Adsl'den Vdsl'e Geçiş (Tahmini Hız)

Bu konuyu okuyanlar

dogukanm1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şuan 16Mb/s Superonline internetini kullanıyorum ve tahattüt bitti Türknet'e geçiş sürecindeyim . 10 Metre yakınımda türk telekom kutusu var sizce ne kadar hız alırım (35mbs ) üstüne çıkabilir mi ?

Ekli dosyalar

• İnternet 1.PNG
    İnternet 1.PNG
    8.3 KB · Görüntüleme: 1,402
  • internet2.PNG
    internet2.PNG
    10.5 KB · Görüntüleme: 1,454

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
35 üstü fiber olarak geçmekte ve fiber altyapısı yoksa alamayacaksınızdır büyük ihtimal. Bende de vdsl var ama 24 alıyorum mesela 35 vermiyorlar

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
35 üstü fiber olarak geçmekte.
Yanlış bilgilendirme yapmayın.

VDSL2 100 Mbps'e kadar veri akışı sağlayabiliyor.

Türknette bir VAE bir YAPA var.
VAE'de bazı ISS'ler gibi (Netspeed, Millenicom) Türk telekom altyapısı kullanılıyor. Türk telekom geçenlerde altyapı kira bedellerini değiştirdi. 35mbps üstü hız için ekstra para istiyordu Netspeed, Millenicom ve Türknetten.
Netspeed ve Millenicom 35 mbps üstü hızları da kiraladılar ancak Türknet kiralamadı.

Anlayacağın orda 35 yazıyor ise o senin alabileceğin maksimum hız değil.
Türknetin sana verebileceği maksimum hız.
Halbuki aynı hattan belki daha fazla hız alabilirsin.

Not: YAPA ise Türknetin birnevi kendi altyapısıdır. Onda hattın ne kadar destekliyorsa verebilir.

https://www.milleni.com.tr/fiber-ne...FjAAegQIBhAB&usg=AOvVaw3go0-v8xX5N2KGWn1UGeuW
Adresinle alabileceğin hızı sorgula.

Burdan çıkan hız 40 Mbps'den fazla ise sana Netspeed öneririm. 40Mbps altı ise Türknet öneririm.

Benim 45 idi. Türknete geçtim. Netspeede geçsem belki 43 alırdım ama aradaki 8mbps farktan ziyade kotasız ve biraz daha ucuz olması daha mantıklı.

Superonline ve Kablonet'in kendi altyapıları var. Adresinle sorguladığında yukardakilerden daha çok hız veriyorsa tercih edebilirsin.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025

VAE'de bazı ISS'ler gibi (Netspeed, Millenicom) Türk telekom altyapısı kullanılıyor. Türk telekom geçenlerde altyapı kira bedellerini değiştirdi. 35mbps üstü hız için ekstra para istiyordu Netspeed, Millenicom ve Türknetten.
Netspeed ve Millenicom 35 mbps üstü hızları da kiraladılar ancak Türknet kiralamadı.

Not: YAPA ise Türknetin birnevi kendi altyapısıdır. Onda hattın ne kadar destekliyorsa verebilir.

https://www.milleni.com.tr/fiber-ne...FjAAegQIBhAB&usg=AOvVaw3go0-v8xX5N2KGWn1UGeuW

Burdan çıkan hız 40 Mbps'den fazla ise sana Netspeed öneririm. 40Mbps altı ise Türknet öneririm.

Benim 45 idi. Türknete geçtim. Netspeede geçsem belki 43 alırdım ama aradaki 8mbps farktan ziyade kotasız ve biraz daha ucuz olması daha mantıklı.

Superonline ve Kablonet'in kendi altyapıları var. Adresinle sorguladığında yukardakilerden daha çok hız veriyorsa tercih edebilirsin.
Teorik olarak değil ülkemizde operatörlerin verdiğini söylüyorum

dogukanm1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

"Alabileceğiniz Hız: 82 Mbps" olarak çıktı . Şuan oturduğum daireye tam hız tanımlanmadığı için 0mb/s çıktı (yeni turknete başvurduğum için) .
Turknete başvurmadan öncede 82mbs yazıyordu bende

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Hayır söylemiyorsun. Ciddi olarak diyorum bilmeden yorum yapmayın.

Hattın uygunsa -ki arkadaşınki uygunmuş- 35mbps üstü hız verebiliyor.

Ayrıca sen 35mbps üstü fiber olarak geçmekte dedin. Ben de hayır dedim.
Senin cevabın buydu hocam;
Hatlar karıştı veya yanlış anlayıp yanlış yorumladınız.

