Akılli tv önerisinde bulunurmusunuz?

Bu konuyu okuyanlar

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Tv nin yok şöyle akıllı yok böyle çekirdekli felan dediklerine kapılma sadece dahili uydulu bir led tv al burdan edeceğin tasarruf ile hdmi çıkışlı ucuz yollu bir Laptop al tv ye bağla kullan derim.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Tv nin yok şöyle akıllı yok böyle çekirdekli felan dediklerine kapılma sadece dahili uydulu bir led tv al burdan edeceğin tasarruf ile hdmi çıkışlı ucuz yollu bir Laptop al tv ye bağla kullan derim.
sende iyice kafamı karıştırdın.öyle olsa herkes bu şekilde yapar
nu 8000 ile sj850v arasında bir türlü karar veremiyorum

nu 8000 dts desteği yok.kumandası ve yan görüş açısı iyi değil
sj850 daha eski model.ışık sızması var.sıyahlar tam sıyah değil.vedaha pahalı
neden ?dün gece vatanda nu 8000 5400tl inmişti
sj850 v en ucuz 6150 tl.fiyatı düşmüyor

LG Tvler ıphone telefonlar gibi fiyat hiç düşmüyor
samsung bildiğimiz aynı samsung.ürün satılamayınca indirime giriyor

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Bak benim evimde Samsung 4K ue40ju6410u tv var Samsung 40JU6410 Ultra HD (4K) TV
youtube ve web sitesi olarak sıkıntısız açıyor.
Aynı zamanda yan odadaki Laptop 10metrelik hdmi kablosu ile tv ye sürekli bağlı kablosuz mouse ve klavye salondan rahat görüyor laptobu .
Hız olarak tv hiçbirşekilde pc ile yarışamaz pc fark atar.
Ve tv den youtube veya web üzerinden açılan filmler nadirde olsa sanki zoom yapılmış gibi ekrandan taşıyor böyle olunca izlenmiyor pc de bu sorun yok.
Bir videoyu görüntü kalitesi olarak ha tv den açmışsın ha pc den açmışsın kalite farkı yok ama benim internet hızım Max 10mpbs daha yüksek olsa pc görüntüde fark atar diye düşünüyorum.
Pc nin eksileri ekstra açma kapama ile uğraşmak ve ekstra elektrik sarfiyatı
Pc nin artıları hız ve geniş kapsamlı multimedia desteği örneğin tv ile internete girip mailinde bulunan bir pdf dosyasını açmak mümkün olmayabilir.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Bak benim evimde Samsung 4K ue40ju6410u tv var Samsung 40JU6410 Ultra HD (4K) TV
youtube ve web sitesi olarak sıkıntısız açıyor.
Aynı zamanda yan odadaki Laptop 10metrelik hdmi kablosu ile tv ye sürekli bağlı kablosuz mouse ve klavye salondan rahat görüyor laptobu .
Hız olarak tv hiçbirşekilde pc ile yarışamaz pc fark atar.
Ve tv den youtube veya web üzerinden açılan filmler nadirde olsa sanki zoom yapılmış gibi ekrandan taşıyor böyle olunca izlenmiyor pc de bu sorun yok.
Bir videoyu görüntü kalitesi olarak ha tv den açmışsın ha pc den açmışsın kalite farkı yok ama benim internet hızım Max 10mpbs daha yüksek olsa pc görüntüde fark atar diye düşünüyorum.
Pc nin eksileri ekstra açma kapama ile uğraşmak ve ekstra elektrik sarfiyatı
Pc nin artıları hız ve geniş kapsamlı multimedia desteği örneğin tv ile internete girip mailinde bulunan bir pdf dosyasını açmak mümkün olmayabilir.
yani bilmiyorumn.söylediklerin mantıklı gibi.bende düşük özellıkte laptop var.ekranı kırık
laptopumdan daha iyi note 8 telefonum var.daha önce hiç ne telefonu tv ile nede bilgisaayrı tv ye bağlayarak kullanmadım.şidmıye kadar hep tüplü tv kullandık.laptobu tv ye hangi amaçla bağlayacağım?hem kablo yerıne blutut ile olmuyor mu?yani bunun için orta yerde kablo falan kullanmak istemıyorum.telefonda sadece hmdı ile bağlanıyor bilmıyorum.normal bılgısayarıma hdmı ıle bağlanıyorum
tv yı fazla kullanmayacağım ama almışken yine orta düzeyde birşey almak istiyorum
şuan aklımda js850 ve nu8000 modelleri var

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
yani bilmiyorumn.söylediklerin mantıklı gibi.bende düşük özellıkte laptop var.ekranı kırık
laptopumdan daha iyi note 8 telefonum var.daha önce hiç ne telefonu tv ile nede bilgisaayrı tv ye bağlayarak kullanmadım.şidmıye kadar hep tüplü tv kullandık.laptobu tv ye hangi amaçla bağlayacağım?hem kablo yerıne blutut ile olmuyor mu?yani bunun için orta yerde kablo falan kullanmak istemıyorum.telefonda sadece hmdı ile bağlanıyor bilmıyorum.normal bılgısayarıma hdmı ıle bağlanıyorum
tv yı fazla kullanmayacağım ama almışken yine orta düzeyde birşey almak istiyorum
Tv ye kablosuz baglanman için tv de ve telefonda o özellik olması lazım.
Kablosuz bağlantıda görüntü kaybı çok fazla ve Laptop ile tv ye kablosuz baglanman için ekran kartının bu özelliği desteklemesi gerekiyor.
Benimki sana sadece bir fikir vermekti hdmi bağlantıda hiçbir problem yaşamadım son karar senin.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459

Ben 5400 den 55NU8000 aldım aldım hadi hayırlısı. Kafandaki karışıklığı gidermek için bazı soruları cevaplaman lazım.

