Ailem dışarı çıkartmıyor

Bu konuyu okuyanlar

PReina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar 17 yaşındayım , bu yaşıma kadar beni hiç dışarı çıkarmadılar ve hiç sosyal hayatım iyi olmadı hep içime kapanık oldum , evde resmen kafayı yiyeceğim , ve beni insan yerine koymuyorlar , istediğim bir şeyi de almıyorlar daha fazlası umursamaz aile türünden sadece umursadıkları dışarı çıkarmamak, sinirlenmek ,

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Bu senin iyiliğin için olabilir biliyorsun çocuk kaçırma olayları arttı

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Annenini al karşına konuş güzelce. Psikolojim bozuluyor falan de.

Sypnosis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Arada bir dışarı çıkıp 1 saate dönücem falan de.Sürekli devam et bu 1 saati sürekli arttır ta ki kendi kafana göre dışarda takılabildiğin kadar.Yavaş yavaş alışacaklardır.
Buna da izin vermiyorlarsa dışarı çıkmak için zorunlu bir bahane bul, örneğin elektrik faturasını al ben gidip yatırıcam de.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Haftanin Belirli Zaman Dİlimlerinde Dısarı CIkma Iznı OLması Lazım Sürekli İçeride Kapandırmak Akıl Kari Bir İş değil, Bunu Konusarak Planli sekılde yapılırsa Buna Uyarsan sorun Pek kalmaz, Unutmaki Bugun Yasanılan Ortamlarda ailelerinde Endişe Duymasi Normal..

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Alenin güvendiği birini bul ve ondan rica et seni istediğin yere götürmesi için. Spor okullarına kayıt ol. Arkadaşlarını düzgün seç.

PReina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Annenini al karşına konuş güzelce. Psikolojim bozuluyor falan de.
Annem ciddiye almaz güler

---- Mesajlar birleştirildi ----

Alenin güvendiği birini bul ve ondan rica et seni istediğin yere götürmesi için. Spor okullarına kayıt ol. Arkadaşlarını düzgün seç.
Kaç kes spora gitmek istedim ama göndermiyor babam

Haftanin Belirli Zaman Dİlimlerinde Dısarı CIkma Iznı OLması Lazım Sürekli İçeride Kapandırmak Akıl Kari Bir İş değil, Bunu Konusarak Planli sekılde yapılırsa Buna Uyarsan sorun Pek kalmaz, Unutmaki Bugun Yasanılan Ortamlarda ailelerinde Endişe Duymasi Normal..
Ailemin hiç umrunda değilim beni ciddiye almazlar bu konularda 1 kere olsun çıkamıyorum

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
15 yaşlarındayken benide çıkartmıyorlardı 16 yaşımda ben çıktım gece 2 3 4 ece geziyordum içgi içenlerle karşılaştım ve tartışma çıktı silah çektiler aklımı kullanmasam belki ölebilirdim ondan sonra daha dikkatli oldum
Ailen belki böyle benzer bir durumdan korkuyor olabilir bazı aileler sevgisini gösteremez gizli tutar

Şimdiki dünyanın hali kötü haberlerde duyuyoruz küçük kızları erkekleri başlarına neler geliyor

Son düzenleme:

PReina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kaç ke
15 yaşlarındayken benide çıkartmıyorlardı 16 yaşımda ben çıktım gece 2 3 4 ece geziyordum içgi içenlerle karşılaştım ve tartışma çıktı silah çektiler aklımı kullanmasam belki ölebilirdim ondan sonra daha dikkatli oldum
Ailen belki böyle benzer bir durumdan korkuyor olabilir bazı aileler sevgisini gösteremez gizli tutar

Şimdiki dünyanın hali kötü haberlerde duyuyoruz küçük kızları erkekleri başlarına neler geliyor
ama tamamda gece gündüz hiç çıkartmıyorlar evde kafayı yiyeceğim bir insanla konuşmuyorum ne yapacağımı şaşırdım

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Kaç ke

ama tamamda gece gündüz hiç çıkartmıyorlar evde kafayı yiyeceğim bir insanla konuşmuyorum ne yapacağımı şaşırdım
Sorun olmazsa ailenin kişilik özellikleti nasıl mesela davranış hal ve hareketleri belki güven duyguları yoktur
Baban kahveye falan gidermi iş dışında dışarı çıkarmı annen de mesela işi olmadığı sürece dışarı çıkar mı

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Türkiyede çoğu aile bu tarz bir yetiştirme uyguluyor onların gözünden bakarsan eğer senin iyiliğin ve güvenliğin için olduğunu bilirsin. (Reşit değilsin, ailene bağlısın)

