AirTies RT-204 Modem Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
AirTies-204 Modelinde bir modem aldık.
SIFIR-AIRTIES-RT204-ADSL2-MODEM-KABLOSUZ-1-PORT__39140311_0.jpg

Şöyle bir problemimiz var arkadaşlar.
Önceki modemim olan Datron RTA 1030'idi ancak modem yandı 2,5 sene sonunda :) bizde alelacele çıktık Teknosa'ya gittik aldık bu Airties'i biliyordum muhakkak bir sorun çıkacaktı.Çıktıda...:cursing:
Şimdi masaüstü ve benim kullandığım laptop var kardeşim ile ortak kullanıyoruz.
Problemde burada başlıyor.İlk olarak deneme amaçlı 800 küsür ile çektiğim torrent dosyasını denedim 700le çekiyor çekmiyor dosyayı.ort. 600 falan.
Ve paylaştığımız için neti, artık eski hızında da değil net. (Port ayar olayları vs. anlamıyorum buradan düzelicek sanırım)
Paketim 8Mbit'e kadar olan. Bir ayar yapmamız gerekiyor mu modem ile ilgili ? bilgisi olan arkadaşlar varsa yardım edebilirler mi gidemedim de teknosaya kaldı bayram sonrasına :glare:
Datron bulamadım yoksa şaşmazdım modemden. :closedeyes:

---------- Post added at 16:27 ---------- Previous post was at 16:02 ----------

Eklemeyi unutmuşum şöylede bir problemim var.
Wireless özelliğinde de problem var sanırım. çünkü modem açıldıktan 1 saat kadar sonra bağlantısı gidiyor.ancak masaüstünde hala net var.laptop'dan göremiyorum bir daha ağı , reset atana kadar.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
beyler bir yardım edecek yok mu aramızda ?

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
AirTies-204 Modelinde bir modem aldık.
SIFIR-AIRTIES-RT204-ADSL2-MODEM-KABLOSUZ-1-PORT__39140311_0.jpg

Şöyle bir problemimiz var arkadaşlar.
Önceki modemim olan Datron RTA 1030'idi ancak modem yandı 2,5 sene sonunda :) bizde alelacele çıktık Teknosa'ya gittik aldık bu Airties'i biliyordum muhakkak bir sorun çıkacaktı.Çıktıda...:cursing:
Şimdi masaüstü ve benim kullandığım laptop var kardeşim ile ortak kullanıyoruz.
Problemde burada başlıyor.İlk olarak deneme amaçlı 800 küsür ile çektiğim torrent dosyasını denedim 700le çekiyor çekmiyor dosyayı.ort. 600 falan.
Ve paylaştığımız için neti, artık eski hızında da değil net. (Port ayar olayları vs. anlamıyorum buradan düzelicek sanırım)
Paketim 8Mbit'e kadar olan. Bir ayar yapmamız gerekiyor mu modem ile ilgili ? bilgisi olan arkadaşlar varsa yardım edebilirler mi gidemedim de teknosaya kaldı bayram sonrasına :glare:
Datron bulamadım yoksa şaşmazdım modemden. :closedeyes:

---------- Post added at 16:27 ---------- Previous post was at 16:02 ----------

Eklemeyi unutmuşum şöylede bir problemim var.
Wireless özelliğinde de problem var sanırım. çünkü modem açıldıktan 1 saat kadar sonra bağlantısı gidiyor.ancak masaüstünde hala net var.laptop'dan göremiyorum bir daha ağı , reset atana kadar.

Torrent indirme hızı paylaşım ile alakalıdır. Ne kadar çok paylaşan varsa o kadar hızlı iner. ( Bağlantı hızınızın üzerine çıkamaz tabii ki ) Bazı port ayarları ile indirme hızı arttırılabiliyor ama ben daha önce hiç denemedim.

İnterneti daha önce paylaşıyor muydunuz? Paylaşmaya yeni başladıysanız hızınızın düşmesi çok doğal.

Airties kaliteli bir modemdir, Datronla kıyaslamak pek mantıklı değil.

Kablosuz bağlantınızın bir süre sonra kopmasından bahsetmişsiniz. Masaüstü bilgisayarınız modeme ethernet veya usb kablosu aracılığı ile mi bağlı? Yoksa wireles adaptör ile kablosuz bir şekilde mi bağlanıyorsunuz? Masaüstü de wireles bağlanıyor ve hala net var ise sorun laptop'ta olabilir...

