Akçay: Real'i yeneriz, Barca'yı zorlarız!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Trabzonspor'un yeni patronu Mustafa Reşit Akçay, Star'a konuştu...

t1_140620130218075002103.jpg

Derenin derinliğini deliye ölçtürürlermiş. Göreve getirilmem radikal bir karar. Süper Lig tecrübem olmadığı için kaygılı olanlar çok rahat olsun.En kısa zamanda R.Madrid ve Barcelona ile final oynarız. Real’i yeneriz ama kardeş Barça’ya karşı renklerinden dolayı biraz zorlanırız.

TRABZONSPOR’UN yeni patronu Mustafa Reşit Akçay, geleceğe ait planlarını STARSPOR’a anlattı. İşte 2 saatlik röportajın detayları.

-Trabzon zorda olmasa (1975’teki gibi) göreve getirilir miydiniz?

“Derenin derinliğini deliye ölçtürürlermiş. Ama ben yönetimin aldığı bu kararı çok radikal görüyorum. Her ne kadar sınırlı ve dar imkanlar gibi görünse de ben, Trabzonspor’un gücünün çok büyük olduğunu ve sorunları çözecek enerjisi olduğunu düşünüyorum. Benim için kutsal bir görev. Belli bir kesimin, Süper Lig tecrübem olmadığı için kaygı duyması gayet normal.”

-Kısa dönemde hedefiniz nedir?

“En kısa zamanda Real Madrid ya da Barcelona ile final oynayacağımızı söyleyebilirim. Real’i mağlup ederim ama Barcelona işi zor. Bu kadar iddialıyım.”

-Bordo-mavi diye Barça’ya kıyak mı geçiyorsunuz?

“Kardeş kulübümüz, renklerimiz aynı. Renklere zorlanıyoruz.”

Ben, ben olmazdım

-Yeni sezonda çıtayı çok yüksek koymuyor musunuz?

“Evet çok doğru. Ama hayatımla ilgili de hep böyledir.”

-1975’ten 84’e kadar 6 kez şampiyon olduk. Şimdi ikincilik ve üçüncülük bile umursanmıyor?

“Yani efsanenin intikamı devam ediyor. Bu düzeni değiştireceğiz.”

-İyi imkanlar sunulsa siz, siz olmazsınız herhalde, öyle değil mi?

“Evet doğru. İyi bir örtüşme.”

Amatörce

-Real’le final oynayacağız diyorsunuz, o zaman ucuz yabancı yerine 10-15 milyon dolarlık yıldız şart değil mi?

“Bence gerek yok. O takım Barcelona ile final oynamışsa karşılığını alacaktır. Hiç çekinmiyorum, bilgime ve birikimime güveniyorum. Oyun felsefemizi anlatmakta zorlanacağımı sanmıyorum. Sadece profesyonel olmaları işimizi zorlaştırabilir ama kalplerine giden yolu bulup onların profesyonel baktıkları bu anlayışı amatör bir ruha dönüştürürsek bir sorun yaşamayız.”

-Profesyonellik para olmuş gibi..

“Evet. Kazandıkları para dünyadakinden vergisiz müthiş bir para. O zaman profesyonelce yaşayayım derse zaten amatöre dönmüş oluyor.”

Generalleri ben istedim

Akçay, “Sizin general olarak adlandırdığınız Hami Mandıralı ve Ünal Karaman’ı ben istedim. İkisiyle çalışmak benim fikrimdi. Herkes kendi işini iyi yaparsa hiçbir problem olmaz. Çalışma anlayış ve prensiplerimizi belirleyip ona göre yol alacağız” dedi.

Senkron tutturulamadı

Trabzon’un patronu, “Kadroda iyi elemanlar var ama senkron tutturulamadı. Yani kapıyı almışsın anahtarını almamışsın misali” sorusuna “Doğru bir tespit. Bu kadro Devler Ligi’nde oynayıp 7 puan topladı. Sonuçta başarısız ve yetersiz oyuncular demek doğru değil. Bu Sarar’dan gömlek alıp Tarlabaşı’nda satmaya benziyor. Yani kendi malımızı değersizleştiriyoruz” diye cevap verdi.

Star Gazetesi

TIGUAIN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir Trabzonsporlu olarak sadece :D üyorum :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Gülmekle kalmayıp bu adamın iyi şeyler başaracağına inanıyorum

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Ne içtiysen ondan istiyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bazi insanlar kendi hayal dunyalari ile gercek dunya arasinda baglanti kurmakta zorlanir. Genelde cocuklarda bu ergenlik doneminde azalarak devam etse de ortam sartlarina bagli olarak yetiskinlik doneminde etkisini kaybeder. Dolaysiyla kisi gercek dunyaya daha fazla baglandigindan hayal dunyasi zayiflar.

Ama goruyorum ki, bazilari yasina bakmaksizin hala bu ikilemle yasiyor. Belki bir anda Trabzonspor un basina teknik adam olmasi aklini allak bullak etmis arkadasin. Ne oldum delisi olmus. Ya da arada bir yaptigi sakalari bize haber diye kakaliyorlar. Isine duydugu heyecanin gostergesi olarak bu tur sakalar yapmis olabilir ama muhabir bunu anlayacak kapasitede degildir ya da art niyetle bunu bu sekilde haber yapmistir.

Cunku bu yastaki adamin ciddi anlamda bu tarz bir yorum yapmasini ihtimal dahilinde bulundurmuyorum ki, bilimsel olarak acikladim nedenini ilk paragrafta. Aybaba kada basarili olursa Trabzon icin bu kafidir. Gecmiste sampiyon bir kadroyu ellerinde tutamamis olmalari yonetimin dengesiz ve kendini kaf daginda goren fabrikator tavirlari yuzunden gerceklesmistir. Yeni yonetimin ve teknik kadronun bu davranislari sergilememsi dilegiyle...

djmemo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnanmak başarmanın yarısıdır ama çapını da bilecen arkadaş.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Yenmek için önce oynayabilmek gerekir:) peste değil tabi gerçek hayatta.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Kaynağa baktım Zaytung değilmiş..
1 Nisanda geçti...
Neyin şakası bu ? :p

KenseiTakezo

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Espritüel hocaları çok seviyorum, kasıntı falan olmıcan arkadaş, espri yapmasınıda bilicen dimi :D