Onları değiştirmen çok zor, bu yüzden biraz sabret üniversiteyi kazan başka şehirde okurken kafan rahat eder. Ayrıca üniversiteyi bitirip meslek sahibi olduğunda kendi ayaklarının üstünde duracağını ve ailene artık bağlı kalmayacağını da hatırlatırım. ;)

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Benim ailemde böyle malesef ama ben dinlemiyor çıkıyorum çünkü kötü bir şey yapmayacağımı biliyorum.
Sonrasın da bir şey demiyorlar nerdeydin dedikleri zaman gezdiğimi söyleince bir şey demiyorlar.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Babanı karşına al ve de ki: ''Ben artık büyüdüm adamım, anlıyor musun? O lanet olası kapıyı açacağım ve dışarı çıkacağım, buna engel olamazsınız.''. Şaka bir yana, ailenle konuşmaktan başka bir çaren yok. Sonuçta onlar ailen, konuşacaksın ve çözüm yolu bulacaksınız.
içgi içenlerle karşılaştım ve tartışma çıktı silah çektiler aklımı kullanmasam belki ölebilirdim
Olayı anlatır mısın? Merak ettim doğrusu.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Babanı karşına al ve de ki: ''Ben artık büyüdüm adamım, anlıyor musun? O lanet olası kapıyı açacağım ve dışarı çıkacağım, buna engel olamazsınız.''. Şaka bir yana, ailenle konuşmaktan başka bir çaren yok. Sonuçta onlar ailen, konuşacaksın ve çözüm yolu bulacaksınız.

Ciddi ciddi okuyordum.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144

Gece geziyorum teyze oğluyla güzlerek bişeyler yiyoruz o sırada 3 4 tane adam kahvenin önünde içiyorlar bize hayırdır lan bu saatte dediler seslenmedik sonra öyle akşam akşam gezemssiniz bide bağrıyolar dedi küfür etti bizde karşılık verdik sönra silahı varmış çekti ateş edecekti arabanın arkasına geçtik ve polisi arıyomuş gibi yaptım ozaman panikledi şaşırdı bizde kaçtık

Babalarımıza söyledik sonra bağırdılar çağırdılar adamı tanımadığımızdan şikayet edemedik

PReina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sorun olmazsa ailenin kişilik özellikleti nasıl mesela davranış hal ve hareketleri belki güven duyguları yoktur
Baban kahveye falan gidermi iş dışında dışarı çıkarmı annen de mesela işi olmadığı sürece dışarı çıkar mı
Babam sinirli bir yapısı var emekli hep kahvede takılır ve de pc de , öyle muhabbet etmeyiz , baskıcı , annem ise cahil neyse işte neyse sevgi felan bağı yok hiçbiriyle

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Babam sinirli bir yapısı var emekli hep kahvede takılır ve de pc de , öyle muhabbet etmeyiz , baskıcı , annem ise cahil neyse işte neyse sevgi felan bağı yok hiçbiriyle
Bunun çözümü başka bir tanıdın babanla konuşmaı bence

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Kuşun yuvadan uçma vakti geldiğinde aile içi ilişkiler gerllir ve artık kendi yuvasını kumya hazırlanan yavru kuş eskilerden sıkılmaya ve kötülemeye başlar. Yeni ve umut dolu bir geleceğin hayallerini kurmaya başlar.

Arkadaşlıklar sokakta kurulmaz. Bar'da pavyonda da kurulmaz. Öyle aradaşlıklardan hiç bir zaman hayır gelmez. Senin için artık kendi mücadeleni kendin verme vakti geldi. Hayatta daha yaşanılacak ve öğrenilecek çok şey var.

Bunların hepsi doğal şeyler. ( uçmayı öğrenirken kedilere yem olma )

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Ailen kafana göre takılmana izin vermeyebilir, bu normal. Ama seni tamamen boğmaları yanlış. Artık çocuk değilsin anne ve babanın karşına al tatlı dille konuş. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Öncelikle arkadaşın var mı okuldan falan? Veya ailenin annesini babasını tanıdığı bir arkadaşın? Eğer güvenilir arkadaşın olursa onunla bir şeyler yapmana izin verebilirler yazmamışsın ama sanırım erkeksin maç yapmaya spora falan gidebilrsiniz ilk başlarda ama ailenin arkadaşını tanıması önemli eğer anlaştığın kuzenin falan varsa o da olur senden bir iki yaş büyük olması daha ikna edici olabilir öyle öyle yakın çevreden gezmeye başlayabilrsiniz çalışmana izin verirlerse ben çalışmak istiyorum diyebilrsin tanıdıklarınızın yanında falan bir şeyler yapabilrsin en azından evden çıkmış olursun bir de kaç kardeşsiniz? Ailen çok kalabalık olduğunuz için mi seni umursamıyor yoksa katı kuralcı oldukları için mi? Yani sen ben arkadaşla gezcem desen ne derler? Kızarlar mı? Kızınca bahaneleri ne olur? Böyle kızıyolarsa neler yapacağınızı anlatman gerekiyor şuraya gidip oturcaz falan yakında olcaz diyebilrsin