---- Mesajlar birleştirildi ----

"Alabileceğiniz Hız: 82 Mbps" olarak çıktı . Şuan oturduğum daireye tam hız tanımlanmadığı için 0mb/s çıktı (yeni turknete başvurduğum için) .
Turknete başvurmadan öncede 82mbs yazıyordu bende
Size önerim Netspeed'in Hiper 200 paketidir.
Netspeed TT ve Türknete göre daha küçük olduklarından ellerinde daha az IP bulunmakta. Bu yüzden bu ISS'lere göre pinginiz önemsemenize gerek olmayacak derecede biraz daha yüksek olur.

Son düzenleme:

dogukanm1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

2 yıllık abonelik boyunca genellikle 9-12 ms arasında gidip geldim
Türknet'i deneyip daha sonra ona geçebilirim.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Bence tam tersini yap.
Turknet sana 33mbps hız verir.
Memnun da eder ama Netspeede geçersen daha çok hız alırsın.

35 demiyorum çünkü bir sürü etkenden dolayı kayıplar oluşuyor. 35 deniyorsa 31 33 arası normaldir.

dogukanm1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bağlanınca buraya yazarım , yardımın ve bilgilerin için teşekkürler

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Aktif alt yapıda ve vdsl altyapısını destekliyor olması gerekiyor bulunduğun yerin. Bende yeni geçiş yaptım. Bende de 35 mhps tarife kullanımı yazıyordu paket bilgilerinde.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Rica ederim :)

@Death Mark hat değerlerini atarsan daha fazla hız alabilir misin istersen söyleyebilirim.

Ben de Türknete geçeli 2 hafta oldu.
Eski orta düşük seviye VDSL modemim ile 31 alıyordum. Bir de orta üst seviye yeni modemim ile 33 alıyorum.
Aslında hattım 43mbps e kadar verebilir.

dogukanm1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Edit 1 ; 14.08.2018 21.00 civarında adsl kullanıcı adı ve şifre geldi , daha kurulum yapılmadı (superonline verdiği modemi kullanıyorum şuan)

gg1213410

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar sizden yardım almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Bende 2 haftadan beri türknete geçtim. ilk başta adsl olacak denildi. Bağlantı yapıldıktan sonra bize tekrar yazıp YAPA altyapısına geçmek istiyorum dersiniz 35mpbs hız alırsınız denildi. Ben şimdi türknete yazdım bana şu şekilde cevap dönüldü. Sistemde kontrolleri sağladığım zaman YAPA altyapısına geçiş işlemleriniz için destek kaydınız bulunmaktadır. Geçiş işlemleriniz ne zaman biteceğine dair bir bilgi paylaşamamaktayım. Konu ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Şuan ADSL hizmeti almaktasınız. Dilerseniz VDSL hizmete geçiş için destek kaydı oluşturabilirsiniz. Modeminiz VDSL uyumlu ise, boş port varsa ve bulunduğunuz bölgede alt yapı VDSL destekliyorsa geçiş işlemleriniz tamamlanacaktır. Hat değerlerinizde bir sorun bulunmamaktadır diye yazmışlar. Ben anlamıyorum şimdi ne yapmalıyım acaba yardım ederseniz çok sevinirim..

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Merhaba arkadaşlar sizden yardım almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Bende 2 haftadan beri türknete geçtim. ilk başta adsl olacak denildi. Bağlantı yapıldıktan sonra bize tekrar yazıp YAPA altyapısına geçmek istiyorum dersiniz 35mpbs hız alırsınız denildi. Ben şimdi türknete yazdım bana şu şekilde cevap dönüldü. Sistemde kontrolleri sağladığım zaman YAPA altyapısına geçiş işlemleriniz için destek kaydınız bulunmaktadır. Geçiş işlemleriniz ne zaman biteceğine dair bir bilgi paylaşamamaktayım. Konu ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Şuan ADSL hizmeti almaktasınız. Dilerseniz VDSL hizmete geçiş için destek kaydı oluşturabilirsiniz. Modeminiz VDSL uyumlu ise, boş port varsa ve bulunduğunuz bölgede alt yapı VDSL destekliyorsa geçiş işlemleriniz tamamlanacaktır. Hat değerlerinizde bir sorun bulunmamaktadır diye yazmışlar. Ben anlamıyorum şimdi ne yapmalıyım acaba yardım ederseniz çok sevinirim..
suanlık eger alt yapınız vdsl destekliyorsa paket yükseltmeden vdsl e gecmek için talep acın gecirsinler gectikten sonra eger zaten türknet yapaya gecirecegi zaman sizi bilgilendirip kendi alt yapısına alıyor zaten birde modeminiz vdsl destekliyorsa dedikleri gibi yoksa vdsl modem almalısınız
alt yapınızı burdan sorgulayın İnternet altyapısı ve hızı sorgulama, Fiber Nerede 2019