Ahmet Davutoğlu'nun yeni partisi: Gelecek Partisi

Sizce Gelecek Partisi başarılı olabilir mi?

• Evet başarılı olacaktır.

• Fikrim Yok.

• Başarılı olacağını zannetmiyorum.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
gelecek-1.jpg
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde kurulan partinin adı ‘Gelecek Partisi’ oldu. İçişleri Bakanlığı’na başvuru yapan Davutoğlu’nun başını çektiği partinin kurucular kurulunda ise 154 isim yer aldı. Partinin adresi olarak Davutoğlu’nun görüşmelerini de gerçekleştirdiği Beysukent’teki ofisi gösterildi. Kurucular kurulunda yer alan 154 isimden yalnızca 30’unun kadın olması ve Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir’in de kurucular kurulunda yer alması dikkat çekti.

Kuruluş dilekçesinde yer alan isimlerden bazıları şöyle oldu:

Partinin logosu da “çınar” olarak belirlendi…

Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün
Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ
Eski Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün
Eski Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten
Eski Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu
Eski Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe
Eski Van Milletvekili Mustafa Bilici
Eski Konya Milletvekili Ömer Ünal
Eski Erzincan Milletvekili Talha Erol Durmaz
AK Parti eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı
AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci
Eski Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ
Eski vali İzzettin Küçük
Eski YÖK Başkanı- Büyükelçi Yusuf Ziya Özcan
Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir
Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Bayram Zilan
Diriliş Postası Ankara Temsilcisi Hasan Taşkın
Yazar Etyen Mahçupyan
Spiker- Sunucu Ufuk Kırcı
Nuray Sağıroğlu
Dimosthenis Rafalethos
Hakan Albayrak
Halime Bayrak
Halime Polat
Nihal Olçok

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Allstar listesi gibi toplamış takımını ")

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Başbakan seçiebillmesi, Erdoğan'ın hatırına olmuştu. Kendisini göklerde görmesin.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Başbakan seçiebillmesi, Erdoğan'ın hatırına olmuştu. Kendisini göklerde görmesin.

Sayın CB'nımız da Refah Partisinden ayrılmıştı. Hani hatırlar mısın? Yaşın tutar mı ?

Hey gidi günler. Gelenekçilere karşı, ak sakallılara kaşı başlatılan o yenilikçi hareket vardı ya...

Siyaset dinamik bir ortamdır. İnsanlar parti kurabilir. Bunu kimse engelleyemez.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
O zamanlar 300 kayıtlı Parti vardı, sen orasını hatırlarmısın? Senin başka yerlerden okuyup, bize satmaya çalıştıklarını ben yaşamıştım.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Sayın CB'nımız da Refah Partisinden ayrılmıştı. Hani hatırlar mısın? Yaşın tutar mı ?

Hey gidi günler. Gelenekçilere karşı, ak sakallılara kaşı başlatılan o yenilikçi hareket vardı ya...

Siyaset dinamik bir ortamdır. İnsanlar parti kurabilir. Bunu kimse engelleyemez.
Hocam Erdoğan o dönemlerde bile tek başına çok güçlü bir isimdi ama ekibide en az kendisi kadar güçlüydü.

Şuan açıkcası ben Davutoğlu'nda aynı tabloyu göremiyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Davutoğlu ilk Başbakanlık görevinden istifa ettirildiği zaman ayrılsa kendi ile birlikte AKP'den yüzde 10-15 pay alıp gidebilirdi ama o tren kaçtı diye düşünüyorum.
Şimdi katıldığı her programda neden bu kadar sene bekledin diyecekler. AKP'nin yanlışını söyleyince madem biliyordun bu kadar sene neden göz yumdun Şikayet etmedin veya Başbakanlığın döneminde engellemedin diyecekler.
En önemliside AKP'ye karşı olup CHP ile yakın gözükmesi çoğu AKP'liyi kızdırır.Ben AKP'den ayrıldım ama yolup hem aynı demesi gerekirdi şuan CHP ile çalışıyor pozisyonuna düşüyor. Zamanında Erdoğanda Refah partisinden ayrıldı ama başka partiler ile birlik olmadı CHP ile hiç yan yana durmadı mesela. Bakın görün ilerde cumhurbaşkanlığına adam olmak için 20 milletvekili olması şarttı varya. Ya CHP yada İYİ parti 20 millet velki verecek Ahmet Davutoğluna.

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Ali Babacan da parti kuracakmış. Bir parti de ben kurarım.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
gelecek-1.jpg
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde kurulan partinin adı ‘Gelecek Partisi’ oldu. İçişleri Bakanlığı’na başvuru yapan Davutoğlu’nun başını çektiği partinin kurucular kurulunda ise 154 isim yer aldı. Partinin adresi olarak Davutoğlu’nun görüşmelerini de gerçekleştirdiği Beysukent’teki ofisi gösterildi. Kurucular kurulunda yer alan 154 isimden yalnızca 30’unun kadın olması ve Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir’in de kurucular kurulunda yer alması dikkat çekti.

