Ağ bağdaştırıcınız için bir sürücü yükleyin hatası

Bu konuyu okuyanlar

Serhatkara__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bugün bazı programlar indirdim fakat hoşuma gitmeyince sileyim derken galiba internet ile alakalı bi program sildim. Sabahtan beri bi problemi olmayan bilgisayarın internetini kullanamıyorum. kablo veya modem ile alakalı bi problem de yok. Her yere baktım fakat çözüm bulamadım. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

ağ kartınızın sürücüsü ile ilgili bir sıkıntı varsanıyorum. Windows Update ile çözülebilir ya da elinizde driver/sürücü cd varsa onunla da yükleyebilirsiniz. Veya bilgisayarınız notebook ise üretici firmanın web sitesinden modeline uygun kurulum paketini indirerek de sorunu çözebilirsiniz sanıyorum.

Saygılarımla

Serhatkara__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde driver veya sürücü yok. Uptade ile denicem fakat internet bağlantısı istiyor. Laptop ile internet bağlantısı kuramıyorum kablolu veya kablosuz.

Son düzenleme:

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

ilk olarak Aygıt yöneticisinden ilgili ağ bağdaştırıcınızın üzerine sağ tuş ve özellikler yapıp açın. Genel tabında aygıtınızın düzgün çalışıp öalışmadığı yazılıdır (Aşağıdaki kutucuk içerisinde). Ardından Driver/Sürücü tabına geçin. Orada Roll Back Driver ya da Türkçe olarak Sürücüye geri dön gibi bir seçenek olması gerekiyor. Bunu deneyebilirsiniz. Başarılı bir işlem sonrası bilgisayarınızı yeniden başlatın.

ikinci seçenek olarak Denetim masasından aygıt yöneticisini açın. Orada sürücü problemi yapan ağ bağdaştırıcısını sağ tul özellikler diyerek açın. Ardından sürücü yükle veya güncelleştir gibi bir seçenek olması lazım. Başlatın ve size dosya yolu sorduğunda sırasıyla ilk olarak System32 ardından System klasörünü gösterebilirsiniz.

Veya bilgisayarınızda muhtemelen yüklü olma ihtimali var ve siz bunun yerini tespit etmeye çalışın. Örnek olarak Program Files altınada veya sürücü adını arama yaptırarak da bulabilirsiniz sanıyorum. Eğer bulursanız ilk yöntemdeki gibi dosya yolunu bulduğunuz yeri göstererek deneyin.

Herhangi bir yükleme işleminden sonra bilgisayarınızı açıp kapatmayı unutmayın lütfen.

Diğer bir şüpheli durum ise çakışma olasılığı. Belkide ikinci bir sürücü varlığı/tanımlaması veya sürücü güncellemesi ile çakışma olmuş olabilir. Bunuda Resources/Kaynak(lar) tabından bakabilirsiniz çakışma olup olmadığına (Aşağıdaki kutucukta çakışma tespitini yazar).

Saygılarımla

Serhatkara__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

ilk olarak Aygıt yöneticisinden ilgili ağ bağdaştırıcınızın üzerine sağ tuş ve özellikler yapıp açın. Genel tabında aygıtınızın düzgün çalışıp öalışmadığı yazılıdır (Aşağıdaki kutucuk içerisinde). Ardından Driver/Sürücü tabına geçin. Orada Roll Back Driver ya da Türkçe olarak Sürücüye geri dön gibi bir seçenek olması gerekiyor. Bunu deneyebilirsiniz. Başarılı bir işlem sonrası bilgisayarınızı yeniden başlatın.

ikinci seçenek olarak Denetim masasından aygıt yöneticisini açın. Orada sürücü problemi yapan ağ bağdaştırıcısını sağ tul özellikler diyerek açın. Ardından sürücü yükle veya güncelleştir gibi bir seçenek olması lazım. Başlatın ve size dosya yolu sorduğunda sırasıyla ilk olarak System32 ardından System klasörünü gösterebilirsiniz.

Veya bilgisayarınızda muhtemelen yüklü olma ihtimali var ve siz bunun yerini tespit etmeye çalışın. Örnek olarak Program Files altınada veya sürücü adını arama yaptırarak da bulabilirsiniz sanıyorum. Eğer bulursanız ilk yöntemdeki gibi dosya yolunu bulduğunuz yeri göstererek deneyin.

Herhangi bir yükleme işleminden sonra bilgisayarınızı açıp kapatmayı unutmayın lütfen.

Diğer bir şüpheli durum ise çakışma olasılığı. Belkide ikinci bir sürücü varlığı/tanımlaması veya sürücü güncellemesi ile çakışma olmuş olabilir. Bunuda Resources/Kaynak(lar) tabından bakabilirsiniz çakışma olup olmadığına (Aşağıdaki kutucukta çakışma tespitini yazar).

Saygılarımla

Kardeşim eyw çok yardımcı oldun

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

est. daha yardımcı olamadım. Ayrıca daha çözülmediyse Wİndows tuşu ve R tuşuna basarak Çalıştır'ı açın. Oraya evenvwr yazarak enter'a basın. Ardından çıkan ekrandan sol tarafta "Windows Logları" >> "Sistem" 'i seçerek ortadaki alanın dolmasını bekleyin. Orada eğer ağ bağdaştırıcınıza ait herhangi bir hata iletisi varsa onuda buraya resim olarak ekleyin. Ayrıca XML tabındaki bilgileri de ekleyin. Lütfen özel bilgilerinizi içermemesine özen gösterin.

Gerekli bilgileri yazın yarın akşam girebileceğim en erken. Benden önce diğer üye arkadaşlarımda sanırım yardımcı olabilirler olurlar.

Saygılarımla.