Afterbruner CPU kullanımı hatası hk.

anlatmaya çalıştığım şeyi anladın umarım... anladıysan konuya yaz ne anladığını pls :):):)

• hayır anlamadım ben bir amd fanıyım hehehe

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850
Çoğu kişinin hatalı bildiği bir bilgidir yani afterbruner hatası threadları fiziksel çekirdek olarak görmesinden dolayı HT özelliği bulunan işlemcilerde CPU kullanımının azmış gibi gözükmesi ile alakalı ve bu yüzden mesela i5 9400f vs r5 3600 gibi konularda mesela 9400f %70-80 kullanılıyorken r5 3600'ün %50-60 kullanımı gibi görebilirsiniz ve o aradaki boşluğun ( ilerde işlemci gerektiren oyunlarda o boşluk artacak ve ben daha fazla FPS alacağım ehhehe) kafasında olan kişiler 2-3 yıl sonra zaten görecekler yanıldıklarını neyse işte afterbruner hatası dediğimiz şey de mesela i3 9100f vs i7 4470K gibi mesela 9100f 4/4 iken 4470K ise 4/8 fakat threadların oyun performansına hiçbir etkisi yoktur bunu da söyliyeyim fakat afterbruner neydense bunu 8/8 olarak görüyor ve bu sebepler CPU kullanımını az gösteriyor aynı şey 9400f vs 3600 için de geçerli mesela ama threadler aslında boş şeyler değiller yani Çoklu çekirdek performansına etiki vardır yani HT özelliği bulunmayan işlemcinin çoklu çekirdek performansı tekli çekirdek performansı X fiziksel çekirdek kadardır ama HT varken ise bu sayının %50 fazlasıdır yani o kadar da abartılacak bir şey değil bu oyun ya da destop ile hiç alakası yok iş istasyonu odaklı bir karşılaştırmadır ama arkaplanda birşey açmanın rahat olacağını da söyliyeyim bazı render programları filan dönüştürme işiyle ya da çok kaynak harcayan twitch filan o tür şeylerde ayrı bir sunucu odaklı bir pc olur twitch yapmak için ama oyunu ise normalde oynarlar.
Yani demeye çalıştığım şey BAZI kişiler insanlara yalan yanlış bilgilendirmeler yapıp AMD fanboyluğu yapıp böyle insanlara yanlış bilgilendirme vermeleri yani bu genellikle technopatta var ama 2 forumda da aynı anda kullanan biri var artık kim üstüne alınır bilmiyorum ama işte siz anladınız konuyu threadlerın oyun performansına etkisi olmadığını bildiğinizi var sayarak bu konuyu yazıyorum bu arada yani bu hatayı anlamak öyle kolay değil ayrıca ekstra bir bilgi vereyim dedim eğer ekran kartı ya da işlemci testlerine bakıyorsanız kullanılan sistemlere de bir göz atınız derim çünkü mesela AMD fanı bir kanalda ramlerle oynama yapıp performansı düşürdüklerini gördüm özellikle de o joker kafası pp'li kanalda bunu gördüm yani eşit olmalarına da dikkat edin mümkünse tüm testlere bakın her test videosu doğru değildir yani ek bilgi olarak bunu da belirteyim dedim aynı şey ekran kartı için de geçerli...

NOT : konuya cevap yazamıyorum o yüzden amd fanları cevap yazmasa sevinirim ve bu dediğim şeyi yalanlamaya çalışmanız da saçma eğer bir itiraz varsa özelden sorun çünkü buraya cevap veremiyorum...

umarım bu yanlış bilgiyi anlayıp her konuda insanları kandırmazsınız... ( kimse de üstüne alınmasın ben 1 kişiden bahsediyorum ama sen değilsin o kesin. ? ;))

NOT:: BU ARADA kanıt gösterdiğiniz kaynakların doğruluğundan emin olarak test videosu atın bazen de sistemi yazmıyorlar ya da yanlış yazıyor olabilirler ama doğru ve güvenilir testlere bakın ve 2 işlemci karşılaştırılıyorsa herşey eşit olmalı işlemci hariç ya da anakartta değişebiliyor ama dediğim gibi doğru bilgi olmasına dikkat edin eğer siz dikkat etmezseniz parası çöpe giden siz değil başkaları oluyor bunu da söyliyeyim özellikle şu rx 5700 vs rtx 2060 gibi videolarda dikkat etmediğinize emin gibiyim. :D