Akıllı Telefonlar Dell'eniyor!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Cem

Profesör
Katılım
23 Ağu 2006
Mesajlar
1,028
Puanları
0
Ülkemizde dizüstü bilgisayar ürünleriyle yakından tanıdığımız Dell, pek yakında Akıllı Telefon pazarında boy gösterecek. Peki Dell hangi ürünlerinde hangi işletim sistemini kullanacak?

Direkt satış yöntemiyle Amerika'da bilgisayar pazarında üst sıralara kısa sürede yükselen Dell, şu sıralar gelecek vaat eden mobil işine girmeye hazırlanıyor. Teksas menşeili Dell Computers'ın kurucusu ve direkt satış sisteminin fikir babası Michael Dell, dün verdiği röportajın satır aralarında akıllı telefon pazarına gireceklerine dair ipuçları verdi.

Netbook'tan sonra sıra akıllı telefonlarda...
Aslında daha önceleri PDA pazarına giren Dell, düşük fiyat avantajıyla pazarda yer edinmeyi başarmıştı. Ancak bugün için durum farklı. Zira akıllı telefon ve netbook pazarı sivri bir yükseliş trendine sahip. Dell'in Netbook konusunda başarılı adımlar attığı geçtiğimiz haberlerimizde sizlere yansıttığımız üzere ortada.
Ne var ki, bir diğer sıcak pazar olan akıllı telefon işinde şu an varlığı söz konusu değil. Michael Dell'in üstü kapalı sözlerine binaen yakında Dell markalı, Android ve Windows Mobile işletim sistemine sahip akıllı telefonları piyasada görmemiz mümkün.

Dell'in yaptığı transferler akıllı telefon kokuyor
Dell'in telefon işine girmesine inanmak için aslında çok zorlamaya gerek yok. Çünkü son olarak Motorola'nın telefon işinin başında yer alan yönetici Ron Garriques şu an Dell'de görev yapıyor. Garriques'in önümüzdeki ay sona erecek olan 'aynı iş dalında bir rakip firmada çalışamaz' maddesini içeren anlaşması da, Dell'in akıllı telefon işine girmeye ne kadar yakın olduğunu gösteriyor.
:: Dell akıllı telefon pazarında bir değişiklik yapar mı?
Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net
 

JuGoLaTe

Asistan
Katılım
2 Ara 2008
Mesajlar
413
Puanları
0
Degisiklik yapmasi gerekmiyorki..... Diger tellerin özelliklerini barindirip daha ucuz bir fiyata satip digelerinin fiyatini düsürsün yeter.. onu alacagimdan degil yaniii maksat bi ise yaramis olsun... :)
mesela htc touch hd xperia x1 veya n97 cikmadi daha ama örnek olarak gösterilebilir...
 
Üst
stat counter