ADSL_2plus tan vdsl e geçmek mi lazım?

Bu konuyu okuyanlar

inhuman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar ultranet 16 mbps paketim var ama şansım varsa sadece geceyarısı max 1 mb/sn indirme hızı görüyorum. Daha yukarısını hiç göremedim.
Acaba hat şeklimi VDSL e dönüştürsem hızım artar mı? Modemim vdsl2, turk telekom verdi.
Bunu turk telekomdan talep etme hakkım var mı? Ne demem gerekir?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Burda yazdığı kadarıyla saniyede 2 mb görmeniz lazım indirmede... vdsl2 de yapsanız durum değişmez eğer hızınız maksimum adsl destekli altyapıda ise... Bunu öğrenmek için türk.netin adesten hız tespiti sayfası var:

inhuman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Burda yazdığı kadarıyla saniyede 2 mb görmeniz lazım indirmede... vdsl2 de yapsanız durum değişmez eğer hızınız maksimum adsl destekli altyapıda ise... Bunu öğrenmek için türk.netin adesten hız tespiti sayfası var:

Turknetin sayfası :TAHMİNİ HIZ 50 Mbps diyor.
Benim paketim 16 mbps ye kadar ama. Modem değerlerim güzel gözüküyor galiba ama nerde sorun var anlamadım. Gün içinde 200 300 kb larda sürünüyor, gece yarısı 1 mb oluyor. Çıldırtacaklar beni. Bir kere arıza kaydı yazdırdım ama değişen birşey olmadı.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Modemde yazan hız doğruysa eğer bilgisayara bağladığınız kabloda bir sorun olabilir... wifi hızınız nispeten düşük olur zaten, o ayrı...

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Turknetin sayfası :TAHMİNİ HIZ 50 Mbps diyor.

Tahmini hız değil, verebilecekleri vdsl hızı gösteriyorlar.Yani diyorlar ki TT yi iptal ettir bize gel ve 35 mbps vdsl internetin keyfini çıkar.50 mbps de verebilirler ama normal tarifeden +15 TL pahalı 35 mbps üstü.Eğer portun değişirse hızın tamamen değişir.Bu arada ben 35 mbps kullanıyorum 1,5 yıldır ve 4,3 mb/sn altını görmedim download yaparken.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
759
Değerler normal her önüne gelen boş boş yorum yapmış gram bilgileri yok en sinir olduğumda birşey biliyormuş gibi yorum yapmaları.

en kabadayı 1.5 1.7 arası görünür 16 mbit hız pratikte 13-14 mbit ki adsl devri bitti vdsl 24 mbite geçiş yap sonrasında bütçen uygunsa paketi yükseltirsin.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Değerler normal her önüne gelen boş boş yorum yapmış gram bilgileri yok en sinir olduğumda birşey biliyormuş gibi yorum yapmaları.

en kabadayı 1.5 1.7 arası görünür 16 mbit hız pratikte 13-14 mbit ki adsl devri bitti vdsl 24 mbite geçiş yap sonrasında bütçen uygunsa paketi yükseltirsin.
her önüne gelen yorum yapmış diyosun da zaten senden başka 2 kişi yorum yapmış... Yanlış olan nedir, açık açık yaz da bilelim.

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Değerler normal her önüne gelen boş boş yorum yapmış gram bilgileri yok
Değerlerin normal olmadığını söyleyen mi var ! Değerler normal ama arkadaşın gece 1 mb/sn ile download yapması anormal.Bunun çeşitli nedenleri olabilir tabiki.İndirme yaptığı yerden kullanım yoğunluğuna kadar.Normal şartlarda son hızda 1,9 mb/sn civarı indirme yapar zaten...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Gece 1 mb yine iyimiş :) diğer zamanlar çok çok daha kötü...

inhuman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar gerilime gerek yok. Herkes makul şeyler söyledi. Şu an saat 12.30 oldu ve ben 200 lerle download yapıyorum. Test dosya indirme siteleri var ordan çekiyorum hızı test etmek için. Torrent falan başka bişey açık değil.

Bu turk telekom a bu hız olayını nasıl anlatabilirim? Çağrı merkezini aradım bizden kaynaklı birşey yok dediler, iç tesisattan siz mesulsunuz dediler. Telekom ofisine gittim arıza kaydı yazdırdım, yaptık dediler ama olmadı. Onlar geldiği anda belki hızlı gözüküyordur, ama gün içinde genelde hız berbat.

Vdsl e geçirin beni diyecem bakalım ne diyecekler :p

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
759
Hat değerlerinde problem gözükmediği için kimse bu duruma müdahale etmez çünkü ortada bi problem yok :)

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Vdsl e geçirin beni diyecem bakalım ne diyecekler
Eğer aynı port üzerinden vdsl verecek olurlarsa 50 mbps bile verseler durumda değişiklik olmaz.Kullanım yoğunluğu olabilir diyeceğim ama başka nedenlerden kaynaklanıyor da olabilir.Port sorunu da olabilir hız kısıtlaması da olabilir...Bu yüzden en doğru şey vdsl ye geçsen bile port değişikliği talebinde bulunman.Ayrıca modeme reset atmayı da denedin mi?Hani olmaz da bir ihtimal diye...

inhuman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hat değerlerinde problem gözükmediği için kimse bu duruma müdahale etmez çünkü ortada bi problem yok :)

Hat değerlerinde problem gözükmemesi, ankastreden modeme kadar olan kablolarda bir problem olmadığını gösterir mi?