Ağ adaptörü ne demek

Konusu 'Donanım Sorunları ve Çözümler' forumundadır ve bllacknick tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. bllacknick

bllacknick Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Ağ adaptörü ne demek

BUrada tanıtım bu ağ adaptörünün tam görevi ne

şimdi benim wireless modemim yok ben wireless modem yerine bundan alsam internete kablosuz bağlanabilecekmiyim tam anlamadım bu ne işe yarıyor açıklayabilirmi birisi

2. Qbilay

Qbilay Asistan

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Muhtemelen wireless USB Dongle. Yani wireless ozelligi olmayan bir notebook un var ise bu adaptoru takarak wireless hizmetini kullanabilirsin ayni durum pc icinde gecerli.

3. haldunaksoz

haldunaksoz Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    "şimdi benim wireless modemim yok ben wireless modem yerine bundan alsam internete kablosuz bağlanabilecekmiyim tam anlamadım bu ne işe yarıyor açıklayabilirmi birisi"

Wireless modemin olmadan internete bağlanamazsın. bu sadece wireless özelliği üzerinde yerleşik olarak bulunmyan cihazlarda kullanmak içindir. tek başına internete çıkmanı ve ağı görmeni sağlamaz. Arada internet için bir modem gerekir veyahut Ap.

4. yusufsan21

yusufsan21 Dekan

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Kablonun yerine kullanılabilir yani ???

5. evowinds

evowinds Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    0
    aynen öyle...

6. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

merhaba bu kablosuz ağ adaptörleri ile biraz araştırma yaptım fakat kafam karıştı.
    burada şunu sormak istiyorum. şimdi bunlardan bir tanesini wireless özelliği olan laptop pc me taksam, pc de internete kablo ile bağlı olsa . bu kablo ile bağlı olan interneti bu adaptör sayesinde yayabilir miyim.

Sayfayı Paylaş