PReina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle arkadaşın var mı okuldan falan? Veya ailenin annesini babasını tanıdığı bir arkadaşın? Eğer güvenilir arkadaşın olursa onunla bir şeyler yapmana izin verebilirler yazmamışsın ama sanırım erkeksin maç yapmaya spora falan gidebilrsiniz ilk başlarda ama ailenin arkadaşını tanıması önemli eğer anlaştığın kuzenin falan varsa o da olur senden bir iki yaş büyük olması daha ikna edici olabilir öyle öyle yakın çevreden gezmeye başlayabilrsiniz çalışmana izin verirlerse ben çalışmak istiyorum diyebilrsin tanıdıklarınızın yanında falan bir şeyler yapabilrsin en azından evden çıkmış olursun bir de kaç kardeşsiniz? Ailen çok kalabalık olduğunuz için mi seni umursamıyor yoksa katı kuralcı oldukları için mi? Yani sen ben arkadaşla gezcem desen ne derler? Kızarlar mı? Kızınca bahaneleri ne olur? Böyle kızıyolarsa neler yapacağınızı anlatman gerekiyor şuraya gidip oturcaz falan yakında olcaz diyebilrsin
Ailem katı kuralcı , arkadaşımla gezicem desem arkadaşın kim nereli sorguya tutar , ve sonunda izin vermez bu yüzden sormuyorum arkadaş çevrem de yok

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Bana kız gibi gedi. Erkekler asi ruhlu olur. İzin istemezler.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
O sorunu biz çözemeyiz, kendisi hakkına, ailesine karşı dahi olsa, sahip çıkmasını öğrenecek. Hep pasif kalırsa, hep başkalarının kuklası olarak yaşar.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Ailem katı kuralcı , arkadaşımla gezicem desem arkadaşın kim nereli sorguya tutar , ve sonunda izin vermez bu yüzden sormuyorum arkadaş çevrem de yok
Kuzeninde mi yok? Bence bu durumda tek sorunlu ailen değil sende sıkıntı var durumu kabullenmişsin ve muhtemelen içine kapanık birisin arkadaşının olmaması garip 1 tanede olsa konuştuğun biri vardır denemeden bir şeyi çözemezsin düzgün bir dille konuşursan annen baban hangisi daha yakınınsa veya ablan abin varsa onlarla izin vermeselerde üsteleyerek nedenini öğrenirsin ve bu durumdan şikayetçi olduğunu belirtirsin hem bundan şikayetçi olup hem ailenle iletişimden korkman çok mantıksız biraz cesur ol eğer dışarı çıkmak istiyorsan yarın bir gün sınava girip bir yer kazandığında göndermelerini sağlamak istiyorsan ne istediğini onlara anlatıp tavrını koymalısın şimdiden böyle pasif kalırsan seneye çok zor durumlar yaşarsın beğenmesen de sevmesen de onlar annen baban ömür yettiğince hep iletişim içinde olacaksın geç değil hala bir şeyler yapabilrsin onlara kötü şeyler yapmadığını göstermeli ikna etmelisin

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Nasıl bir okulda okuyorsun durumun nasıl ?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Kızım dışarıda bi dünya dolusu yamyam dolaşıyordur, korkuyorlar belli ki...
E biraz sen de onları anlamaya çalış olur mu?! :) Ayrıca, kendini öyle değersiz falan hissedersen büyük hata edersin. Eğer seni sevmeselerdi seni korumak için eve hapsetmezlerdi. Bunu bir ceza gibi görme, sen de büyüyüp anne olunca onları daha iyi anlayacaksın.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Kızım dışarıda bi dünya dolusu yamyam dolaşıyordur, korkuyorlar belli ki...
E biraz sen de onları anlamaya çalış olur mu?! :) Ayrıca, kendini öyle değersiz falan hissedersen büyük hata edersin. Eğer seni sevmeselerdi seni korumak için eve hapsetmezlerdi. Bunu bir ceza gibi görme, sen de büyüyüp anne olunca onları daha iyi anlayacaksın.
Kız olduğunu da nereden çıkardın.