ADSL'de Ttnet mi, Superonline mı ?

Bu konuyu okuyanlar

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar Allah düşmanıma vermesin ama 2 yıldır Smile (D-smart net) kullanıyorum evimin önünden süperonline ait fiber geçiyor ama malesef bina olduğundan hizmet alamıyorum :(
smile de kalmaktansa Dial-Up bağlanırım daha iyi o derece bıktım artık :cursing:
şimdi TTnet müşteri hizmetleri bakımından iyi bi telefonla aynı gün evine ekip geliyor ne gerekiyorsa yapıyorlar, ama ttnete para vermek istemiyorum sizce süperonline nasıl geçmelimiyim ? yani teknik servis bakımından nasıllar ?
birde süperonline ile konuştım ilerde müstakil yerleşim yerlerine fiber hizmeti olursa sözleşme bitmeden geçebilme imkanım var :)
sizce ne yapmalıyım ?

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ADSL'de bütün firmalar ttnet'ten alıyor diye biliyorum. biri, koçnet, smile superonline, turknet bunların hepsi TTNET'in altyapısını kullanıyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
1.yanlis apartmanlarada fibernet aliyor apartman yoneticisi izin verince alabilirsin biz oyle aldik sitede degiliz.
2.turkcell-superonline fibernet superonline'nin kendi alt yapisi turkcell superonline'nin alt yapisini kullaniyor superonline,smile,biri adsl telekomun sadece telefon hattini kullanyorlar vodafone biri'nin alt apisini kullaniyor.

HARBİKIZ

Müdavim
Reaksiyon puanı
132
uydu net tabiki........

ADSL'de bütün firmalar ttnet'ten alıyor diye biliyorum. biri, koçnet, smile superonline, turknet bunların hepsi TTNET'in altyapısını kullanıyor.
Türksat bu konu da liderdir ve kendi alt yapısını kullanır.....

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0

alt yapıdan daha mühim olan teknik hizmet ! smile bi sorun olunca arıyorum müşteri hizmetlerini zaten kesin 10-11 dk canlı birine bağlanmak için müzik dinliyorsunuz ister öğlen arayın ister gece 4 de hiç farketmiyor.. ve bağlandığınız teknik hizmet sorumlusunun yapabildiği tek şey oturduğu yerden modeme reset atmak ! daha çok şey sayardımda neyse sinirlerim zıplıyor !

1.yanlis apartmanlarada fibernet aliyor apartman yoneticisi izin verince alabilirsin biz oyle aldik sitede degiliz.
2.turkcell-superonline fibernet superonline'nin kendi alt yapisi turkcell superonline'nin alt yapisini kullaniyor superonline,smile,biri adsl telekomun sadece telefon hattini kullanyorlar vodafone biri'nin alt apisini kullaniyor.

anlatamamki derdimi :( durduk yere masraf der bilmem ne der o da ayrıyeten zıplatır sinirlerimi :D

Superonline hiç bekleme hocam.

sanırsam öyle olucak :)

teşekkür ediyorum cevaplar için..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
türkcell vın kullanıyorum vının süresi bitti süperonline fiber altyapısı mevcut ama henüz aktifleştirilmedi aktifleştirme 1 ayı bulurmuşinternetsiz olmuyo süperonlineın fiber paketi dışında bir paketi alabilir sona fiber pakete ücretsizolarak geçiş yapabiliyormuşum fiyat ve diğer şartlar dikkate alındığında ttnet mi yoksa süperonline mı avantajlı hangisini alsam

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
turknete geç hem ucuz hemde dakkasında bağlanıyorsun adamlar uğraşıyor yani her ne kadar sıkıntılar kolay aşılamasada biri de iyidir gerçi şimdi vodafone oldu ama ondan da memnumdum smile işi yaş iş saldılar iyice

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
ADSL'de o bundan şundan iyidir diye bir şey yok. Hepsi aynı çatı aynı altyapı. Farkı sadece müşteri hizmetleri aradığınızda dinlediğiniz müziğin farklı olması.

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ADSL'de o bundan şundan iyidir diye bir şey yok. Hepsi aynı çatı aynı altyapı. Farkı sadece müşteri hizmetleri aradığınızda dinlediğiniz müziğin farklı olması.
Olur mu canım ben hepsini kullandım ttnet biri smile ve şimdi de turknet aynı daireye biri net aldık müşteri hizmetleri ve iş kolaylığı ile memnum kaldım ttnet aldım alana kadar ordan oraya gittim sonra kapatana kadar ordan oraya sürüklendim.Kaldıki ttnette fiyatlar fahiş ben şu anda turknet yalın adsl tahahütsüz 66 tl ödüyorum ttnette bu rakam 75 tl

dj_alper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende limitsiz ttnet kullanıyorum 59TL + Telefon ücreti geliyor. Türknet'i araştırmaya başladım.Bundan 1 sene evvel bizim hala oğlu ttnet'ten smile'e geçmişti.Bağlantı 1 kaç gün gelmemişti.Hatta epey bir süre müşteri hizmetleri ile görüşmüştük.Sonunda sanırım bizim portu açtılarda internete girebildik :) Smile'i bu yüzden eledim.Türknet'i öven birkaç arkadaşım daha vardı o yüzden buna meyilliyim.