- TV almanda ki öncelik nedir?
4K veya 1080p kaliteli filmler izlemek. ( Cihaz üzerinden) ( PC ile )
Türksat,Dijitürk üzerinden yayın izlemek
PC ile oyun
Konsol ile oyun.
Tüm işlerimi ;
-TV üzerinden halledeyim
- PC ,Laptop ile
- TV box ile (android )

Bu site de ki LG SJ8500 vs Samsung NU8000 Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com karşılaştırmaya bakarsan skorlar genel de " film" performansı üzerinedir. Mesela LG nin siyahlar da ki başarısızlığı IPS panelden kaynaklanmakta. Siyahlar tam siyah değil. Eğer devamlı karanlıkta film izliyorsan bu önemli olabilir ama değilse senin için gereksiz detaydır. Fakat HDR li video izliyorsan burada kontrastın önemi artar.
Bana öyle geliyor ki siz olmuşken en iyisi olsun düşünüyor gibisiniz.
Mesela Webos un kullanımı,app çeşitliliği Samsunga göre çok daha iyidir. Magic kumanda ile türkçe arama yapabilirsiniz. Malesef Samsung da bixby den dolayı mikrofon kullanılamıyor. Youtube açılıyor amöa türkçe desteği yok. Bu sizin için eksi midir? İndirdiğiniz DTS filmleri 5.1 olarak NU8000 çözmüyor ( 2018 hiçbiri) bu önemli midir sizce? (stereo ses alırsınız ) 5.1 optik ses sisteminiz yoksa bence hiç bir önemi yok.

LG SJ850
+ IPS Canlılığı
+ Panel Yandan görüş açısı
+ Webos 3.5 çok fonsiyonel arayüz
+ DTS desteği
+ 1080p 120hz

- RGBW alt dizilimli IPS panel ( Çoğu yerde bundan dolayı 2-3K çözünürlüğüe sahip deniliyor )
- Tepki süresi ( VA panele göre )
- 2017 Model
- Işık sızması
- Kontrast ve siyah olmayan siyah :)

Samsung 55NU8000
+ 2018 Model
+ Başarılı Siyah ve Kontrast
+ Işık sızmasız daha iyi seyir.
+ VA panel düşük input lag 1080p,4K
+ Tepki Süresi
+ VRR 1080p@120hz, 2K@120hz (PC,Xbox) 4K@60 + Freesync
+ 120hz+ 240hz (Motion plus ile)
- Tizen 4.0 den dolayı az uygulama (güncelleniyor)
- Daha düşük başarımlı arayüz Webosa göre
- Kumandadan sesli türkçe arama yok (uygulama başlatılıyor)
- DTS 5.1 çözme yok (2018 Samsunglar da yok )
- Yandan görüş açısı

Mesela LG de Webos arayüzü benim için olmazsa olmazlarım dı fakat bu model LG bence 55NU8000 e göre düşük kalıyor.
Eğer ki 2018 model LG
6300₺den piyasaya girmeyeceği ortada
olsaydı muhtemelen şunu yapacaktım. Ya yine 55NU8000 alacaktım yada bütçeyi 7500₺ e çıkartıp LG B7V OLED tv alacaktım.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Dts desteği olan televizyon almış olsan bile ses sistemi olmadan kullanamayacaksın.
Ayrıca Dts desteği olmayan bir televizyon almış olsan bile optik kablo ile bağlayacağın Dts desteği olan bir ses sistemi işini görecektir, çünkü optik kabloda ses çözme işlemini ses sistemi yapar.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Ben 5400 den 55NU8000 aldım aldım hadi hayırlısı. Kafandaki karışıklığı gidermek için bazı soruları cevaplaman lazım.

