Ailem moralimi bozuyor Tavsiye verseniz sevinirim

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Merhaba Sdn uyeleri öncelikle iyi forumlar

Beyler ailem bana karşı çok baskılı davranıyor.Özellike babam bütün gün başımda hangi dersleri yapıcan,ne yapıcan testlerimi kontrol ediyor yapmış mıyım diye.Cevap anahtarlarında kopardı aldı sakladı falan. 7 'ye gidiyorum ve annem sürekli kızıyor.Niye notlar düşük falan filan.(denemede ilk ona girdim)Sonra hemen sinirleniyor .Akşama nutuk gösterisi başlıyor sağdan soldan laf geçiriyorlar.Oradan sosyallik konusuna atlıyorlar oyunlara atlıyorlar.Artık bıktım gerçekten.Bugün pc yasakladı.İnanamıyorum yani 7 ye gidiyorum ya.Sınıfdaki arkadaşlarıma bu durumu söylesem bir yerleriyle gülerler vallaha.Onlarla sohbet ederken anlatıyorlar işte çocuğun annesi hiç karışmıyor ilgilenmiyor ne yaptığıyla falan.Ben anlamıyorum neden benim ailem böyle?Hala pc yasaklamak mı olur ya 12 yaşındayım yuh ya.Bide dershanede derse gelen uyuz hoca var. Babamı bir dolduruyor bir dolduruyor oğlun hiç çalışmıyor baştan savma,hiç bişi doğru düzgün değil falan.Yani carsambac akşamları kavga akşamı oldu zaten.Birazdan babam da gelir gene başlar gösteri.Hay allahım ya deli olucam artık. benim hala pc yasaklasın oyunlar yasaklasın .

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Okulu bitirdiğin gibi askere git. Bir yıl kafa rahat. Sonra gelip çalışırsın.
Yaşım küçük ama biraz elektronik aletler hakkında bilgim var beni salgın bitince göndersin diyorum ve iyi maaş var su anda Vandaki bütün telefoncular eleman ariyor

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Kendini acındır, evde isyan et. Ben sizin robotunuz değilim falan bir şeyler de işte evde sesin çıksın. Veya evde havaya 619 çek böylece sen bir şey demeden senden korkacaklar. :)
Sesim çıkınca yav sen ergensin bunlar normaldir diyorlar ardından anam babam bir güzel ya dövüyor ya da psikolojik şiddet uyguluyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sesim çıkınca yav sen ergensin bunlar normaldir diyorlar ardından anam babam bir güzel ya dövüyor ya da psikolojik şiddet uyguluyorlar
Birde farz ettim ki laptopu verdiler sonrada internet sorunu var evdeki internet telefon interneti açmazlarda sonradan nasil sınırsız internet aldırayım

Ben bu yaşıma kadar pc den oyun oynamadım, iyiki de oynamadım. Sendeki bağımlılık olmasaydı pc yi almak için bu kadar strese girmezdin.
Sadece tek isteğim haftanın bir günü 1 saat cs 1.6 oynamak

En kötüsü arkadaşlarım beni dışlıyor ne zaman yanlarına gitsem yürü git diyorlar sen bilmem ne oyununu oynamıyorsun diyorlar dalga geçiyorlar artık onlar yüzünden sosyallikten asosyallige geçtim

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
7,985
En kötüsü arkadaşlarım beni dışlıyor ne zaman yanlarına gitsem yürü git diyorlar sen bilmem ne oyununu oynamıyorsun diyorlar dalga geçiyorlar artık onlar yüzünden sosyallikten asosyallige geçtim
Bunu okuyana kadar sana hak veriyordum , kendini sanırım konuda haklı göstermek için sadece kendi tarafından anlatmışsın. Oyun oynama yarışındaysan arkadaşlarına annen ve baban gayet haklı. Seneye lise sınavın var oyun peşinde koşmak seni kaybettirir.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Bana pc yi yasaklasalar oyun oynamayı evde savaş çıkar.Ben kendim çalışıyorum ne yapıcağımı söylemiyorlar.Ben kendime 8.sınıf ve 12 sınıfta kendiim yasaklamıştım.Onun dışında yaparlarsa evde savaş çıkar

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Bunu okuyana kadar sana hak veriyordum , kendini sanırım konuda haklı göstermek için sadece kendi tarafından anlatmışsın. Oyun oynama yarışındaysan arkadaşlarına annen ve baban gayet haklı. Seneye lise sınavın var oyun peşinde koşmak seni kaybettirir.
oyun oynama yarışında değilim sadece biraz pc de kodlama ogrwnmek istiyorum

Onlarda haklı eğitim sistemi sağolsun.Hayatını belirleyecek bir sınava gireceksin
Inşallah düzgün bir eğitim sistemi gelir kurtuluruz bu lgs den

Şimdi forumdayım diye ver su telefonu diye bağırıyor

Reaksiyon puanı
7,985
oyun oynama yarışında değilim sadece biraz pc de kodlama ogrwnmek istiyorum
Şimdi Matematik , Türkçe gibi derslerine yüklen iyi bir lise kazan, liseye geçince bu kadar sert bir tutum sergilemezler diye düşünüyorum. Derslerinin yanında kodlamaya da çalışırsın. Üniversitede de Yazılım Mühendisliği falan seçersin olur. Sırf annen baban şimdi bilgisayarı haklı bir sebepten yasakladı diye hayallerim yıkıldı ayağına yatarsan kaybeden sen olursun.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Şimdi Matematik , Türkçe gibi derslerine yüklen iyi bir lise kazan, liseye geçince bu kadar sert bir tutum sergilemezler diye düşünüyorum. Derslerinin yanında kodlamaya da çalışırsın. Üniversitede de Yazılım Mühendisliği falan seçersin olur. Sırf annen baban şimdi bilgisayarı haklı bir sebepten yasakladı diye hayallerim yıkıldı ayağına yatarsan kaybeden sen olursun.
Kodlamada daha tecrübem yok ondan pc yi istiyorum birde az bi cs oynamak

Bear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Haklılar. Sen daha 7. sınıfa gidiyorsun ve burada ailenin ders çalışmanı istemesini anlatıyorsun? :) Kardeşim benim sen derslerinde başarı gösterdiğin sürece ailen de senin isteklerini gerçekleştireceklerdir. Emin ol hiçbir aile ders konusunda çocuklarının kötülüğünü istemez. Bunu şuan değil eğer iyi bir eğitimin olmaz ise 10 seneye anlarsın.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Haklılar. Sen daha 7. sınıfa gidiyorsun ve burada ailenin ders çalışmanı istemesini anlatıyorsun? :) Kardeşim benim sen derslerinde başarı gösterdiğin sürece ailen de senin isteklerini gerçekleştireceklerdir. Emin ol hiçbir aile ders konusunda çocuklarının kötülüğünü istemez. Bunu şuan değil eğer iyi bir eğitimin olmaz ise 10 seneye anlarsın.
Hep ders çalışıyorum ve hep takdir a liyorum su lgs gelicek ya seneye diye artık tek boş zamanım yok Allah'tan bugun tatil

Babam sabahtan beri bağırıyor bu yazıları görmesin diye cok uğraşıyorum

Reaksiyon puanı
7,985
Hep ders çalışıyorum ve hep takdir a liyorum su lgs gelicek ya seneye diye artık tek boş zamanım yok Allah'tan bugun tatil
Ortaokulda Takdir almak başarı mı? Zaten öğretmenler takdir alın diye uğraşıyor ve o belgenin hiçbir faydası yok. LGS , YKS gibi sınavlarda çalışıp çalışmadığın ortaya çıkar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar