Ağ Bağdaştırıcı (ethernet) Görünmüyor!

Konusu 'Donanım Sorunları ve Çözümler' forumundadır ve EhemmiyetsiZ tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. EhemmiyetsiZ

EhemmiyetsiZ Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Makine teknik Ressamı
    Yer:
    İstanbul

- Ağ Bağdaştırıcı (ethernet) Görünmüyor!

Merhaba Arkadaşlar;

Gigabyte 990FXA-UD5 anakarta sahibim 2 gündüz bilgisayarım ağ başdaştırıcısını görmüyor. Biosta kapalı görünmüyor, Windows hiçbir şekilde aygıt yöneticisinde görmüyor, Bilgisayara Format attım yine görünmedi, Bios güncelledim yine görünmedi, Ağ kablosu takıldığına dair gösterge ışıkları da yanmıyor tabi. Geçen günkü yağmurda evde yoktuk bilgisayar kapalıydı. (Bilgisayar UPS'e bağlı, Modem UPS 'e bağlı değil.) Eve geldik pc yi açtım bağlantı yoktu. Modeme baktım çalışmıyor, adaptörünü değiştirdim çalıştı. Acaba yıldırım düştü de adaptöre ve ağ kartına zarar mı verdi?

2. deatmania

deatmania Rektör

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Büyük ihtimal dediğiniz olabilir.Harici bir Ethernet kartı takıp deneyin.

3. EhemmiyetsiZ

EhemmiyetsiZ Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Makine teknik Ressamı
    Yer:
    İstanbul
    Bu Modemin Bu Ağ Kartının Siparişini Verdim. Bayramdan sonra teknik servise göndermeyi düşünüyorum anakartı bios güncellenmiş diye garanti kapsamı dışına çıkmaz değil mi ?

4. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

benim laptopda ağ paylaşım merkezi-ağ bağdaştırıcı ayarlarını değiştir boş gözüküyor
    sağ alt koşedeki wifi işareti (sarı yıldız gözükmüyor dikdörtgen çarpılı bir işaret )
    nasıl düzeltebilirim

Sayfayı Paylaş