)

Halktan Biri bunu beğendi.
  5. eronis

Beğenileri:
    1.478
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Samsun
    Ne alaka ?

6. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    1.991
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
    3mbps ile az veri kullanıyorsun ya ne kadar az veri iss için o kadar kar demek.

7. eronis

Beğenileri:
    1.478
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Samsun
    Onu anladım, AKK kalkarsa niye (nasıl) AKK'li internet kullanayım ? Benim parmak bastığım nokta ülkemizde daha büyük dertler var, forumun tek derdi var AKN ve iPhone fiyatları.
    Ne iş yapıyorsunuz @Lazzz ?

8. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    1.991
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
    Akk savunuyorsun ya o bakımdan. Dert varsa o dertler ayrı bu ayrı. Ülkenin kalkınması için tüm sorunların ( hiç bir sorun atlamadan) çözülmesi gerekiyor. Bahsettigin sorunlar bordo klavyecilik yapılarak çözülecek mevzular değil. Umarım anlayabildim.

eronis bunu beğendi.
  9. ConfickerBelasi

ConfickerBelasi Guru

Beğenileri:
    2.014
    Ödül Puanları:
    113
    akk'ye hayır 150$ olan tele 4-5K vermeye de hayır.

10. B-Mehovic

B-Mehovic Profesör

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    48
    150 $ olan cihaz 4 bin 5 bin tl hmm ?

11. ConfickerBelasi

ConfickerBelasi Guru

Beğenileri:
    2.014
    Ödül Puanları:
    113
    apple iphone'u kaça ürettiriyor? satış fiyatının 3/1'i...

12. eronis

Beğenileri:
    1.478
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Samsun
    Apple cihazlarının ve işletim sistemlerinin sadece tasarım ve fikir babalığını yapar ve asıl işi yapması için donanım ve yazılım firmalarına para verir. Bundan kar etmeleri gerek ama dimi :D

13. Halktan Biri

Halktan Biri Dekan

Beğenileri:
    2.044
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Evren'de bir yer
    Kar etsin ama fiyatları da bu kadar yüksek tutmasın. İsterse tutsun. Çünkü şu an için ben bir İPhone'a 5000 TL vermem.

14. ConfickerBelasi

ConfickerBelasi Guru

Beğenileri:
    2.014
    Ödül Puanları:
    113
    iphone için 5K çok verilmez 150$ iken...

Halktan Biri bunu beğendi.
  15. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    1.991
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
    Confi dediğinde haklı. x cihazının maliyeti 150 dolarsa satışı 300-500 dolar.
    Apple iPhone7 plus 128GB Amerika'da 868 dolara satılıyor. Bu cihazın tüm giderleriyle firmaya maliyeti taş çatlasın 400 dolardır. Gerisi kar yazar.

Halktan Biri ve ConfickerBelasi bunu beğendi.
  16. B-Mehovic

B-Mehovic Profesör

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    48
    Benim demek istediğim şey o değildi. Beni üretim maliyeti alaka etmez , ben satış fiyatına bakarım. 900 dolar lık cihaz 4 5k dese bir şey demicektim de , 150 dolarlık şey 4 5k demesi saçma geldi. Çünkü 150 dolarlık cihaz ülkemizde taş patlasın 700 800 tl ye satılıyor. Umarım anlamışsındır :)

17. eronis

Beğenileri:
    1.478
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Samsun
    Demek istediğim asıl işi başkasına yaptırıyorlar kısaca onlara da para veriyorlar. Sanıyor musunuz Apple gerçekten kendi üretiyor ? Yeni iPhone'un ekranını Samsung üretecek misal. Yazılım alanında da firmalara para ödüyorlar Mac OS ya da IOS için. Bu yüzden bunun parasını da çıkarıp kar ediyorlar. İnanmıyorsanız Apple lisanlar bölümünü okuyun :D iPhone ve Mac kullanıcıları :D
    Ayrıca üstünden de geçmek isterim aralarında GNU ve Free Software Foundation, GPL gibi lisanslar da göreceksiniz. Kısaca Linux lisansları da var :D

18. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    1.991
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
    Sanıyormusunuz 1 ürünün tamamını tek bir üretici üretiyor :) Öyle birşey pek olmaz zaten. Mesela bir araba üreticisi lastiği kendi üretmiyor lastik piyasasnından bir firma ile anlaşıp oradan lastikleri sağlıyor bu araba camı içinde geçerli ve birçok şey içinde. Bir firma bir malın tamamını profesyonel olarak üretemez. Her ayrı ürünün kendi profesyonel üreticileri vardır bu firmalar direk bu belirledikleri ürünün argesi ve üretimi için para harcarlar. Araba üretecek adam lastiğe vereceği arge maliyeti 1 milyon dolarsa direk lastik firmasıyla anlaşıp yaptırması 750 bin dolara maal olur hemde daha kaliteli ürün almış olur. Bu firma tercihi ve firmaların yönetimleriyle ilgili birşey. Olması gereken de böyle zaten. Bunlaın tamamının maliyeti bir ürünün satış fiyatının yarısını geçmez, emin ol. Bir satıcı/firma bir üründen maliyet fiyatının 2 katının üzerinde satarlar. Bunu bir telefonun ilk çıktığı fiyatla 2 sene sonraki fiyatını örnek olarak alabilirsin. Telefon ilk çıktığında telefonu maliyetinin 2 katına satar piyasanın kaymağını toplar sonra alt gelir grubuna fiyatları hitap edecek şekilde düşürür ama yine kar eder.

EfsaneMumya, eronis ve Halktan Biri bunu beğendi.
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş