Adını Hatırlayamadığımız Oyunlar

Bu konuyu okuyanlar

AndySelvaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepimiz zamanında bir çok oyun oynamışızdır ve hâlâ oynuyoruzdur. Yıllar önce oynadığımız oyunları hatırlaması biraz zor olabiliyor kimi zaman. Bu konu altında hangi platformda olursa olsun oynayıp da adını hatırlayamadığınız oyunlarla ilgili hatırladığınız her şeyi yazarak, o oyunu oynamış ve oyunun adını hatırlayan başka kişilerin cevabıyla bir bilinmezliği daha ortadan kaldırmış olacağız.

Enesatcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir platform oyunu vardı böyle farklı bölümleri vardı her oyun bir kilitle açılıyor yani aşamalı bir oyundu karakter sonice benziyordu işte ya ormanda oluyordu yada su altında bir sürü bölümleri vardı. Bir türlü çıkaramadım

mehmethayri40

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar
2006-2009 arası tam hatırlamıyorum bir demo oynamıştım. Oyun Chipin o zamanki sayılarıyla verdiği oyunlardan çıkmıştı. Aynı cd'de GOTHİC 2 nin demosuda vardı.
Oyunun detaylarını hatırlamıyorum. Oyuna başladığımız yeşil bir alan etrafımızda kale surları gibi büyük beyaz duvarlar var. Elimizde bir tabanca bölüm ilerledikçe güzel silahlar alıyorsunuz. Oyunda herhangi bir bilim kurgu veya fantastik bir canavar yok normal savaş oyunu. Oyunun sonunda uçağın arka kapısı açılıyor ve bizde atlıyorduk. Belki demo olduğu için bana öyle geldi başka bölüme başlıyor da olabilir. ama bitiyor teması vardı müziğiyle falan hatta yazılarda yazmıştı. Belki birisi hatırlar. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ultimate İnfinity

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamün Aleyküm, Bir tane Oyun vardı Benim için önemi çok büüyk bir türlü bulamıyorum. Bir araba oyunu, Çok büyük bir oyun değil. Küçük boyutlu PC oyunu. Biraz eski olması lazım 1995-2005 arası herhangi bir tarihte çıkmış olabilir. Oyun detayına gelicek olursak, Minecraft a benziyor. Çim , ve Mavi atlamalı parkurlar yapıyoruz ve ordan araba uçuyordu. Off road tarzı bir araba. Böyle Mavi Menü Teması vardı. kısaca off road tarzı bir araba ile yüksek parkurlardan atlıyorduk. Çok hatırlamıyorum hatırladıklarım bu kadar, Please...
--- Gönderi Güncellendi ---
Selamün Aleyküm, Bir tane Oyun vardı Benim için önemi çok büüyk bir türlü bulamıyorum. Bir araba oyunu, Çok büyük bir oyun değil. Küçük boyutlu PC oyunu. Biraz eski olması lazım 1995-2005 arası herhangi bir tarihte çıkmış olabilir. Oyun detayına gelicek olursak, Minecraft a benziyor. Çim , ve Mavi atlamalı parkurlar yapıyoruz ve ordan araba uçuyordu. Off road tarzı bir araba. Böyle Mavi Menü Teması vardı. kısaca off road tarzı bir araba ile yüksek parkurlardan atlıyorduk. Çok hatırlamıyorum hatırladıklarım bu kadar, Please...

erenpal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler çok eskiden oynadığım bir oyun vardı. 2000 li yıllarda çıkmıştı ve çok serisi vardı 8 tane falan, 2D, pixel ve tamamen üstten bakmalı gölgelendirme gibi birşeyler bulunmayan. Steam gibi bir platformdada bulunmuyor kendi internet sitesi vardı.

Oyunda hatırladığım birşeyler var yardımcı olursanız sevinirim.

Oyunda hareket etmek için yön tuşlarını kullanıyoruz ve Q ve E tuşlarıyla dönüyoruz. hareketimiz kare kare ilerliyor ve her hareketimizde düşmanlarda hareket ediyor. Biz bir erkeğiz ve sinekleri öldürüyoz oyunun en başında ilerleyen bölümde bi tane adam geliyor adamın elinde sopa var aynı bizim kılıç işlevi görüyor ondan kaçmaya çalışıyoruz sadece belirli yerlerde öldürebiliyoruz ve bizi takip edeceği rota ekranda gözüküyor.