giresunlu_28

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben superonline kullanıyorum önceden ttnet kullanıyordum allah bi daha göstermesin bana ttnetle çalışmayı hiç bekleme superonline geç derim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tartışmasız Superonline .... ttnet 8MB hız 55 TL superonline fibernet 20MB hız 49 TL...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
turknet 2 yıldır kullanıyorum. sakın ama sakııın abonesi olmayınn..
benden söylemesi

TakeOne

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bu soruyu sormana dahi gerek yok. Her zaman ve her yerde tabiki superonline.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
25 temmuz 2013 tarihi itibariyle ttnet ses ve internet aboneliğimi 24 ay taahhüt ile yalın adsl internet kampanyası ile süperonline taşıdım. Devir işlemleri için gelen kişi 3-4 gün içinde internet ve telefon
hizmetinden yararlanmaya başlayacağımızı söyledi. Aradan 4 gün geçip internet ve telefonumuz ttnet tarafından kapatıldıktan sonra süperonline müşteri hizmetlerini aradığımda geçiş süresinin
6-7 iş günü süreceğini söyledi. 7 gün bekledikten sonra tekrar müşteri hizmetlerini aradığımızda bir sorun olduğunu ve şikayet kaydı oluşturduklarını 48 saat içinde geri arama yapacaklarını
söylediler. Beklenildiği gibi 48 saatin sonunda arayıp soran olmadı internet ve telefonsuz geçen 10 gün aradan sonra tekrar arayıp sorunun ne olduğunu öğrenmek istediğimde ısrarla
şikayet kaydı oluşturup 48 saat içinde döneceklerini söylediler(geri dönme olayı kesinlikle yalan) . Sorunun ne olduğu hala belirsiz ama kesin olan ttnet ses ve internet hizmetini kesmiş olmasına rağmen şu ana kadar
(25 temmuz dan itibaren 13 gün geçti) süperonline dan ne ses ne de internet hizmeti alamadım. Sorunun ne olduğu da belirsizmiş. Turkcell gibi güvenilir kabul edilen bir firma hatta
yıllarca internet hizmeti aldığım(ilk çıktığı yıllarda) ve kalitesini bildiğim süperonline nasıl duyarsız bir firma haline dönüşmüş anlayabilmiş değilim. Bu yazıları okurken yetkililer
müşterimizle irtibat kurulmuş sorun halledilmiş derlerse ne anlamı var artık her işlemin internet üzerinden yapıldığı günümüzde 13 gün internetsiz kalmamı sağlayan süperonline yetkililerini
kınıyorum. Umarım her platforma yazacak olduğum ve mail ile gerekli mercilere iletecek olduğum bu mesajı aklı başında bir şirket yetkilisi okur çare olur.
Saygılarımla
Bayram Altun
müşteri no : 52048951

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kullanmış olduğun servis sağlayıcı ile ilgili bu aralar sıkça şikayet olduğunu duydum. TTNET'e gelince... Uzun zamandır kullanıyorum çıkarmadığı sıkıntı kalmadı. Bulunduğum muhit itibariyle altyapım sıkıntılı idi. Sürekli geçici çözümler üretiyorlardı. Taa ki altyapı artık hiçbir şekilde mevcut sıkıntıları kaldıramaz hale gelinceye kadar... Gelip bütün kablo altyapısını yenilediler. Şu 2 yıldır nazar değmesin iyi. Fakat sokak aralarındaki telefon kutularının hali berbat. Hiçbirisi kilitli değil. Önüne gelen kurcalıyor. Hatta bizim mahallenin hat kutusuna levye sokulup açılmış, oynayan olmasın diye haftada bir ben kontrol ediyorum. Malesef bakımları yapılmıyor, yenilenmiyor. Tahminim mevcut sorunu da çözecekleri yoktu sıkça yapılan şikayetler olmasa...

Müşteri hizmetlerine gelince... Sıkıntınızı anlatana kadar göbeğiniz çatlıyor. Ya müşteri hizmetlerinde çalışan elemanları harbiden bilgisiz ya da işin kurnazlığına yatıyorlar. Ne zaman arasam ya splitter, kablo, modem üçlemi ya da binanın telefon kablosu düzeneğine kabahat buldular fakat sorunun hep kendi altyapılarından kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Konu hakkında daha yetkili ve ilgili kişiler ile de görüştürülmeyi beklemeyin, çünkü görüşmeniz imaknsızdır. Size tavsiyem TTNET'e geçecekseniz öncelikle eve gelen hattın sinyal gücünü test ettirin. Malum "e kadar" furyası yüzünden 1 megabit'e bile fit olmanız gerekebilir. :) İş altyapıdaki sıkıntıyı giderip o hızı arttırmaya gelince hiçbir çözüm elde edemezsiniz. PING'iniz durduk yere tepe yapar, ararsınız "Biz size taahhüt ettiğimiz hızı veriyoruz, PING değerlerine birşey yapamayız" derler. (Bir ara 276 civarı bir PING gördüğüm oldu, şaka değil!) Fakat bilmezler ki 100 megabitte versen o PING tepe yaptı mı sayfa dakikalarca açılmaz ve hatta yanıt vermez. Eğer seçiminiz TTNET ise ve bulunduğunuz semt itibariyle araştırmalarınız sonucu altyapının sorunlu olduğunu öğrendiyseniz yapmanız gereken mevcut hat değerlerinizi modem içerisinden kopyalayarak bir kenara kaydedin, sorun yaşadığınızda bu değerler ile mevcut değerleri kıyaslayarak sorunu müşteri hizmetlerine mutlaka uygun bir dille belirtin. IP havuzlarına gelince.. Malum zaten tekel olmasıyla da haliyle geniş. IP değiştirmekte sorun yaşamazsınız.