Kuruluş dilekçesinde yer alan isimlerden bazıları şöyle oldu:

Partinin logosu da “çınar” olarak belirlendi…

Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün
Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ
Eski Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün
Eski Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten
Eski Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu
Eski Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe
Eski Van Milletvekili Mustafa Bilici
Eski Konya Milletvekili Ömer Ünal
Eski Erzincan Milletvekili Talha Erol Durmaz
AK Parti eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı
AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci
Eski Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ
Eski vali İzzettin Küçük
Eski YÖK Başkanı- Büyükelçi Yusuf Ziya Özcan
Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir
Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Bayram Zilan
Diriliş Postası Ankara Temsilcisi Hasan Taşkın
Yazar Etyen Mahçupyan
Spiker- Sunucu Ufuk Kırcı
Nuray Sağıroğlu
Dimosthenis Rafalethos
Hakan Albayrak
Halime Bayrak
Halime Polat
Nihal Olçok

Bana hiç güven vermiyor açıkçası.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Sloganı benden olsun, "Davutoğlu Gelecek herkesin eline verecek" ((=

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Merak ettiğim konu eski ak partili millet vekillerinin neden eski olduğu? Ayrı düştüğü görüş farklılıkları neler? Bilen var mı?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Kendiliğinden temizlenen o meşhur siyai ayak olabilir.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Yaw he ak partililer he. Hep siz haklısınız he.

Gelmiş bana burada "Senin başka yerlerden okuyup, bize satmaya çalıştıklarını ben yaşamıştım. "

Bundan sonra beni alıntılama boşuna.

he aslanım he sen her şeyi en iyi bilirsin he. Bak o gelişmiş sayılan ülkelere envai çeşit parti var.

Tutmuyor kimse senin, maçan sıkıyorsa buyur meydan meydan gez ?

Demokrasi güzel şeydir. Hani siz bilmezsiniz bunu. Yaşadığını bir şey değil heheh

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Yaw he ak partililer he. Hep siz haklısınız he.

Gelmiş bana burada "Senin başka yerlerden okuyup, bize satmaya çalıştıklarını ben yaşamıştım. "

Bundan sonra beni alıntılama boşuna.

he aslanım he sen her şeyi en iyi bilirsin he. Bak o gelişmiş sayılan ülkelere envai çeşit parti var.

Tutmuyor kimse senin, maçan sıkıyorsa buyur meydan meydan gez ?

Demokrasi güzel şeydir. Hani siz bilmezsiniz bunu. Yaşadığını bir şey değil heheh
Evet demokrasiyi sizler çok iyi işletiyorsunuz, hani şu beştepeye giden chp li olayında yada iyi partiye satılan milletvekilleri olayında çok iyinişlettiniz demokrasiyi, ha şimdide bu geberecek pardon gelecek partisine gerekirse yine satılık yada kiralık vekiller verilerek demokrasi yine Bi güzel iletilecek.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bu ülkede Recep Tayyip Erdoğan ölene kadar AKP devri bitmez, en fazla 0.5'lik oy düşüşü olur. Ondan sonra Yeniden Refah Partisi başa geçer, gerisi duruma göre değişir ama en az 20 yıl CHP, HDP, Gelecek Partisi veya İP'den bir şeyler çıkmaz. Yeni nesil oy kullanma yaşını doldurunca iki göz boyamayla körü körüne basar oyu, mesela ben 20 yıl sonra korecanlar adında parti kursam kesin iktidardayım.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Etkili olacağını düşünmüyorum. Babacan ve Davutoğlu sandığa gitmeyen AKP'ye küsmüş seçmeni ve zorunluluktan AKP'ye oy veren kesimin ilgisini çekebilir ama toplam oy oranları %5'i geçmeyecektir.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
İnsanımız gerçekten çok çabuk gaza geliyor. Biri çıkıyor tıpkı Avrupa'daki gibi o fabrikayı açacağım o vergiyi kaldıracağım onu satın alacağım bunu yapacağım diyor. Genç nesilde sanıyor ki AKP gibidince bu ülke Avrupa ülkesi olacak...

Yok öyle bir dünya... Bunlar için arge gerek. Elin japonuna yaptırdığım fabrika, senin köşeyi dönmeni sağlamaz.

Daha önce biz küçük Amerika vaatleri ile demokrat paritiyide gördük. Gerçekten bu ülkenin önündeki tek engel olarak AKP yi görenlere gülüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Etkili olacağını düşünmüyorum. Babacan ve Davutoğlu sandığa gitmeyen AKP'ye küsmüş seçmeni ve zorunluluktan AKP'ye oy veren kesimin ilgisini çekebilir ama toplam oy oranları %5'i geçmeyecektir.
%5 seçimi tamamen etkileyecek bir oran ancak bu şeçmen şuan iyi partide. Dolayısı ile asıl iyi partinin oyları azalacak.