Yardımcı olursanız sevinirim belki bileniz vardır.

nymus93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Final Fantasy VI ya benziyor aradığım oyun, benim bilgisayarımda Adventures ayda Tales of Robert diye geçiyordu, bir defa başka yerde Grune olarak görmüştüm adını.

Araştırırken aynı yaratıkları gördüm: Crawler, Hornet, Bandit, Lobo gibi,
Karakter isimleri : Robert (ana karakter), Nikita, Cedric/Gothica mi ne cleric vardı ikinci şehirde,
Başladığımız şehrin adı: Alaren di sanırım yada ikinci şehir buydu,

Hikaye, Bir şehirde evimizde başlıyoruz sağı solu gezip saraya gitmemiz gerektiğini anlıyoruz kraldan görevimizi alıyoruz, Nikita kralın kızı yada onun emrinde çalışan biri vs, şehirden çıkınca haritada ana karakter simülasyon gibi yürüyor yavaş yavaş rastgele savaş çıkıyor yaratıklarla, görevimiz şehrin doğusunda, sağında kalan bir mağaradaki boss u öldürmek sonra krala dönüp konuşuyoruz ve gemi gözüküyor bununla başka bir adaya gidiyoruz kuzeyde, sahilde bir şehir var, bu şehirde hatırladığım kadarıyla bi palyaço yüzk satıyor adı Memento Ring, 50.000 altın, şehrin kuzeyinde yeşil arazi ormanlık var batısında dağlar o toprakları ikiye bölüyor dağlardan geçerken bir iskelet boss var diye hatırlıyorum sonrasını epey az hatırlıyorum.

Yardımcı olabilirseniz o çok çok memnun olurum çünkü bu oyunu 10 yıldır arıyorum. Hafızamdan bir parça kopmuş, geçmişimden bir şeyler silinmiş gibi hissediyorum...

Abdulkadir61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar benim için çok önemli olan eskiden kızaklı samsung telefonlarda yaygın olan oynadığım ve aradığım eski java oyun. şöyle anlatayım yardımcı olursanız sevinirim.

Tek kişilik bir oyun. Merdivenlerden çıkıyorsun amaç cıkabildikce yükseğe çıkmak önüne gelen düşmanları yok etmek. Tuşlu telefonda oynardık zıplama yok sadece karşıya atlamak için 3 tuşuna basıyorduk düşmanları yok etmek için ise 5 e basıyorduk bir beyblade atıyordu düşmana vurup kendine geri geliyordu ilk basta kılıç kullanıyorduk tabi. yükseldikçe kırsal bir alana çıkıp en sonunda karlı bir mekana çıkıyorduk. Gittikçe beyblade daha çok güçleniyor rengi daha belirgin oluyordu.
Hatta İTEM Kutuları var onlardan fazladan güçlendirme alıyorduk beyblade bu kutulardan çıkıyordu.
Şunu da eklemek istiyorum.
Oyunun belirli bölgelerinde gizli yerler vardı belirli katlarda ve tam gizli yere gelip 5 tuşuna bastığın zaman gözlerin görünecek şekilde gizleniyorsun.
Saldiriya karşı korunmak için hatta sana düşman yaratıklar birşeyler fırlatıyor onlardan korunmak için gizli yerden çıkıp beybladenle hemen öldürüp üst katlara ilerlemeye devam ediyorsun. Çıkarken de merdivenlerden çıkıyorsun zıplama yok çünkü.
Eski kızaklı samsung telefonlarda vardı. 2005 - 2010 yıllardan bahsediyorum teşekkürler. :)

NEYSE ANLATABİLDİĞİM KADAR ANLATTIM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM ARKADAŞLAR LÜTFEN BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ.

ÎYİ GÜNLER. :) :)

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
1: 2005 2012 arası bir oyun Sniper oyunu bir ormanda başlıyorsunuz her yer orman çimenlik açık alana bırakılıp önünüzde düz bir yol oluyor oradan giderken önünüze 3 veya 4 tane düşman geliyor eğer öldürmez saklanırsanız otların içine sizi görmeyip devam ediyorlar ve bırakıldığınız yere gelince saklanan arkadaşlarınızı öldürüyorlar üzerinizde kamuflaj var.