Modemin yazılımını güncellemek de sorunu çözebilir...

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
modemin en son güncelleştirmesini yap bağlantı sorunu düzeliyor o zaman.indirme sorunu hakkında bir şey diyemeceğim malesef.

http://www.airties.com/product-details.asp?pn=RT-204&s=5&ci=6&i=&cat1=&cat2=&dil=tr

v3 olana güncelleyin
teşekkürler sonucu tekrar yazıcam.

Torrent indirme hızı paylaşım ile alakalıdır. Ne kadar çok paylaşan varsa o kadar hızlı iner. ( Bağlantı hızınızın üzerine çıkamaz tabii ki ) Bazı port ayarları ile indirme hızı arttırılabiliyor ama ben daha önce hiç denemedim.

İnterneti daha önce paylaşıyor muydunuz? Paylaşmaya yeni başladıysanız hızınızın düşmesi çok doğal.

Airties kaliteli bir modemdir, Datronla kıyaslamak pek mantıklı değil.

Kablosuz bağlantınızın bir süre sonra kopmasından bahsetmişsiniz. Masaüstü bilgisayarınız modeme ethernet veya usb kablosu aracılığı ile mi bağlı? Yoksa wireles adaptör ile kablosuz bir şekilde mi bağlanıyorsunuz? Masaüstü de wireles bağlanıyor ve hala net var ise sorun laptop'ta olabilir...

Modemin yazılımını güncellemek de sorunu çözebilir...

Canlı Torrentleride denedim 800 küsürü gören bağlantı hızı 600lerde :)
interneti daha öncede paylaşıyorduk kardeşim ile aynı odadayız zaten.
modemler hakkında pek bilgim yok ancak datron daha kaliteli gibi gelmişti bana.
masaüstünü bilgisayara ethernet kablosu ile bağladım.
yani bu sorunlar airtiesden önce yoktu sonradan değiştirince oldu.

---------- Post added at 09:48 ---------- Previous post was at 08:23 ----------

son versiyonunu indirdim .bin uzantılı ancak açamadım bir türlü winrar ile defalarca hatalı bozuk dosya olarak gördü...
[MENTION=57563]parlement[/MENTION]

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
teşekkürler sonucu tekrar yazıcam.

Canlı Torrentleride denedim 800 küsürü gören bağlantı hızı 600lerde :)
interneti daha öncede paylaşıyorduk kardeşim ile aynı odadayız zaten.
modemler hakkında pek bilgim yok ancak datron daha kaliteli gibi gelmişti bana.
masaüstünü bilgisayara ethernet kablosu ile bağladım.
yani bu sorunlar airtiesden önce yoktu sonradan değiştirince oldu.

---------- Post added at 09:48 ---------- Previous post was at 08:23 ----------

son versiyonunu indirdim .bin uzantılı ancak açamadım bir türlü winrar ile defalarca hatalı bozuk dosya olarak gördü...
@parlement

.bin i zaten açamazsin. modemin ayarlarına gir. güncelle bölümünden dosya seç de ve indirdiğin dosyayı seçerek,kendisinin yüklemesini bekle

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
@zoki
Hocam nooldu sorunu çözebildin mi..?
Aynı sorun bende de var 1 yıldır idare ediyorum. Bağlantı kopunca kapatıp açıyorum düzeliyor.
Airties e mail attım cihazı kargo ile gönderin diyolar. Gönderecem de get gel tamir süresi falan oooooooo bekle babam bekle.. Valla napacam bilmiyorum.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
kendiliğinden bağlantı kopması kesildi bir kaç güncelleme de yaptım.
bozulursa kesinlikle datrondan başka marka modem almam.
90 tl ye kıyıp alın isterseniz.devam etseydi ben aynı şekilde böyle yapacaktım. [MENTION=94587]Kan Turalı[/MENTION]

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
[MENTION=38650]zoki[/MENTION] biri.net aboneliği kaşılığında aldım ayni garantisi var daha. Bi deneyelim şu güncelleme işini zaten en güncel sürümünde ama bi daha deneyelim olmazsa mecburen gönderecez.