Akıllı Tahta Şifresi

Bu konuyu okuyanlar

SaintJermen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Geçen sene akıllı tahtanın giriş şifresini değiştirmiştik lakin şimdi ben dahil kimse hatırlamıyor, ve bugün 10.sınıflar ders işleyemedi bu nedenden ötürü.

Flash belleğime başka bir tahtadan parola sıfırlama diski oluşturup şifreyi kaldırabilir miyiz ? Yoksa başka çözebileceğimiz bir yöntem var mı ?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Oncelikle bir usb bellege windows 7 kurulumunu yukle. Bunu bir iso ve rufus yazilimi ile yapabilirsiniz. Ardindan su rehbere bakin:Ben bu rehberden cozume ulastim kendi bilgisayarimda. Sorumluluk kabul etmem bu arada. Eger komut isteminde yanlis biseyler daha yaparsaniz isletim sistemi calismaz hale gelebilir.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Oncelikle bir usb bellege windows 7 kurulumunu yukle. Bunu bir iso ve rufus yazilimi ile yapabilirsiniz. Ardindan su rehbere bakin:Ben bu rehberden cozume ulastim kendi bilgisayarimda. Sorumluluk kabul etmem bu arada. Eger komut isteminde yanlis biseyler daha yaparsaniz isletim sistemi calismaz hale gelebilir.

Hayır.
Bilgisayara format işlemi mutlaka okuldaki bir sorumlu tarafından yapılmalı. Sorumlu yoksa müdürden rica edilip akıllı tahtanın beyni değiştirilmeli. İzinsiz müdahale idare ceazsıyla sonuçlanır.

SaintJermen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hayır.
Bilgisayara format işlemi mutlaka okuldaki bir sorumlu tarafından yapılmalı. Sorumlu yoksa müdürden rica edilip akıllı tahtanın beyni değiştirilmeli. İzinsiz müdahale idare ceazsıyla sonuçlanır.

Aynen öyle hocanın gelmesini bekleyip format attıracağız yapacak bir şey yok.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Hayır.
Hayatimda hic akilli tahta kullanmadigim icin dolayisiyla ben sadece bir cozum onerdim. Acikcasi akilli tahta ile ilgili herhangi bir fikrim yok. :D