2: Diğer oyun trende başlıyor galiba demosunu oynamıştım bi trenden diğerine atlayıp içine giriyordunuz karanlık bi odaya girip karşı vagona geçmeye çalışıyordunuz (BEN ORAYA KADAR GİDEBİLDİM İLERİSİNİ BİLMİYORUM :D) vagonun içi 20 kişi dolu hepsini çağırıp çağırıp gizlice öldürüyordunuz duvara saklanıp bazen görülüp öldürüyorlardı oyun Tom Clancy's oyunu gibi ama eski oyunun fotoğrafında gece görüşü gözlüğü takan bi adam var elinde silah tutuyor.

2 oyun ek : Susturuculu silahınız var vagona giriş yaptığınızda ilk başta karanlık olmuyor ufak ışıklar var onları patlatıp karanlık yapıyordunuz adam hemen görmesin diye. Karanlık yaptığınızda soldan gidiş oluyor kapı oradan giderken karşı vagonu görüyorsunuz içi adam dolu hepsini kendinize çekip öldürüyordunuz.

Bulanların gözlerinden öperim...

wertin06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi oyun bir wariorla başlıyor ejder görüp onu takip ediyor kendini bir savaşın içinde buluyor

sanırım orklarla orda bi elif bide mage görüyor ejder bize saldırıyor bir magraya giriyoruz

3 karakteride kontrol edebiliyoruz 2 yada 3 bölüm yılanlarla savaşıyoruz

hatta bir kesit daha geldi aklıma

buz bir kaleye gidiyoruz orda troll gibi birşeylerle savaşıyoruz eğer kılıcı ateşle yakmazsan ölmüyorlar

NOT bir erkan kartı almıştım PC GAMER diye gelmişti bayada güzel bir oyundu unuttum ama neydi ekran kartı

techbudurYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya bendede var bi tane bulamadığım oyun.Sims gibi ama değil 2d ve eviniz var. oyun online arkadaşımla oynardık hediye gönderebiliyosun ev süsü falan. hem kız hem erkek olabilirsin.ikisinden birini seçmek lazım.ve oyunda kayıt olma var. zaten bitek öylee oynanıyodu. çok oldu oyuzden sadece buadar hatırlıyorum. Lütfen Bulun.Teşekkürler.

ahmet utku

Asistan
Reaksiyon puanı
108
ya bi spider man oyunu vardı bayağı eski bir oyun çatıda başlıyorduk göğe ağ atıyorduk bi bölümde bankaya giriyorduk turuncu bi atmosfer ile başlıyordu sadece çatılarda gidebiliyorduk yere düşersek ölüyorduk

Son düzenleme:

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Çocukken gülünecek bir durum ama Serious Sam 2 oynayıp büyüdüğümde adını hatırlayamamıştım. Sonradan tekrar oynadığımda o küçük mavi şirin şeyleri gördüğümde "Aaa... ben bunu küçükken oynadım." olmuştum :)

iyi biri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
1: 2005 2012 arası bir oyun Sniper oyunu bir ormanda başlıyorsunuz her yer orman çimenlik açık alana bırakılıp önünüzde düz bir yol oluyor oradan giderken önünüze 3 veya 4 tane düşman geliyor eğer öldürmez saklanırsanız otların içine sizi görmeyip devam ediyorlar ve bırakıldığınız yere gelince saklanan arkadaşlarınızı öldürüyorlar üzerinizde kamuflaj var.

2: Diğer oyun trende başlıyor galiba demosunu oynamıştım bi trenden diğerine atlayıp içine giriyordunuz karanlık bi odaya girip karşı vagona geçmeye çalışıyordunuz (BEN ORAYA KADAR GİDEBİLDİM İLERİSİNİ BİLMİYORUM :D) vagonun içi 20 kişi dolu hepsini çağırıp çağırıp gizlice öldürüyordunuz duvara saklanıp bazen görülüp öldürüyorlardı oyun Tom Clancy's oyunu gibi ama eski oyunun fotoğrafında gece görüşü gözlüğü takan bi adam var elinde silah tutuyor.

2 oyun ek : Susturuculu silahınız var vagona giriş yaptığınızda ilk başta karanlık olmuyor ufak ışıklar var onları patlatıp karanlık yapıyordunuz adam hemen görmesin diye. Karanlık yaptığınızda soldan gidiş oluyor kapı oradan giderken karşı vagonu görüyorsunuz içi adam dolu hepsini kendinize çekip öldürüyordunuz.

