Haber Aile Ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Derya Yanık'tan Eşcinsellik Açıklaması!!!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Aile ve sosyal hizmetler uzmanı Derya Yanık "eşcinsel vatandaşlarımızda bizim vatandaşlarımız. Ancak eşcinsellği normalleştirmek, eşcinselliği kamusal alanda hiçbir problem değilmiş gibi kabul etmeyi kimse bizden beklemesin"dedi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230126_140717.jpg
    Screenshot_20230126_140717.jpg
    32.6 KB · Görüntüleme: 28

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,876
Kamu alanında eşcinsellik problem yaratıyorsa burada problem eşcinsellikte değildir. Yıl 2023 ve hâlen problem olarak görülmesini anlamıyorum. Sevgi ve tercihler engellenemez. Bu tür bir açıklama hoş değil.

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Kamu alanında eşcinsellik problem yaratıyorsa burada problem eşcinsellikte değildir. Yıl 2023 ve hâlen problem olarak görülmesini anlamıyorum. Sevgi ve tercihler engellenemez. Bu tür bir açıklama hoş değil.
Herkesin yaşam hakkına saygı duyulmalı ayrıca eşcinselliğe gelene kadar çoook problem var çözülmesi gereken ?‍♀️
Mesaj otomatik birleştirildi:

Doğru söylüyor haklı.??
Herkesin yaşam hakkına saygımız sonsuz

Reaksiyon puanı
16,118
bu topa girmeyin çok gerilim oluşturur...

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,606
İki tarafında gönlü olsun açıklaması yapmış gibi.

Reaksiyon puanı
16,118
kafası kırılmasındansa gönlü kırılsın daha iyi diyenler damlar birazdan...

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
İki tarafında gönlü olsun açıklaması değil bu. Bende aynı görüşteyim eş cinsellik normal değil normal görmem ama bu insanları ortadan kaldıracak halimiz yok. Eş cinsellik onuru diye saçmalamadan uslu uslu yaşasınlar.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
İki tarafında gönlü olsun açıklaması değil bu. Bende aynı görüşteyim eş cinsellik normal değil normal görmem ama bu insanları ortadan kaldıracak halimiz yok. Eş cinsellik onuru diye saçmalamadan uslu uslu yaşasınlar.
Homofobikler olmasa eşcinseller de sakince yaşayacaklar da, böylesine homofobik bir toplumda ses çıkartmak zorunlu oluyor.

Ek olarak, basit bir solunum hastalığına yakalanmak ne kadar normalse, doğuştan gelen bir hormon bozukluğu yüzünden hemcinsine ilgi duymak da o kadar normaldir.

Eratosthenes

Profesör
Reaksiyon puanı
853
Herkesin yaşam hakkına saygı duyulmalı ayrıca eşcinselliğe gelene kadar çoook problem var çözülmesi gereken ?‍♀️
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herkesin yaşam hakkına saygımız sonsuz
Eşcinsellik sapıklıktır, toplumun ahlaki yapısını baştan aşağı çürüten bir düşüncedir. Şuan tüm dünyada bu durum normalleştirilmeye çalışıyor karşı çıkanlara da ağır yaptırımlar uygulanıyor UEFA nın Real Madride yaptığı gibi. Günümüzde özgürlük adı altında genç nesillerin aklına böyle ahlaksız düşünceler empoze edilerek gençlerin asimile olması hedefleniyor. Bu düşünceyi destekleyenlere "özgür, çağdaş, saygılı" deniyor toplum etik ve ahlağını düşünüpte bu düşünceye karşı çıkanlara "saygı duymak zorundasın tek beyin hücreli pis arap militanı" deniyor. Tabi sizin gibi bu düşünceyi "Saygımız var" diyerek normalleştirmeye çalışan kişiler olduğu müddetçe bu eşcinseller daha çok cesaretlenip propagandalarına son hız devam edecekler ve bundan ülkenin geleceği olacak nesilde payını alacak. Şuan orta çağ avrupasının karanlık çağını yaşayan Türkiye Allah bilir ilerde neler yaşayacak.

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Eşcinsellik sapıklıktır, toplumun ahlaki yapısını baştan aşağı çürüten bir düşüncedir. Şuan tüm dünyada bu durum normalleştirilmeye çalışıyor karşı çıkanlara da ağır yaptırımlar uygulanıyor UEFA nın Real Madride yaptığı gibi. Günümüzde özgürlük adı altında genç nesillerin aklına böyle ahlaksız düşünceler empoze edilerek gençlerin asimile olması hedefleniyor. Bu düşünceyi destekleyenlere "özgür, çağdaş, saygılı" deniyor toplum etik ve ahlağını düşünüpte bu düşünceye karşı çıkanlara "saygı duymak zorundasın tek beyin hücreli pis arap militanı" deniyor. Tabi sizin gibi bu düşünceyi "Saygımız var" diyerek normalleştirmeye çalışan kişiler olduğu müddetçe bu eşcinseller daha çok cesaretlenip propagandalarına son hız devam edecekler ve bundan ülkenin geleceği olacak nesilde payını alacak. Şuan orta çağ avrupasının karanlık çağını yaşayan Türkiye Allah bilir ilerde neler yaşayacak.
Ya okuduğunu anlamadın ya da işine gelmedi kusmak istedin içindekini fakat o yer burası değil. Çünkü YAŞAM HAKKINA SAYGIMIZ VAR dedim YAŞAMA ŞEKLİNE SAYGIMIZ VAR demedim. Sapla samanı birbirinden ayrılmanız rica olunur. Ayıramıyorsanız değerli yorumlarınızı kendinize saklayınız ?

