Akilli telefon wifi kopma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

burakbzkrt7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar. Evimde uydunet interneti kullaniyorum asus zf 2 cihazimda wifi surekli kopuyor ozellikle video izlerken 5 dk video doluyor sonra yukledigi kisma gelince duruyor wifi yi acip kapayinca tekrar yukluyor. Baglanti var gorundugu halde kopuyor surekli. Evinde uydunet kullanan arkadasim iphone 5 cihazindada ayni problemden sikayetci. Sorun nedir yardimci olurmusunuz? [emoji6] [emoji5]

Tekno Elma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
uydu netin modeminde sorun olabilir modemi ne kadar süredir kullanıyorsunuz

burakbzkrt7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.5 ay kadar oldu ag baglantisini statik yaptim bu sekilde denedim ama malesef sorun halen devam ediyor

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
kuzenimde evde uydu net kullanıyor modemin wifisi çok kaliteli olmadığı için iphone 6 plusda modemin yanında 1 diş zar zor çekiyor bazı modemler cihaz seçebiliyorlar. Eğer imkanın varsa accespoint al bağla accespointin wifisini kullan. Hem daha hızlı olur hemde kapsama alanı genişler.

Eğer durumun yoksa accespoint almaya... Şu dediğim yöntemi dene bende öyle kullanıyorum..

Evinde eski bir kablosuz modem varsa modemi sıfırla bilgisayara ethernet ile bağla arayüz ip sini değiştir ana modem ile aynı ip grubuna al
örnek : ana modem arayüzü 192.168.0.1 ise
2. modemin : arayüz ip sini 192.168.0.50 yapacaksın

ardından kablosuz ayarlrına girip wifi ismi ve şifreni koy
En son olarak LAN kısmına gir ve DHCP denen ayarı bulup devredışı bırak ayarları kaydet.
(Eğer huawei modem varsa WAN'denen ayarıda devredişi birakman gerekiyor...)

Bu işlemleri yaptıktan sonra bir ethernet kablosu al bir ucunu ana modeme diğer ucunu 2. modeme tak 2. modemi fişe tak ve çalıştır.

Veeee wifiye bağlan bak keyfine :)