Akıllı Telefonlara Linux Geliyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

REDFOKS

Kürşad'ın Kırkıncı Çerisi Ϝ ϓ ſ Ϟ
Mevcut akıllı telefonlara kurulması için basit bir yöntem olursa beklenenden daha fazla ilgi görür bence

mendocino

Rektör
Hele bide playstore veya apk Program desteği olursa...

mutluçocuk

Asistan
güzele benziyor.Acaba SDN CES'e giderse bunun içinde bir inceleme yapabilirler mi?(CES'te olacağını da sitesinde yazmışlar,ben uyduymuyorum.)

lokman686868

Doçent
Dual boot olmadan olmaz dogru dıyor arkadaşta 2gb ram bile zor verirler lınuxlu bi telefona hatta 1gb buda Dual bootu kaldırmaz :)

nic_ufuk

Asistan
keşke hemen çıksada yüklesek androidden falan çok sıkıldım forever ubuntu mobile os :)

karacaerc

Profesör
Sürümler android gibi rastgele olsa ancak telefona entegre olup optimum performansla çalışabilse. Ya da performans ayarlarını vs işte yapabilsek de ios gibi performanslı olsa. Android yerine anında kurarım eğer ihtimali varsa! Gerçi bir yerde babası sayılır :D

metinali

Doçent
Çok daha önceden planlanan fakat geç kalınmış bir proje.Herhangi bir üretici desteği almış değil, şu haliyle Android, Ios, Blackberryos ve Windows'la yarışabileceğini düşünmüyorum, ancak Tizen, Firefoxos, Ubuntu mobile birbirleriyle çekişir.Şu anda masaüstündede eski popüleritesini yitirmiş durumda.

Android köküne kadar linux zaten daha neresine gelecek akıllı telefonların? Ubuntu gelecek deyin bari.

orcnd

Dekan
qml kullanıyormuş. yenilikçi bir girişim olarak değerlendirebiliriz. engadget'daki videosunda prototip üzerindeki denemesi var mevcut telefonlardan çok farkı yok. navigasyon açısından güzel şeyler düşünmüşler.

qml'in yaygınlaşması açısından bir ivme getirebilirse çok iyi olur. mevcut yazılım stilleri günümüz mobil konseptlerini uygulamayı zorlaştırıyor. qml bu soruna güzel bir çözüm.

Ghost34

Profesör
donanımı yazılım ile güzel harmanlarsalar ve sistem stabil çalışırsa tadına bakarız zaten sıkıldık artık androidten iostan wpden

engerex

Dekan
Dual boot ile RAM'in bir ilişkisi yok. ROM önemli.

kosasker

Profesör
Bir an önce Galaxy note için iyileştirmeleri yapsınlar kuralım :D

Samsung' u beklemeye gerek kalmadan, java zımbırtısı ile uğraşmadan temiz bir sistem kim istemez.

Sürekli de güncel kalacaktır. Hele birkaç ay geçsin bakalım :D

Android'den daha iyi bir optimizasyona sahip olursa iOS'a hakiki bir rakip gelmiş olur açıkçası...

bLaCkSouL

Profesör
Dual boot cidden gerekli. Şu anda bile bazı Samsung cihazları iki farklı Android ROM'unu dual boot yapabiliyor. Eğer boyut olarak aşırı kaçılmazsa kolaylıkla dual boot yapılabilir diye düşünüyorum. En azından denemek isteyen insanlara güzel bir fırsat olur. Hatta beğenirlerse ana sistem olarak bile kullanabilirler.

mustang

Dekan
Android'de Linux değil mi?
Ben yanlışmı biliyorum.
Bence Linux gelirse sadece firma ismi değişir.
Ama Android kadar başarılı olur mu?
Onu zaman gösterir.

sakirsensoy

Üyecik
Bence arayüzü iPhone'dan bile daha iyi olmuş. Tamamen farklı bir bakış açısı var. Benim çok hoşuma gitti. Eğer donanımcılar desteklerlerse çok iyi yerlere gelebilir.

stat counter