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,876
Acaba iki erkeğin veya iki kadının birbirini sevmesini sapık yapan şey nedir söyler misin? Normal olan bir şeyi anormal gibi gösterip her tarafta yasaklamaya çalışırsan her şey daha da kötüye gider. Hiçbir insan kendi tercihleri yüzünden zorbalık görmemeli ve toplumdan dışlanmamalı. Buna medeniyet deniyor. Yasakçı zihniyet hiçbir zaman kazandırmaz.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,752
Saçmalamış. Ne demek normalleştiremeyiz? Bundan daha normal ne var? Yetet artık insanları cinsel görüşlerine göre yargılamayın! Böyle diyen insanlar katillerden daha çok eşcinsellerden nefret ediyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Escinsellik tarih boyunca pek cok ulkede ve kulturde vardi. Osmanli'da da vardi (muhallebi cocugu nereden geliyormus bir arastirin) hatta pek cok Islam ulkesinde de vardi. Kapali kapilar ardinda yapinca sapkinlik degil, hak isteyince mi sapkinlik oluyor :D

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,876
Şahsen karışmam umrumdada olmaz ama gidipte desteklemem herkesin hayatı kendine pek umrumda olmaz
Doğrusu bu. Kim ne olursa olsun, sana bulaşmadığı sürece sıkıntı yok. Fakat eğer bir kişi eşcinsel olduğu için toplumdan dışlanıyor ve hakaret yiyorsa burada destek çıkman lazım. Eğer sansürcü zihniyete bir kere izin verirsen bir daha durduramazsın. Sonraki gün kulağındaki küpeni yasaklar, ondan sonra da sokakta kadınlar açık gezmeyecek derler.

Eratosthenes

Profesör
Reaksiyon puanı
853
Acaba iki erkeğin veya iki kadının birbirini sevmesini sapık yapan şey nedir söyler misin? Normal olan bir şeyi anormal gibi gösterip her tarafta yasaklamaya çalışırsan her şey daha da kötüye gider. Hiçbir insan kendi tercihleri yüzünden zorbalık görmemeli ve toplumdan dışlanmamalı. Buna medeniyet deniyor. Yasakçı zihniyet hiçbir zaman kazandırmaz
5 yaşında bir çocuğunuzun olduğunu varsayıyorum. Çocuğunuz Lgbt ciler sokakta eylem yaparken iki erkeğin göbekleri açık bir şekilde giyinip öpüştüklerini görüyor ve bundan etkileniyor. gerisini siz düşünün.
eşcinsellerin kendi aralarında bir şeyler yaşamasına kızmıyorum bu durumun tüm dünya üzerinde ses getirecek şekilde propagandasının yapılıp küçük yaştaki gelecek nesillerin bu durumdan etkilenmesine kızıyorum

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Desteklemek de kötü değil ama.
Kötüdür demiyorum. Her yaşama sonsuz saygı duyuyorum sadece herkes belli kurallar içinde yaşarsa toplumun düzeni bozulmaz diyorum. Çünkü farklı olmak bir toplumda sivrilmek ve her sivriliş de onurlu bir başkaldırı demek degildir diyorum. Umarım kendimi anlayabilmişimdir?

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,752
@Sedefizgi abla konuyu kilitliyimmi? Büyük tartışma çıkar burdan. Öyle bir ülkede yaşıyoruz maalesef.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,876
5 yaşında bir çocuğunuzun olduğunu varsayıyorum. Çocuğunuz Lgbt ciler propaganda yaparken iki erkeğin göbekleri açık bir şekilde giyinip öpüştüklerini görüyor ve bundan etkileniyor. gerisini siz düşünün.
eşcinsellerin kendi aralarında bir şeyler yaşamasına kızmıyorum bu durumun tüm dünya üzerinde ses getirecek şekilde propagandasının yapılıp küçük yaştaki gelecek nesillerin bu durumdan etkilenmesine kızıyorum
Eşcinselleri görünce çocuğum onlara özenmeyi mi isteyecek? Sanmıyorum. Fakat ileride olur da bu hislere kapılırsa bunun utanılacak bir şey olmadığını bilip bana anlatacak. Kendisi istediği sürece kimsenin ona karışma hakkı olmamalı ve yaratıkmış gibi görülmemeli. Bütün kimliğini eşcinselliğe bağlayıp sadece bundan prim kasan insanları açıkçası ben de desteklemiyorum çünkü nefreti körüklüyorlar. Ben de kızlardan hoşlanıyorum fakat sokakta cinsel hayatımı bağırmıyorum, değil mi? Eşcinsellik de normal görülmesi gerektiğinden dolayı bu tür eylemler gereksiz geliyor bana da.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,752
Lütfen medeni "insan" olarak tartışalım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...