ADSL Alırken Dikkat!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
İnternete bağlanmak için ADSL paketi seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? TurkNet'ten Cem Çelebiler, ShiftDelete.Net'in sorularını yanıtladı. İzleyin.

TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler ile gerçekleştirdiğimiz sohbette, ADSL ile ilgili önemli konuların yanı sıra, firmanın sunduğu hizmetler hakkında detaylı olarak konuştuk. En çok şaşırdığımız konulardan biri de; TurkNet'in ADSL servislerini kendi omurgası üzerinden veriyor olmasıydı. ADSL alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, web sitelerini barındırmak için güvenilir ve başarılı hizmetlerin nasıl verildiği, sabit telefonlardan ararken 1095'i kullandığınızda nasıl büyük tasarruflar elde edeceğinize kadar birçok konuyu aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Videoyu İzleyin

[sdntv3]2008_10_30_turknet_roportaj.mp4[/sdntv3]

::
Buradaki videoyu izleyemiyorsanız Adobe Flash Player yazılımını güncelleyin!

:: TurkNet ve servisleri hakkındaki düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşın.

Bilgi için: TurkNet
Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Ben 1095 denedim ayrıca fatura geldi tamda sanal fatura başvurusu yapmıştım daha iyi degerelendirme için birdahaki faturaya bakmam gerekecek ayrıca elemanlar lcd çekilişide yapıyorlardı birde konuyu anlatan adam gülüyormu kameremanamı fit olmuş.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
turknet in host ettigi sitelerden ornek varmi acaba.denemek isteriz

EverFrost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben adamı çok tuttum son derece mantıklı konuşuyor ve laf kalabalığı yapmıyor
birde bu kendi omurgaları üzerinden çalışmları çok bomba olmuş özellikle wow oyuncuları şçin büyük avantaj berkin bey anlar demek istediğimi :)

habercix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben seyi sormak istiyorum.telefonsuz internet..ne anlamı var.haybeye telekoma para verdikten sonra

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
telekomdan turk nete geçebilrim

HaReeM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçen arkadaşlar varmı? memnunlar mı? kullananlar bilgi yazarlarsa çok mantıklı gerçekten kampanyalar bende geçebilirim

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yeni bir ISP yi denemenin bazı avantaj ve dejavantajları olduğuna inanıyorum.
Avantajları;
* Trafik fazla yoğun olmadığından oldukça hızlı olabilir.
* Gerçekten müşteri hizmetlerinden çok rahat ve kısa sürede çözüm alınabilir.
* Tabiki fiyat / performans dengesi telekoma göre düşük bu yeterince iyi bir avantaj

Dejavantajları

* Kullanıcıların korkulu rüyası kopmalar LAG ( Gecikme ) Sistem yeni olduğundan.
* Kullanıcı sayısındaki artış yüzünden omurganın yavaşlaması.

NOT: İhlas.net in kuruluşunda ( sanirim 1995 li yıllardı) kuran ekiple bire bir temas halindeydim 3 aşşağı 5 yukarı neler olduğunu biliyorum. İhlasnetinde kendi omurgası vardı bazen omura çöker telekomun omurgasını kullanılırdı.Tabi o zamanlar dailup büyük problem oldu. Aşırı yükten dolayı Tahtakale santrali çöküyordu. Bu yüzden başarılı olmadı. Tabi şu an şartlar değişti teknoloji ve sistemler nerdeyse tamamen değişti.

labtek38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne tesadüftür ki bugün diğer aboneliğim sonlanıyor. Daha önce kayıt bırakmıştım ve tam 3 gündür müşteri hizmetlerine ulaşıp kaydımı teyit ettirmek istiyorum fakat ulaşamıyorum. Bu gün internetim kesilecek bakalım diğeri hizmete girecek mi?
Özellikle üstüne basarak söylüyor "müşteri hizmetlerimizi arayın ulaşma süresine bakın" diye ben de 3 gündür arıyorum tuşlamayı yapınca meşgule düşüyor. Sanırım teknik bir arıza ilgililerden biri burayı okursa haberi olsun. birazdan mail de atıcam.

Ekleme: Şu anda müşteri hizmetlerine ulaşıp istediğimi hallettim.

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
24 ay taahhüt şartıyla müşteri çekmeleri çok zor