AirTies RT 103 kablolu modemi kablosuz nasıl yapılır. Üstadlar Buraya

Bu konuyu okuyanlar

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Herkeze S.a
Arkadaşlar ben Masaüstü kullanıcısıyım ve kablolu modemim var. (AirTies RT 103)
Şimdi Masaüstü bilgisayarımı kardeşime verdim kendimede Sony Vaio FW21E notebook aldım.

Yapmak istediğim;
Ben Bu kablolu modem ile masaüstü pc ile internete girmek ve access point ilede kablosuza çevirip kablosuz olarakta laptop tan internete bağlanmak.

Elimizdeki Malzemeler:

1 Adet Masaüstü bilgisayar
1 adet notebook
1 adet AirTies RT 103 kablolu modem.

Asıl Sorum Şu;

Bu işlemleri yaparken bağlantı hızımda düşme olur mu?
Yada yok kardeşim access point le uğraşacağına al bi kablosuz modem hem notebook ta hem deskop ta kullan bağlantındada düşme olmaz mı dersiniz?
Yada AirTies RT 103 ile uyumlu çalışan xxx marka access point ile canavar bi şekilde bu işi hem maddi olarak hemde performans olarak bu işi çözersin mi dersiniz?

Kullancağım alan;
Evin içinde 5 odalı bi evde oturuyorum en fazla 20 metre uzaklaşıcam modem den.

Son Olarak;
Eğer Access point ile bu işi çözersiniz derseniz Airties RT103 ile en uyumlu ve performanslı access pint olarak hangisi tavsiye edersiz?
Yada Kablosuz modem al derseniz hangi marka ve model benim için uygun olur. internet hızımı etikelemeyecek şekilde..

Yardımlarını esirgemeyen arkadaşlarıma şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum :)

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bende de şu an sende bulunan modemin aynısı var.şu anda hem kablolu hemde kablosuz olarak hzimet veriyor.
tabi yanında birde kablosuz çoklayıcı mevcut.markası belkin g plus mimo2 router.bizim biladere usa dan kabolsuz modem al dedik gitmiş router almış hemde epey para vermiş:D

eğer modeminden vazgeçmek istemiyorsan sende router alabilirsin.ister sadece kablosuz kullanım için olanları istersende hem kablosuzu çoklayan hemde kablo gişini birden dörde çıkaran modeller mevcut.

ama aşağı yukarı kablosuz modemlerle aynı fiyat uğraşamam routerla dersen en iyisi rt 103 e veda etmen.şimdiden kolay gelsin...

Phaleros

Asistan
Reaksiyon puanı
1
internet hızın bandwidth ile alakalıdır.

bunu aşamazsın.
yani senin evden nete toplam çıkışının bir limiti var. ister 2 ister tek ister 20 bilgisayar bağla, bir istemci yani pc diyelim, bir download yaparsa, diğerlerinin internette surf yapma hızı düşer..

ellerindeki ile kablosuz yayın olmayacağını yazmışsın sen de.
kablosuz bir ap alman şart. ister elindeki kablolu modemi çevirecek bir cihaz al ister kablosuz bir modem al işini görür.

tavsiyem kablosuz bir router al. hem 4 port ethernet çıkışı olsun hem de kablosuz ap özelliği olsun. elinde boşa çıkacak olan kablolu modemi de satışa çıkar :)

marka sormuşsun. ben 4 yıldır linksys kullanıyorum oldukça memnunun. sonuçta cisco nun bir ürünü...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardesim Virtual Routerle bunu basarabilirsin ancak masaüsü pc surekli açık olmak zorunda

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Sahibinin çalışma garantisi verdiği ikinci el kablosuz modem al kullan en uygunu hemde hesaplısı hemde ona ayrı buna ayrı adaptöre gerek yok tek modemle işini gör.