- TV almanda ki öncelik nedir?
4K veya 1080p kaliteli filmler izlemek. ( Cihaz üzerinden) ( PC ile )
Türksat,Dijitürk üzerinden yayın izlemek
PC ile oyun
Konsol ile oyun.
Tüm işlerimi ;
-TV üzerinden halledeyim
- PC ,Laptop ile
- TV box ile (android )

Bu site de ki LG SJ8500 vs Samsung NU8000 Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com karşılaştırmaya bakarsan skorlar genel de " film" performansı üzerinedir. Mesela LG nin siyahlar da ki başarısızlığı IPS panelden kaynaklanmakta. Siyahlar tam siyah değil. Eğer devamlı karanlıkta film izliyorsan bu önemli olabilir ama değilse senin için gereksiz detaydır. Fakat HDR li video izliyorsan burada kontrastın önemi artar.
Bana öyle geliyor ki siz olmuşken en iyisi olsun düşünüyor gibisiniz.
Mesela Webos un kullanımı,app çeşitliliği Samsunga göre çok daha iyidir. Magic kumanda ile türkçe arama yapabilirsiniz. Malesef Samsung da bixby den dolayı mikrofon kullanılamıyor. Youtube açılıyor amöa türkçe desteği yok. Bu sizin için eksi midir? İndirdiğiniz DTS filmleri 5.1 olarak NU8000 çözmüyor ( 2018 hiçbiri) bu önemli midir sizce? (stereo ses alırsınız ) 5.1 optik ses sisteminiz yoksa bence hiç bir önemi yok.

LG SJ850
+ IPS Canlılığı
+ Panel Yandan görüş açısı
+ Webos 3.5 çok fonsiyonel arayüz
+ DTS desteği
+ 1080p 120hz

- RGBW alt dizilimli IPS panel ( Çoğu yerde bundan dolayı 2-3K çözünürlüğüe sahip deniliyor )
- Tepki süresi ( VA panele göre )
- 2017 Model
- Işık sızması
- Kontrast ve siyah olmayan siyah :)

Samsung 55NU8000
+ 2018 Model
+ Başarılı Siyah ve Kontrast
+ Işık sızmasız daha iyi seyir.
+ VA panel düşük input lag 1080p,4K
+ Tepki Süresi
+ VRR 1080p@120hz, 2K@120hz (PC,Xbox) 4K@60 + Freesync
+ 120hz+ 240hz (Motion plus ile)
- Tizen 4.0 den dolayı az uygulama (güncelleniyor)
- Daha düşük başarımlı arayüz Webosa göre
- Kumandadan sesli türkçe arama yok (uygulama başlatılıyor)
- DTS 5.1 çözme yok (2018 Samsunglar da yok )
- Yandan görüş açısı

Mesela LG de Webos arayüzü benim için olmazsa olmazlarım dı fakat bu model LG bence 55NU8000 e göre düşük kalıyor.
Eğer ki 2018 model LG
6300₺den piyasaya girmeyeceği ortada
olsaydı muhtemelen şunu yapacaktım. Ya yine 55NU8000 alacaktım yada bütçeyi 7500₺ e çıkartıp LG B7V OLED tv alacaktım.

öncelikle hayırlı olsun dıyelım.güle güle kullanın.sanırım vatanda indirimden aldınız
youtube türkçe değil derken paylaşılan videoların altındaki başlıklar Türkçe değilmi?
lg nın kumandası gibi samsung kumandası satılmıyor mu?
karanlık ortamda pek tv izlemem.ancak çok nadir olarak arşivimde bulunan korku filmlerını karanlıkta izlerim
ayn açı nın derecesi önemli.tv ye sıfırdan bakınca mı beyazlama oluyor yoksa her durumda yandan bakınca yine beyazlama oluyor mu?yani açı derecesi nedir ?
dts formatlı bazı filmlerim var.sanırım bunu programla ses dönüştürebiliyor.bunu yapmak zor olmasa gerek.ama seste ne derece bozulma yaşanır onu bilemiyorum
oyun pek oynamam.

yani bana kullanımı kolay,hemen öğrenebileceğim,fazla karışık olmayan tv lazım
bu arada sanırım daha önce düşündüğüm mu9000 modeli nu8000 modelinden daha iyi değil mı?

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Arcelik marka 55 ekran tv miz omrunu tamamladi.yani tüpü bitti.yeni tv almak istiyorum
Tv yi koyacagim oda 18 metrekare.140 yada 127 ekran almayi düşunuyorum.aklimda LG marka var.lakin aklima takilan soru var.bizim ev sobali oldugundan oda bazen cok dumanli oluyor.ve bazen bizimkiler sobayi aşiri sekilde yakiyorlar.soba ile tv yi koyacagim yer arasinda havadan 2 metre mesafe var.benim endisem bundan dolayi tv nin zarar gorebilecegi.cunku daha onceki tuplu tv nin yan kisminda genlesme nedeniyle kabarma olmustu.sanirim oda sicakligindan dolayi olmustu.sizce bu endiselerimde haklimiyim.yani saydigim sebeplerden dolayi tv ye zarar gelir mi.birde LG nin hangi modelini önerirsiniz?
televizyon ve sobayi bir araya getirdin ya eskilere gittim bir an.. ( .bizim ev sobali oldugundan oda bazen cok dumanli oluyor.ve bazen bizimkiler sobayi aşiri sekilde yakiyorlar. ) buradaki samimiyetten bahsediyorum) konuya gelirsek Marka olarak kesinlikle ilk Philips sonra ise samsung öneriyorum. Ilk öncelikle hespiburada sitesine goz atamani öneririm smart tv senin icin onemli degilse normal ledlere de bakabilirsin ki tv box ilede nete girme işini daha ucuza çozersin. Iyi günler dilerim...

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
arçelik varken vestel varken dövizleri gevurlara kaptırmayın...