Superonline'a gelince... Geçenlerde bir arkadaş TTNET'ten geçiş yaptı. PING değerlerinin fiber bir bağlantıya göre TTNET ile bulunduğum muhit itibariyle de aşağı yukarı aynı olduğunu gözlemledim. Hız konusunda iyiler... 50 diyorlarsa görüyorsunuz fakat bazı zamanlar bu hız 13 ila 15 megabit'e kadar düşebiliyor. Malum önüne gelene al sana 50 al sana 20 al sana da 25 diye dağıtırsanız yüklenme olunca birden aşağıya iniveriyor. Torrent v.s. paylaşımlarda 1 megabiti bile göremediği söyleniyor. Malum sözleşmelerine de eklemişler yasal indirmeleri destekleriz diye... (Bu konuda ilgili düzenlemeyi devletin yapması gerekirken bir servis sağlayıcı olarak nasıl üzerlerine vazife edindilerse... tuhaf...) İncelediğimde bir sıkıntı olmadığını gördüm. Şu sıralar şöyle bir söylenti dolaşıyor, DNS değişirseniz 1 megabit bile alamıyorsunuz diye... Bunu de test ettim ve şuan herhangi bir sıkıntı yok. Tabi başka muhitlerde kullanan arkadaşları bilemem. İnternette dolaşıp şikayetleri incelemek lazım. IP havuzları ne kadar geniş bilemiyorum fakat kullanan arkadaşın söylediğine göre değişiyor, bir sıkıntı göremedim diyor.

Son olarak da Uydunet'e gelince... "e kadar" furyası birkaç gün öncesine kadar yoktu. Yalnız geçen gün tarifelerinde güncelleme (ZAM) yapmışlar. Şöyle de birşey var ki yeni eklenen seçeneklerin yanısıra fiyatları TTNET ve Superonline'a göre daha makul yalnız IP havuzlarının sınırlı olduğu söyleniyor. Cidden 3 ayda bir defa IP anca değişiyormuş internetteki araştırmalarıma göre... Eğer böyleyse kişisel bilgisayar güvenliği için cidden sıkıntılı bir durum... IP adresin sürekli aynı olduğu için internet ortamında ciddi ciddi bir hedef haline gelebiliyorsun.

Artık bunlardan birisi içerisinde seçimi sen yapacaksın. Durum yanlış anlaşılmasın hiçbir servis sağlayıcıyı kötülemiyorum yalnız yaşamış olduğum tecrubeler sonucu internet servis sağlayıcımla kendi aramdaki durumu değerlendirmeye ve hatta diğerlerini kullananların durumlarını da dile getirmeye çalıştım. Ben şahsen servis sağlayıcımla çok sıkıntı yaşadım fakat kimisi bulunduğu bölge itibariyle yaşamamıştır ve memnundur. Gerisi sana kalmış.

Yorumları incele ve kararını sen ver.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Telekom altyapısını kullanacaksanız ttnet ten başkasına itibar etmeyin.ttnet onların içerisinde kötünün iyisidir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
olay nedir şimdi fiber alt yapı yok, ttnet mı süperonline mı fiyatlar şuanda ortalama aynı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bravo arkadaşım çok güzel anlatmışsın. Superonline bundan birkaç sene önce teknik destek olarak çok iyiydi ama şu anda diplerde geziyor. Dediğiniz gibi 48 saat süre vermeleri size dönülecek demeleri yalan bizde yaşadık aynı şeyleri, dedikleriniz tamamen doğru...

defectboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam apartmana nasıl alıyoruz ya bi bilgilendirsen de şu ttnet işkencesinden kurtulsam :D

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
691
Hazır konusu varken başka konu açmayayım buradan sorayım
1. Niye D-smart kötü dediniz
2. Dijiturk nasıl

Ttnet'i sevmediğimden başka çarem yok

dgnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
drjacob bence sen superonline ı bir düşün derim ben 7 senelik ttnet kullanıcısıydım ve bıktırdılar beni artık araştırdım superonline cazip geldi geçtim ve memnunum 1 senedir kullanıyorum

chad87

Asistan
Reaksiyon puanı
6
hiç düşünme ara superonline ı gelsinler bağlasınlar.