Akıllı Telefonunuzda Kaç Saat Ekran Süresi Alıyorsunuz

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

FurkanT.

Profesör
Arkadaşlar merak ettim de bir akıllı telefon için kaç saat ekran süresi iyi? Ve sizin telefonlarınız kaç mah ile kaç saat ekran süresi alıyor ? Paylaşırsanız sevinirim. Bugün test ediyorum bakalım kaç saat alacak ? Sizin de cevaplarınızı bekliyorum.

Transistor

Profesör
S8 bataryası 3000mAh 7 8 saat alıyorum. Eğer gün içinde hiç Wi-fi , mobil veri açmazsam 9saat'e yaklaşıyor.

Transistor

Profesör
Oyun oynuyor musunuz peki ?
9 saat aldığım zamanlar hiç oynamıyorum ama oynadığım zamanlar 7 ile 8 saat arasında değişiyor. Mesela elimden hiç(abartısız) düşürmediğim zamanlar oluyor sürekli oyun oynuyorum yani ekran süresi ile şarjdan çıkarma süresi neredeyse eşit oluyor. 5.5 6 saat alıyorum o zaman.

FurkanT.

Profesör
9 saat aldığım zamanlar hiç oynamıyorum ama oynadığım zamanlar 7 ile 8 saat arasında değişiyor. Mesela elimden hiç(abartısız) düşürmediğim zamanlar oluyor sürekli oyun oynuyorum yani ekran süresi ile şarjdan çıkarma süresi neredeyse eşit oluyor. 5.5 6 saat alıyorum o zaman.
S8 ve güncelleme ile S7 ye Ekran çözünürlüğü ayarlama geldi sanırım , bunun da etkisi oluyordur oyunlarda. Bir de 10nm işlemci sonuçta . Pil performansında başarılı olması gerekir zaten.

F1kan

Profesör
Beyler açık konuşmak gerekirse ne kadar çok ekran süresi alıyorsanız o kadar çok düşünmek lazım eğer iş dışı kullanım varsa.
Çünkü bir günün 6 saatten fazlasını telefona bakarak geçirmek zamanı bence büyük bir zaman kaybıdır. Tekrar diyorum iş için kullananlardan bahsetmiyorum.
Bu arada hepinizin bayramını kutlarım

FurkanT.

Profesör
Beyler açık konuşmak gerekirse ne kadar çok ekran süresi alıyorsanız o kadar çok düşünmek lazım eğer iş dışı kullanım varsa.
Çünkü bir günün 6 saatten fazlasını telefona bakarak geçirmek zamanı bence büyük bir zaman kaybıdır. Tekrar diyorum iş için kullananlardan bahsetmiyorum.
Bu arada hepinizin bayramını kutlarım
Çok haklısın fakat gezi oluyor , gün boyu telefonu şarja takamiyorsun mesela , fotoğraf çekiyorsun , yolculukta sıkılıp oynuyorsun illa ki bu ekran süresine ihtiyaç duyduğumuz vakitler oluyor. Pil omrü uzun olsun ihtiyacın olduğu zaman olur .

F1kan

Profesör
Çok haklısın fakat gezi oluyor , gün boyu telefonu şarja takamiyorsun mesela , fotoğraf çekiyorsun , yolculukta sıkılıp oynuyorsun illa ki bu ekran süresine ihtiyaç duyduğumuz vakitler oluyor. Pil omrü uzun olsun ihtiyacın olduğu zaman olur .
Tabikide alternatif olucak. Bir uzun yola gidiyorsun film dizi, kitap falan okuyorsun veya merak ettiğin şeyleri araştırıyorsun o boş zaman diliminde.
Ama özellikle bazı yaşı küçük kardeşlerimiz esiri oldu telefonun. Elinden düşmüyor. Gerçi artık büyük küçük ayırt edilmiyor. İleride çok ciddi sorunlara sebep verir bu. Hatta bak sana küçük bir bilgi veriyim hocam. Hangi sosyal medyada bildirim panelinde bir işaret çıkıyor ya beğenme veya yorum yapılmasıni bildiriyor. O sırada insan beyninde yaşanan olayları zamanın olduğu zaman bir araştır. İnan ki hayretler içinde kalıcaksın.
Ve bu durum ileride psikolojik sorunlara sebep olması yüksek olasılıklı. Gerçi şu zaman dilimine baktığımız intihar bile sosyal medya üzerinden yapılır oldu. Veya sırf daha çok beğenilmek uğruna ne hallere düşen insanlar var

FurkanT.

Profesör
Evet kimi insanlar sosyal medyada kimi insanlarda oyun bağımlısı . Zaten şu sosyal medyadan sırf beğeni almak için başkaları tarafından ilgi görmek için gün boyu zamanını boşa harcayan insanlar var . Ve bu durum psikolojik bir sorunun göstergesi. Vaktimizi doğru kullanmalıyız.
Bu arada sizin de bayramınız kutlu olsun.

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
Note 4 ümde gün boyu internet açık durumda belki bir saati anca görüyorum sosyal de var ama geneli oyun ve ağırlıkta SDN

Durmuşkandemir

Profesör
13 saat bekleme 3 saat ekran da şarj şuanda %46 en yaralı olduğum konu şu batarya konuları 6s telefon

FurkanT.

Profesör
Bir şey sorcam , Telefonda kamerayı açtığım zaman şarj çok hızlı gidiyor. İnternette mesela 2dk da 1 sarj giderken kamerada dakika başı belki anlık
%1 şarj yiyor. Acaba lazer odaklama sebep oluyor olabilir mi?

Durmuşkandemir

Profesör
Iphone 6S Plus kullanıyorum pil sekmesinden baktım ama kullanım ve bekleme tire olarak gözüküyor şarjım şu an %85 nedir acaba sizce bu durum?
Ss çekip atabilir misin hocam bir bakayım şuan kafam yoğun olduğu için anlayamadım tam olarak sen ekran görüntüsünü al bir bakayım

FurkanT.

Profesör
S8 bataryası 3000mAh 7 8 saat alıyorum. Eğer gün içinde hiç Wi-fi , mobil veri açmazsam 9saat'e yaklaşıyor.
Asus Zenfone 3 Laser 3000mah
Çoğunlukla wifi bağlıydı
70 dk kadar oyun oynadım
2 saat kadar müzik dinledim
2 - 3 saat internet ve Watsapp
Parlaklık genellikle orta civarlardaydı
Tam olarak 6 saat 42 dakika süre aldı
Sizce iyi mi ?

Transistor

Profesör
Asus Zenfone 3 Laser 3000mah
Çoğunlukla wifi bağlıydı
70 dk kadar oyun oynadım
2 saat kadar müzik dinledim
2 - 3 saat internet ve Watsapp
Parlaklık genellikle orta civarlardaydı
Tam olarak 6 saat 42 dakika süre aldı
Sizce iyi mi ?
Ortalama bir performans. Wi-Fi değilde mobil verideyken çok yiyor.

FurkanT.

Profesör
Bence iyi yani bugün sadece test etmek icin bu kadar mesgul oldum yoksa bu kadar fazla vakit gecirmiyorum. Sabah 7.30 dan aksam 6.30 a kadar yogun kullanmis gibi oldum. Yoksa beni 2 gun goturecek demekki

stat counter