Akıl Oyunları

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
(A+B)=76

-A+B=-38

Alt alta toplanırsa 2B=38 -> B=19 bulunur.

B=19 ise A=57'dir.

57/19=3
--- Gönderi Güncellendi ---
Yani doğru cevap 3 olarak verilmiş Muratçım.

Anıl Bozkurt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Bende öyle düşünüyorum, lakin yazım kurallarını da dikkate alınca bu defa 1. şıkkın doğru olduğunu söyleyenler haklılık payı kazanıyor. :)
--- Gönderi Güncellendi ---
A+B=57
A-B=38
A/B=?

İşlem sırasına göre bölme işleminin sonucu kaçtır?
o zaman soruyu yanlış yazmışsınız hocam :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Sadece 3 adet 0(sıfır) kullanarak 6 sayısını elde edebilir misiniz? :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
çözümü biliyordum önceden ,başkası bulsun :)

Sevgili Anıl, daha evvelki soruda hata yapan bendim, hatta özür dilemiştim, lakin o özür olan mesajım kaybolmuş galiba. Bunu en baştan bir hatırlatmak istedim. İkincisi başkaca da çözecek kimse pek yok buralarda sanırım. Var da pek ilgilenen yok belkide, yahut gitti gelmezler. :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Sevgili Anıl, daha evvelki soruda hata yapan bendim, hatta özür dilemiştim, lakin o özür olan mesajım kaybolmuş galiba. Bunu en baştan bir hatırlatmak istedim. İkincisi başkaca da çözecek kimse pek yok buralarda sanırım. Var da pek ilgilenen yok belkide, yahut gitti gelmezler. :)
Sen yaz soruları bakıyoruz biz cevap vermeden de

Anıl Bozkurt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
yolum düşmüştü önceden de tıp düşünmeye başlayınca sınav da yaklaşınca eh matematiğe ilgi azalması gerek bir yerde biyoloji önce gelmeli değil mi :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
yolum düşmüştü önceden de tıp düşünmeye başlayınca sınav da yaklaşınca eh matematiğe ilgi azalması gerek bir yerde biyoloji önce gelmeli değil mi :)

Biyoloji en zayıf olduğum derstir. Matematik olarak cebir okuyordum. Müthiş zevkliydi, 10 üzerinden onluk öğrenciydim o zamanlar. Sonra 70'li yıllar, terör yüzünden rahmetli babam okuldan aldı, iki yıl ara verdikten sonra dönünce modern matematiğe geçiş yapılmıştı. Bir daha dikiş tutturamadım. :)

Not: Bu arada 4.-5 gün kadar evde olamayacağım. Akıl oyunları sizlere emanet! :)
2345+=

Sayıları ve işlemleri bir defa kullanarak bir eşitlik sağlayın.

Ben dönene kadar çözersiniz, yani 5 günlük soru diyelim. :)