Bulanların gözlerinden öperim...
1.ci sorunuzun cevabı Line of Sight Vietnam olabilir, Bu oyunda sunucu açabilme özelliği de var çok kolayca açabiliyorduk ama lamer ler kolayca bilgisayara girip oyunu bozuyorlardı çünkü modemde port lar açıyorduk fakat sebep güvenlik tedbirlerinin olmayışı idi.

xaspect

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çocukken psde bir oyun oynamıştım.1 veya 2 tam hangi serisiydi psnin bilmiyorum.Oyun bir labaratuvar gibi bir yerde başlıyordu. Karakterimiz erkekti karakterimizi değiştirebiliyormuyduk bilmiyorum.Oyunu 3.şahıs bakış açısı ile oynurduk.Bulunduğumuz haritada tren vardı trene binemiyorduk.Trenin olduğu bölgeye gittiğimiz zaman havanın turuncu ve tonları rengi olduğunu söyleyebilirim.Trenin olduğu haritanın karşısında mavi renkli bir düşman vardı bize bişey fırlatıyordu.Labirent gibi bir oyundu labatuvar tarzı kapılar vardı.Kapılardan içeriye girip blokların arkadasındaki mavi renkli düşmanları öldürüyorduk.Düşmanları öldürmek için yanlarına gidiyorduk.Hareket etmiyorlardı Hatırladığım kadarıyla silahımız yoktu.İçeriye girdiğimiz her oda başka bir odaya doğru çıkıyordu.Oyunu bir türlü bitirememiştim.Oyunun sonunu görmek için afk bırakıyordum.Karakter oyunun sonunda açık alana çıkıyordu elinde silah olması lazım.Oyunu bir türlü bulamadım. Çeşitli PS oyunlarını gösteren YouTube kanallarını aramaya başladım fakat ona yakın tarz bir oyun bulamadım.Hatırlayanınız varsa buna benzer bir oyun bile biliyorsanız düşünmeden yazabilirsiniz.

eren_e

If you fell down yesterday, stand up today
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,313
ya bi spider man oyunu vardı bayağı eski bir oyun çatıda başlıyorduk göğe ağ atıyorduk bi bölümde bankaya giriyorduk turuncu bi atmosfer ile başlıyordu sadece çatılarda gidebiliyorduk yere düşersek ölüyorduk
O kaldırıldı mı?

omerfarukatici45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba bir oyun vardı mobil karanlik bir ortamda geciyordu sizin kuleleriniz vardı birde düşman kuleleri vardı dusmanlar canavar gibiydi grafikler güzeldi siz dusmana adamlar gönderiyorsunuz savasiyordunuz oyunu oynamak biraz zordu çevrimdışı bir oyundu yaklaşık 10 yıl önce vardı ama artık bulamadım yardım edin dikey ekranda oynaniyordu biraz clash royaleye benziyor ama kart atmiyoruz düşman base ve kulelerine saldiriyoruz onlarda bize saldiriyor. canavarların basesi ve kuleleri gerçekten canavarlarinmis gibi bir hava veriyordu calilardan demirden otlardan çürümüş vb korkunç bir havasi vardi koyugum resime çok benziyordu

Ekli dosyalar

• IMG_20230610_172429~2.jpg
    IMG_20230610_172429~2.jpg
    45.3 KB · Görüntüleme: 35

has Logic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bir platform oyunu vardı böyle farklı bölümleri vardı her oyun bir kilitle açılıyor yani aşamalı bir oyundu karakter sonice benziyordu işte ya ormanda oluyordu yada su altında bir sürü bölümleri vardı. Bir türlü çıkaramadım
Evet, ben de hatırlıyorum. Şuan ben de çıkaramadım.

bertug21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle oyunu 2007-2009 yılları arasında bilgisayarda oynardık oyun eski bir oyun olmasına rağmen iyi grafiklere ve detaylara sahipti ilk olarak oyunun adı 2 adet ingilizce kelimeden oluşuyodu ve simgesi sarı renkteydi. oyunun içeriğinde ise klavyeden yön oklarıyla kontrol ettiğimiz bir platform vardı ve bu platformu kullanarak gümüş renkteki bir topu karşıdaki heykellere vurmaya çalışıyorduk bölüm içindeki bütün heykelleri kırarak temizlediğimizde o bölümü başarıyla geçmiş oluyorduk kimi zaman bu heykellerden platformumuza özellikler veren şeyler düşüyordu ve oyun genel olarak ormanda geçiyordu

Son mesajlar