AKK yerine kota sistemine mi geçiliyor?

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
AKK yerine kota sistemine mi geçiliyor?

AKK konusunda yapılan düzenlemelerin hayata geçirileceği 1 Mayıs gününe saatler kala ortaya atılan bir iddia, internet kullanıcılarını kızdırdı. İşte tepkilerin çığ gibi büyüdüğü o iddia!

Son düzenleme:

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
acaba nerden soyalım derdindeler.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Hizmet kalitesini nasıl yükseltirim müşteriyi nasıl memnun ederek daha iyisini satmaya çalışırım dan ziyade kazıklama derdindeler maalesef

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Böyle söylentilerin çıkması normal. Çünkü ücretlendirme akk üzerinden de yapılıyor. AKK biraz pasif kalınca TT ve diğer firmalar ister istemez başka türlü sistemlere başvuracaklar. AKK kalkarsa sistemin kökünden değişeceğini hepimiz biliyor olmamız gerekiyor. Kimse kimseye ücretini almadan hiç bişey vermez. Hele ki bu zamanda.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Benim 75 GB'lik internetim 35 GB'a mı düşecek? Kota GB başına 1 lira ile? Hırsız var!

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
TurkNet kullanan var mı? TurkNet ülkenin her yerinde hizmet veriyor mu?

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Ucuz internet varsa hepimiz oraya geçelim ya... SuperOnline'yi ve TürkTelekom'a para kaptırmayalım... Ucuz olsun kotasız olsun gerekse 8-16 Mb olsun

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
İlk günden bitirmeyelim o zaman. Nolur nolmaz şimdi:)

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
son aylarda 200gb altına düşmedim 16mbit ile.(Bluray film dizi izleyen bir kullanıcıyım.ve Cs:GO oynuyorum.)
tamamen saçmalık.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Beyler tartışmayı bir kenara bırakıp çözüm odaklı olalim. Bakın Dh forum işe el atıyor. Bizim SDN ye büyük iş düştü. Tek yürek olup Dh ile sesimizi yükseltebildiğimiz yere kadar yükseltelim. Yoksa bu herifler Akk kalkıyor diye, öyle .... böyle .... hesabı çok sağlam giricek haberiniz olsun.
Şimdi tartışmayı kesip önce formun Möderatörleri aralarında bir konuşup konuyu Hakkı reyize taşısın. Gerisi zaten gelir İnşallah

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Birisi acaba şu haberdeki ekran görüntülerinin resmî kaynak linkini atabilir mi? pdf dosyasının linkini demiyorum. Bizzat Süperonline sitesinde bulunduğu yerin linkini istiyorum..

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Güney Kore'de 1 gigabit simetrik ınternet 20 dolar. Kotalı internet paketi yok ki adamlarda:D

Habib Müküs

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Böyle bir şeyin gerçek olma ihtimalini bile karşı çıkmalıyız. Yoksa bunlar hayata geçerse benim gibi birçok kişi interneti unutur. Millet sokakta beleş internet dağıtıyor biz ev hanesine soyularak mı getireceğiz interneti

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Süper online'ın eski bir abonesiydi ablam ve bu fiyatlar her zamanki fiyatlar sanıyorum. Super online kota aşım ücreti diye mb başı para alıyordu, ablamların paketini bilmem ama en azından artık gb başı 1 TL almaya başlamışlar. Ablamların paketinden ucuz görünüyor bu.

super online dolandırıcılığı - Google'da Ara

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Anlaşılan kimsenin amacı üzüm yemek değil. Biri de çıkıp da haberin doğruluğunu araştırmamış.. Ben hâlâ haberin resmî kaynağını bulabilmiş değilim. Bulan birisi göstersin zahmet olmazsa..

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Anlaşılan kimsenin amacı üzüm yemek değil. Biri de çıkıp da haberin doğruluğunu araştırmamış.. Ben hâlâ haberin resmî kaynağını bulabilmiş değilim. Bulan birisi göstersin zahmet olmazsa..
Onu diyorum işte, süperonline'ın her zamanki fiyatları bunlar. Hele ki bu kota aşım ücretinden bize bahsetmediler, birkaç güzel sözle kafaladılar, şimdi 40TL gelecek fatura 60-80TL geliyor :mad:

Süperonline den öyle bir kazık yedimki
--- Gönderi Güncellendi ---
Superonline'dan uzak durun diye boşa demiyorum ama bence bu haber iyi bile oldu, böylece superonline'ın bu durumunu geniş bir kitleye bu şekilde duyurmuş olduk ya ben ona seviniyorum :D Kazanamasın kazıkçılar :D

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
O ayrı, bu ayrı bir şey. Benim derdim kota aşım ücreti değil. Haberin doğruluğu..
Anladığım kadarıyla sadece sosyal medyada ya da başka birinin ilgi çekmek için super online fiyatlarının yayınlanmasının uyanık bir arkadaşımız tarafından kullanmasıyla başlamış olay. Haber doğru değil büyük ihtimalle çünkü fiyatlar yaklaşık aynı ve süper online'dan bahsediyoruz, her zamanki kazık politikaları. Ben uydunet kullanıcısı olarak uydunetten bir haber duyana kadar bu haberin doğruluğunu ciddiye almayacağım.
Super online fiyatlarda bir değişiklik yok bunu da belirtmek isterim. Her tarifesini ezbere bilmesem de değişmiş dedirtecek bir fiyat/tarife değişimi göremiyorum.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Daha haberin doğruluğunu araştırmaktan aciz bir milletiz.. Böyle her okuduğunuza inanacaksanız, kusura bakmayın da semer vuran çok olur..

Superonline sitesinde duyurulan en sonki kota aşım fiyatlarındaki değişiklik duyurusu 1 Nisan 2016'da yapılmış..
Screenshot_20170430-125115.png

Anladığım kadarıyla sadece sosyal medyada ya da başka birinin ilgi çekmek için super online fiyatlarının yayınlanmasının uyanık bir arkadaşımız tarafından kullanmasıyla başlamış olay. Haber doğru değil büyük ihtimalle çünkü fiyatlar yaklaşık aynı ve süper online'dan bahsediyoruz, her zamanki kazık politikaları. Ben uydunet kullanıcısı olarak uydunetten bir haber duyana kadar bu haberin doğruluğunu ciddiye almayacağım.
Super online fiyatlarda bir değişiklik yok bunu da belirtmek isterim. Her tarifesini ezbere bilmesem de değişmiş dedirtecek bir fiyat/tarife değişimi göremiyorum.
Güzel kardeşim ben başka şeyden bahsediyorum, sen başka şeyden..

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Yalan haber olduğunu düşünüyorum. Onca alternatif varken o kadar müşteri kaybını göze alamazlar.