Ağda kayıtlı degil sorunu s3

Konusu 'Samsung' forumundadır ve ali1792 tarafından 1 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. ali1792

ali1792 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Ağda kayıtlı degil sorunu s3

Arkadaslar cok acil bakabilir misiniz telefonum sabahtan beri arama bu hatayi veriyor arama yapmaya çalışırken ayrica mobil veri de baglanmiyor sim karti baska bir telefonda denedim orda da aynı hatayi aldim imei kontrol ettim orda da sorun yok sorunun sim karttan oldugunu düşündüm önce ama internetten yaptigim arastirma sonucu bir cok android telefonda zaman zaman bu hatanin oldugunu gordum önerilen herseyi denedim ama fayda etmedi sizce ne yapmaliyim

2. OnurFK

OnurFK Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    fabrika ayarlarına döndürün olmazsa stock rom u tekrar yükleyin ?

3. ali1792

ali1792 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam fabrika ayarlarini denedim olmadi ve su anda stock rom yukleyecek durumda degilim şehir dışındayim yok mudur baska cozumu zaten stock rom kullaniyorum

4. OnurFK

OnurFK Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    stock rom yükleyin derken amacım tekrar yüklerseniz belki düzelir diye dedim başka çözüm olarak telefonu uçuş moduna alıp 10 dk bekle veya sim kartını çıkartıp 30 dk felan bekle bak düzeliyormu ?

5. __kadıköyRAP__

__kadıköyRAP__ Guru

Beğenileri:
    499
    Ödül Puanları:
    83
    E hattı başka telefona taktım yine olmadı demişsin daha niye sorunu telefonda arıyorsun ki sorunun hatta.

6. ali1792

ali1792 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam haklisin ama internette bu sorunu arattigimda sadece s3 ve s3 mini sahiplerinde oldugunu gordum o yuzden supheye dustum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hocam malesef denedim olmadi son care dedigin gibi ilk firsatta stock romu tekrar yukleyecegim yine olmazsa sim karti degistirecem ilgin icin tesekkur ederim

7. kwonmusti

kwonmusti Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    EFS dosyanız uçmuş.. Firmware'nin tekrar yüklenmesi sorunu çözebilir. Bunun başka bir yolu yok...

8. __kadıköyRAP__

__kadıköyRAP__ Guru

Beğenileri:
    499
    Ödül Puanları:
    83
    Hat başka telefonda da çalışmıyorsa sorunu telefonda aramayın.

9. ali1792

ali1792 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haklisin dostum yarin sim karti yenileyecegim sorun muhtemelen cozulur cozulmezse yine rahatsiz ederim sizi :)

10. embayt

embayt Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorun bende de vardı..çok can sıkıcı bişe..ne reset ne de başka bişe işe yarıyor..o kadar araştırdım ki kafayı yiyecektim..

ama en son tekrarladığında şunları yaptım kendimce ve sorun ortadan kalktı..

-Ayarlar > Diğer Ayarlar > Mobil Ağlar > Şebeke Modu
    işte buradaki ayar normalde GSM/WCDMA(Otomatik mod) seçilidir..
    sen bunu Yalnızca GSM yap(ta ne zaman yapmıştım bunu şimdi baktım eski haline gelmiş "GSM/WCDMA(Otomatik mod)" ama hiç bir sorun yok şuanda) ve birini aramaya çalış büyük ihtimal olacaktır..
    olmassa aynı bu ayarlarla biraz oyna geri gelir..
    ben yanılmıyorsam 3 5 defa oldu bu bana..

Ayrıca şunları da deneyerek sorunu çözenler var;
    -telefonun tekrar başlatılması
    -hattın ve sim'in çıkartılıp kısa bir müddet beklenip telefonun yeniden başlatılması
    -wifi'ı kapatıp telefonu yeniden başlatmak ve wifi bağlanmadan 10 15 dakika kullanıp tekrar yeniden başlatıp normal kullanmaya devam etmek

11. AzapHG

AzapHG Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba suan benimde bu sorunum var. hatti yeni aldim fakat daha acilmadi. telefonum galax y. ağda hata sorunu hala suruyor. hatti yeni aldim acilmadi daha o yuzden veriyor bu hatayi sanirim. diger telefonlarimdada acilmadigini gosteriyor. tek cozum hattin acilmasini beklemek.

12. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Merhaba bende de bu sorun var telefonum s2 fbrika ayarlarina döndüm olmadi telefonun servisem gitmesi gerekiyor acaba açik kapatmakla düzelse bile tekrar oluyor kisa süre sonra

13. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Sorunumu sayenizde çözdüm. bahsettiğiniz EFS dosyası silinmiş. Kies'i tekrar yükleyince düzeldi. Ayrıca sadece gsm'i seçmek de işe yarıyor.
    Çok teşekkürler...

14. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Sevgili arkadaşlar ağda kayitli değil bir hata değil telaşa gerek yok .....
    Kesin olarak konuşuyorum.
    Bu şebeke ile alakali bulundugunuz yerde şebeke problemi oldugu için o uyariyi goruyorsunuz...
    çeken bir yere çikin ve telefonu uçak moduna alin 1 dakika sonra normal moda alin ve sorun çözülmüş olur...

15. samet246

samet246 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hiç alakası yok s4 de vardı aynı sorun garantiye verdiğimde de sorun yok dediler bende videoya çektim sorunu ve ana merkezi aradım onları mahkemeye vereceğimi söyledim onlarda hemen telefonu alıp bord değişimi yaptılar şu anda sorun yok =)
    bu sorundan kurtulmanın en iyi yolu bir daha samsung telefon almamak

16. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

bnce imei kodu çalınmış olabilir çünkü bende aynı sorunu yaşıodum ama. aldığım yere gittim. bna imei kadumu çalan kişiden geri aldı sorun çözüldü

17. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

mr arkadaşlar ben s3 mini kullanıyom aramalar ve mesajlar ağda kayıtlı değil diye reddediliiyor ne yaptıysamda olmadı

18. eSa

eSa everything is possible.. Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    63
    Operatörünle konuş. Imei sıkıntısı da olabilir telefonunda. Şebeke ile alakalı bir duruma benziyor.

19. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Arkadaşım Ankara evkurdan eylül ayında s4 aldı 4 gün sonra ağ bulunamadı hatası verdi başarı teknik servise verdi servis bir gün sonra sorun yok diye geri telefonu verdi. aynı gün sorun tekrar etmeye başladı. servise tekrar verdi ve değişimini istedi. samsung u aradı uzun uğraşlar sonunda dün samsungdan değişim onayı çıktı dün teknik servisten aldığı değişim formunu evkura vererek yeni bir s4 aldı. garantiniz varsa sizde değişim isteyin

20. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Teşekkürler cok güzel açıklama yapmıssınız hiç biri bi işe yaramadı!

Sayfayı Paylaş