Akıllı Telefonların Sar Değerleri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

rawkid

Dekan
G4'te hafif yükselmiş ama tehlikeli boyutta değil.
T50 kullaniyorum. Sar degeri 1,23 bazen beynim patlarmi diye korkuyorum. Gece kulaklikla muzik dinlerken radyasyondan dolayi cizirtili sesi duyabiliyorum. O deger yuksekmi sence? Bi sekilde elden cikarmam lazimda alan olmaz be :(

Meridian

Dekan
T50 kullaniyorum. Sar degeri 1,23 bazen beynim patlarmi diye korkuyorum. Gece kulaklikla muzik dinlerken radyasyondan dolayi cizirtili sesi duyabiliyorum. O deger yuksekmi sence? Bi sekilde elden cikarmam lazimda alan olmaz be :(
Bazı ülkelerde 2'nin üstü bazı ülkelerde 1'in üstü tehlikeli gösteriliryor.
Bak mesela benim G3 en düşük değerlerden biri. Ama gece çok kurcalayınca ısınıyor ve başım ağrımaya başlıyor. Ben bunun radyasyondan olduğunu düşünüyorum.

Daha bilgili kişilere danış ona göre değiştir veya değiştirme telefonu. :)

MrSmoke

Dekan
Yüüksek yav 1 in altında olması lazım.

pinterest

Profesör
Yüüksek yav 1 in altında olması lazım.
Sen böyle diyorsun da Moto X (2'ye yakın) (2014) ile replika telefon kullananlar ne yapsın?

@mic check Büyük sorun oluşturmaz o değer o kadar da büyük değil. Sola ile yakınmış.

Xperia Sola (ve Sony'nin diğer 2012 serisi) kullananlar ölmediyse.
@Pilot Kalem Samsung'un genel özelliği o (Istisnalar kaideyi bozmaz). 4G'li ve Snapdragon'u cihazların SAR değeri genelde Exynos(ya da Spreadtrum,Marvell,Novathor)'dan daha fazladır.

Elusive

Dekan
Amaan atın ölümü arpadan olsun sallayın gitsin :mrgreen:

QuadShock

Üyecik
S6 ve iPhone 6'nın değerleri yüksekmiş, amiral gemisi olduğu için radyasyonu bol keseden atıyorlar sanırım :mrgreen:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

SAR US1.15 W/kg (head) 1.16 W/kg (body)
SAR EU0.38 W/kg (head) 0.50 W/kg (body)

EU0 yazan ülkemizde dağıtılan cihaz mı oluyor yani Europe ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
SAR değerini plastik alüminyum falan diye ayırmayın adam gibi testlere bakın alüminyum kasa diye iPhone almayın zombiye dönersiniz çocuğunuz olmaz Galaxy Note 2 plastik kasa ama SAR değeri 0.17 w/kg kafada.

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
LG G4
Htc One M9
Htc Desire 820 listeye eklenmiştir . Liste güncellenmeye devam edecektir . Piyasadaki çoğu cihazın sar değeri kolayca bulunmuyor araştırarak buluyorum .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Zenfone 2 yüksek olduğu için mi İnternette yayınlamıyolar acaba

ProRat`

Profesör
Böyle büyük firmaların 2'nin üzerine çıkacağını sanmıyorum. Çin malı markalara dikkat etmek gerek. ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Vestelin venus sar degerleri coook dusukmus bunun icin sevindim acikcasi.

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Bayramda liste güncellenecek arkadaslar sabır. Ama bulması uzun sürüyor modelleri yavas yavas her sey

/xo/

Ready to Rock! °°°
Bayramda liste güncellenecek arkadaslar sabır. Ama bulması uzun sürüyor modelleri yavas yavas her sey
Abicim karışmak gibi oluyor ama şu koca liste 1 günümü almaz. Uzun sürüyordan kasıt 30 saniye ise zaman kavramını gözden geçir derim.

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Abicim karışmak gibi oluyor ama şu koca liste 1 günümü almaz. Uzun sürüyordan kasıt 30 saniye ise zaman kavramını gözden geçir derim.
Bilgilerin hepsi farklı kaynaklarda çoğu model gsmarenada bulunmuyor . Aç interneti bak daha kapsamlı böyle toplanmış liste varsa tamam diyeceğim . Bir model için yarım saat araştırdığım forum forum gezdiğim oluyor

stat counter